Kolik vážili vaše miminka v 5ti měsících?

kar.la
3. pro 2007

Ahoj, mám takov dotaz, kolik měla vaše mimča v 5 měsících. Malá se narodila s porodní váhou 2,7kg, teď má cca 7,5kg. Dnes jsme byli na rehabilitaci, kde sestřička pořád hučela, že je velká apod. Přitom Adélka tlustá není 🙂 Jenom dodávám, že je kojená, pouze jedno pití z 6ti má UM 😉

anatanka
3. pro 2007

Mne pripadne, ze to ty doktorky rikaji skoro kazdymu, kdo neni kost a kuze, asi maji dojem, ze tim maminku potesej. Myslim, ze tim chteji naznacit, ze je miminko ok. Ja to o Miriam uz parkrat taky slysela. Pet mesicu ma zrovna ted a kolik vazi nevim, ale na zacatku pateho mela bez par gramiku 6 kg. Porodni vaha byla 2.8 kg.

Takze si myslim, ze jste urcite uplne v normalu... 🙂

alcatko.j
3. pro 2007

Anat, asi mas pravdu, ja pridam opacnou zkusenost, ktera ale taky neni prijemna...nelinka se narodila s porodni vahou 2 960 g a 49 cm, nemela ani byt po kom velika, ja jsem drobna vahove(teda byla, pred otehotnenim 😅 😔 ) a manzel neni ani naaahodou zadnej Golem 😅 Noa od zacatku pribira pomerne malo..je plne kojena, i ted, pac proste odmita jakekoliv prikrmy..takze kojim, mlicka mam dost, vydrzi jak kdy, nekdy nechce mliko 5 hodin, jindy se po 2 hod ozve, pak mi vyzahne celej cecek, az pytlicek zustane 😅 Zitra jdem do poradny, tak jsem zvedava....v 6ti mesicich mela 5 640 g, teda malo, oproti ostatnim stejne starym detem.Ale ona neni kost a kuze, nema spicky to teda nema 😔 Ale zda se mi rpsote akorat, jen je drobna...ta jeji prdelinka, ty nozicky...No a ja kam prijdu, tam slysim, jakej je to neskutecnej drobecek, jak je malilinkata, jak je vysvalena, ale ne buclata..furt furt furt..uz me to pekne sere, na psychice to moc neprida, uz jsem i neprijemna 😔 😀
Nastesti nas Mudr je normalni a on mi rika, at se na vsechny vyseru 😝 😅

januskaababoo
3. pro 2007

alus, ser na vsechny kdo ti to rika...Nelusak je nejlepcejsi!!!!!

anatanka
3. pro 2007

Al: Tak ja myslim, ze u holky je to uplne jedno, protoze holcicky jsou hezci drobnejsi. Je lepsi slyset: To je ale drobecek... nez To je ale macicek... 🙂

Jinak ja jako dite byla strasnej hubenour {zustalo mi teda to doted} a moji mamku s tim taky pekne trapili. Jednou ji Dr. na kontrole nekdy v prvnim roce servala, jestli me trapi hlady ci co, ze jsem uplne podvizivena. Mamka byla tenkrat tehu a tak se z toho malem slozila.

Zaver: Nekdo je fakt tupe netaktni.

kristy22
3. pro 2007

ahoj holky,
koukám alčátko má stejně problém s kecama lidí jako já 😖 . Náš Péťa se narodil a měl 3610g a 51cm takže docela dost 🙂 . Pak dostal po porodu infekci a zhubnul na 3200g. Ve čtyřech měsících měl 5220g a 61cm. Všichny mi pořád říkaj, jak je hubenej a jak málo přibral. Přitom je úplně normální akorát né buclatej. Pořád v pohybu kdyby mohl tak mi uteče, veselej a rozhodně hlady nepláče. Akorát se v noci začal budit často. Někdy po 2,5h někdy taky po hodině. Bohužel jsem se nechala zvyklat a dávám mu na noc kaši ☹ ale jinak kojím 😉 . Stejně to nepomohlo a péťa se budí dál. Naopak musím mu tu kaši dávat už ve čtyři aby ji trochu strávil, protože mi přišlo, že je mu těžko a budil se ještě víc ☹ ale budu mu ji dávat dál když trošku víc přibere budem spokojení všichni 🙂 😉

zuzka1000
3. pro 2007

8,75 kg v 5 měsících a porodní váha 3,75 kg 😵

kacka79
3. pro 2007

Tak to nevim co by řekla nám - my v 5 měs 70 cm/ 8770g 😀

brnda
3. pro 2007

mi v 5 mesicich 8720kg a 69cm

navi
3. pro 2007

alcatko na kecy se fakt vyser 😀 Nelinka je moc krásná a u holčičky je to roztomilý, když je drobná. My zase od každého slyšíme jaký je to na svúj věk obr. Pokaždé, když někdo nahlídne do kočárku a my řeknem jak je malý starý, tak se všichni strašně diví. Už mě to taky pěkně lezlo na nervy, protože není tlustej, ale prostě velkej 😉 a má být po kom já mám 177cm 😅 No a jak tu vidím nejsme sami 😀
Zítra jdeme do poradny, tak jsem zvědavá jak dopadnem ve 4 měsících jsme měli 7600g a 69,5cm

