Kolik sní pětiměsíční kojenec?

oranzovamandarinka
3. kvě 2011

Začali jsme s příkrmy - mrkev. Malá má pět a půl měsíce, kolik toho má sníst, aby byla sytá? Vždycky nám sní 125g příkrm.

klosky
3. kvě 2011

Tak to je krásné, když tohle spapá. My ze začátku moc nechtěli, ale tď nám je 8 měsíců a tak jí vyvařuji vše možné a zbaští celou misku. Buďte ráda, že vám tolik spapá. Ona by si řekla, že má dost.

oranzovamandarinka
autor
3. kvě 2011

@klosky Právěže až včera asi po sto gramech mrkvičky semkla rtíky a neotevřela za nic na světě, to měla být asi ta reakce, že už nechce 🙂 Já jen aby nebyla hlady a vydržela tak ty tři hodiny jako vždycky do kojení. Ona je po té mrkvičce mnohem klidnější než po mlíčku. A po jak dlouhé době jste změnili druh zeleniny? My už tu mrkvičku baštíme asi týden k obědu. Děkuju 🙂 a ať vám krásně papá 🙂

klosky
3. kvě 2011

@oranzovamandarinka už klidně můžete změnit. Já měnila po 2 až 3 dnech a pak jsem to míchala dohromady... Naše malá vydrží po obědě dost dlouho, tak se toho nemusíte bát...

oranzovamandarinka
autor
3. kvě 2011

@klosky Klárka měla dnes mrkvičku i na ponožce a hlavně ta mrkev nejde ani žínkou z pusinky... Ale spapala dost 🙂 Naštěstí ji to baví a jakmile řeknu HAM, tak se začne řehnit a s pusinou plnou mrkve je to vážně k popukání... Takový malý drakula 🙂) Tak snad zvládne třeba bramboru...

klosky
3. kvě 2011

Určitě to půjde. Nejhorší jsou kupované přikrmy, kde je mrkev, to se nedá vůbec vyprat. Ná naší malou naučila dělat brrr a pak když jsme jedly, tak udělala brrr a mrkev jsem měla úplně všude. Takže sranda. Naše Kačí moc nemusí brokolici, ta jí něják nejede...Ale už jsem začala dělat i omáčky, tak po těch se může utlouct.

alice35
4. kvě 2011

@klosky dlouho jsem zkoušela čím vyprat právě tu mrkev 😀 a jde žlučovým mýdlem z DM sice se musí trochu přitlačit, ale vypere to vše 😅 .