Kolik vám toho vypije 8mi měsíční mimčo?

elisss
13. kvě 2008

Holky prosím o radu.
Náš malý nechce moc pít...Měl by vypít kolem litru tekutin za den, ale u nás je to tak 400-600ml, což se mi zdá málo...
Jakub vypije jen kolem 50-100ml čaje za den a to i v tomto horku..Zkoušela jsem různé čaje- bylinkové, ovocené, sáčkové i granulované, různě ředěné. Šťávičky taky moc nechce, ani vodu...
Jsem už bezradná...nevím jak to do něho dostat, zkoušela jsem několik saviček, hrníčky i přes stříkačku od panadolu
Nemáte některá nějaký tip co mu dát napít?

ria80
13. kvě 2008

Tak to bych taky ráda věděla.Malá se napila teprve před týdnem a to jsme o dost starší.Kojím,ráno se napije pořádně,po obědě jen tak podudlá a večer trošku.Jinak vypije tak 150ml denně.Je to hodně málo,i kvůli tem teplům,co ted jsou.Ale víc do ní nedostanu.Když vypila víc,tak jsem se radovala,ale jen chvíli,protože zas nechtěla jíst,měla plný žaludek vody.Tak jí před jídlem napít nedám a pak už nechce.

ria80
13. kvě 2008

Zase si říkám,kaká dobře,kdyby měla málo tekutin,tak jí to nepůjde.Dehydrovaná mi nepřijde,tak to nechávám na ní.

elisss
autor
13. kvě 2008

Mě taky dehydrovaný nepřijde. Minulý týden měl teploty a vypil najednou 100ml a za celý den vypil 250ml, což se stalo jen tehdy, takže měl z té teplotky žízeň..
Kaká taky dobře, jen včer aměl málo počurané plenky a dneska taky nic moc...už to do něho leju přímo z hrnku, i když je politý, tak snad něco spolkne...chjo...

ria80
13. kvě 2008

Nám to taky nešlo,byla celá politá,zkoušela jsem včechno možný,až najednou se chytla občejnýho dudlíku Nuk,do kterýho jsem přidělala ještě pár dírek.Jakoby najednou zjistila,že se dá pít taky něco jinýho než mlíko.Když bude mít žízen,tak si řekne,si říkám.Právě že ted by i pila,ale musím ji zas omezovat,protože pak nechce jíst.Takže vypije těch 150ml.Taky mi dělá starost,že pije jen ředěný štávičky ,kupuju Hami neslazený,ale stejně to sladký je.Aby pak neměla zkažený zuby.Ale nevím,jak ji přemluvit k pití čaje nebo vody.

elisss
autor
13. kvě 2008

je to děs s těma našima prďolama...jdu v pondělí do poradny, tak jsem zvědavá co na to doktorka.
Já jsem mu dneska udělala dírku do flašky Babynova a do pusy mu to teklo až se zakuckával, ale skoro 30ml jsem do něj takto vlila...

ria80
13. kvě 2008

Ten tvůj je jště malej,neboj on se časem chytne.Mě doktorka řekla,že když není dehydrovaná a kojím,tak si nemám dělat starosti,že si řekne.
Ted jsem ráda,že vůbec něco pije.
Ale udělej to tak,at se nezakuckává,to by ho mohlo odradit.Michalka začla sát.Když jsem to do ní lila jen tak,tak se pbránila a prskala.
Je to hrozný,takový samozřejmý věci jako jíst a pít,je musí člověk učit.

elisss
autor
13. kvě 2008

Budu to zkoušet pořád dál a dál a snad už konečně začne sosat...já nekojím, tak se mu snažím dávat teď o flašku mléka víc, aby vypil aspoň těch 500ml tekutin za den...

lendy1
14. kvě 2008

elisss, to znám. Náš David se trošku rozpil až teď a stejně je to bída-vypije max. 250ml jiných tekutin. A mlíčka taky moc nedá. Ale zase má tekutiny i v dalších jídlech. Dehydrovaný není, tak to nechávám být. Jen mu prostě neustále nutím něco pít. Pije mi jen velmi ředěné šťávičky a to jen některé, nic jiného nechce ani za nic.

nikkos
14. kvě 2008

Holky a kolik tedy vlastně by v 8 měsících vypít mělo? Náš malý vypije tak kolem 150ml jiných tekutin, plus tak 3x kojení a myslela jsem že to je dost. Nebo je to málo? 😲

elisss
autor
14. kvě 2008

Niklos: dítě mezi půl rokem až rokem by mělo vypít 1000ml tekutin za den-sčítá se mléko, polévky atd
Malý vypije tak kolem 500ml ... ☹

elisss
autor
14. kvě 2008

Dneska vypil 100ml meruňkového čaje od Hippu
Holky jaký čajík dáváte?

ria80
14. kvě 2008

Malá pije jen nařadené štávičky od Hami.JInak jsem zkoušela dávat různý dětský bylinkový čaje v sáčkách.Ovocnej ten vůbec nechtěla,byl pro ni kyselý.

jusnina
15. kvě 2008

Malej toho taky pije hrozně málo, ale poslední dobou se krapet rozpil na ovocných čajích od Megafytu.

petraluk
15. kvě 2008

Eliss 50ml málo 😲 , Lukymu je 9 měíců a jsem ráda, když do něj naleju 30ml denně 😒 U něj je to ale spíš tím, že prostě neumí z ničeho pít. Vyzkoušeli jsme spoustu hrnečků i flašek a stále bez výsledku ☹