ilonap
3. pro 2007

Tak my jsme na tom podobně jako alcatko. Lili se narodila s 3270g a 49cm. V 5. měsících měla 5960g a 64 cm, v 6. měsících jen 6190g a 65 cm. 🙄
Když kouknu na její vrstevníky, vždycky mě chytne depka. 😝

kar.la
autor
3. pro 2007

Prostě mě štve, jak se u nás všechno škatulkuje a musí být podle tabulek 😒 Dneska jsem měla zkažený celý den, protože už mě nebaví, pokaždé, jak jdem cvičit se postavit před tabuli a: to musí umět, to musí umět... A pak poslouchat blbé kecy lidí, že jejich mimča v tomto věku už uměla to a to a my ne 😖 Ani já ani manžel nejsme žádní střeštěnci a spíš máme rádi klídek, tak je malá po nás a točí mě poslouchat blbé pindy lidí 😖 Pardon, ale dnes mám den blbec a potřebovalo to jít ven 😅

kar.la
autor
3. pro 2007

Aby to blbě nevyznělo - ty blbé pindy lidí mám na mysli lidí z mého okolí 😉

alcatko.j
3. pro 2007

Karli, v poho 😀 Ja uz se vybila u zprav, jsem kurvovala na celej obyvak 😅

kar.la
autor
3. pro 2007

Dík 😉

kalo
3. pro 2007

my máme 5,6O g a zítra 5 měsíců 🙂 (porodní váha 2700g)...prcek 🙂

marorlinko
5. pro 2007

moj mal v 5mes 7.5kg ,porodna vaha bola 2580g( predc.nar v 34tt)v 5mes merial 69cm.
teraz mame 10.300kg a 80cm(11mes presne dnes)

altoja
5. pro 2007

ilonap, alcatko, přidávám se do klubu drobečků 😀 , my na pěti měsících 5680, n a šesti 6160g, 63cm, prostě bobek malej (porodní váha 3330g,50cm) a taky mě všichni serou, mají připomínky, jak je Vikouš hubená, drobná 🙄

navi
5. pro 2007

ahojda, tak už máme za sebou vážení a měření takže přesně v 5. měsících 8150g a 72cm 🙂 (jinak porodní měl 3250g a 52cm)

f.nina
5. pro 2007

tak mi jsme zrovna dnes byly na poradne a Paťas má 8970g a 70 cm a to jse mi přitom zdá že to je drobeček malinkej 😅 a naše mudr. vždycky říka,že je lepší když mimi krásně přibývá než kdyby nepřibývalo a s naší váhou je spokojená 🙂

daasik
11. pro 2007

tak my mame dneska 8,175 kg a 69,5 cm, za dva dny nam bude pet mesicu, a to jsme z porodnice odchazeli s 3.28 kg a 51 cm, proste malymu mooc chutna mlicko (je zatim pouze kojenej), stve me manzel, porad rika, ze je malej tlustej a ze bych mu mela omezovat kojeni..

bielanevesta
11. pro 2007

V 5 mesiacoch 6230g a 66 cm 🙂

shmudlinka73
11. pro 2007

Omezovat kojení 🙂 to jsem ještě neslyšela.Asi bych omezila menželovi večeři! 🙂 🙂 🙂

natalien
11. pro 2007

6650g

kalo
11. pro 2007

My v 5 měsících máme necelých 6 kg...asi 5800g...a to se radujeme, jaký už je cvalík s faldíkama 😀 😀

pessy1
11. pro 2007

ahojky, my jsme měli 8,5 kg!

paolin
11. pro 2007

my meli kolem 7,2kg.

mesulka
11. pro 2007

7,46 kg 😉

pirlenka
8. led 2008

Chjo, ty jejich tabulky. Díky nim mi mudra zakazovala příkrm, ač byl Štěpánek očividně hladovej. Jí totiž vůbec nezajímalo, kolik za měsíc přibral - jela podle tabulek, takže vážil o něco víc, než má průměr na daný měsíc a smůla. Ale to, že po porodu přibíral hodně (z porodnice jsme šli s vyšší váhou, než byla porodní) a najednou úplné stop, to už šlo mimo. No je to pryč, stejně jsem si to udělala podle sebe a mám spokojené, prospívající miminko 😉

A k té váze, v 5 měsících měl 6,95 kg a měřil 68 cm (porodní váha 3,5kg).

pipisek
8. led 2008

tak naše malá měla porodní váhu 3,67kg a v 5měs. má 6,80 kg. do ťeď je kojená, 2x denně má UM, na noc a někdy přes den

med
8. led 2008

Pirlenka, koukám naše malá je narozená ve stejný den, jako váš Štěpánek 😀
My jsme měly porodní váhu 3250 g, z porodnice jsme šly s 2850g a v pěti měsících máme 6,80 kg a doktorce to divný není... Naopak nás chválí, jak hezky přibíráme, protože jsme ze začátku měly s přibíráním opravdu problémy. Teda není už kojená, ale stejně... Ty doktorky, co to berou podle tabulek jsou asi padlý na hlavu nebo co... Moje kamarádka má kloučka o týden staršího než je Terka a má 9 kg, ale není tlustej, je hrozně dlouhej, a to je plně kojenej...