Kolik vážili vaše miminka v 5ti měsících?

kar.la
3. pro 2007

Ahoj, mám takov dotaz, kolik měla vaše mimča v 5 měsících. Malá se narodila s porodní váhou 2,7kg, teď má cca 7,5kg. Dnes jsme byli na rehabilitaci, kde sestřička pořád hučela, že je velká apod. Přitom Adélka tlustá není 🙂 Jenom dodávám, že je kojená, pouze jedno pití z 6ti má UM 😉

majatob
10. bře 2009

teda ja ziram, ze mate vsichni tak obr deti... 😅 ted jsem koukala do prukazky a malej mel v pul roce 5800g, blizime se k 11 mesicum a ma necelych 8 kilo 😀 😀 😀 ale vychrlej teda rozhodne neni 😀 😀 😀

majatob
10. bře 2009

jo a zapomnela jsem na porodni miry, vaha byla 3350g a 51cm, ted kolem 75cm (doktorka nemeri, takze domaci odhad 😀 )

misasvobodova
10. bře 2009

majatob,a doktorka na váhu nic neříkala? my máme v 5 měsících 6,12 a doktorce se to nelíbí

majatob
10. bře 2009

misi: me rekla, ze nema po kom byt tlustej a ze ani pro miminka to neni dobry. Takze ja vahu vubec neresim, prospiva tak jak ma, roste, dela pokroky, je veselej a nevypada, ze by mu faldy v necem schazely... 😀 😀 😀

romi.r
10. bře 2009

porodní míry 3350 a 51 cm
4 měsíce 5620
6 měsícu 6960
8 měsícu 7380
Míšo, mě říká dr na váhu stále vždy NO NIC MOC

romi.r
10. bře 2009

vidím to, že bude váhově na tom stejně jak Tobiašek od Majatob, ke všemu ted nechce jíst

majaaita
10. bře 2009

Mišo, záleží, jestli prospívá - tzn. jak vypadá v grafu vzhledem k výšce a jestli přibírá nebo roste.
Kluci nejsou taky žádní obři, zvlášť vzhledem k porodní váze - ale dr. nic neříká.
Zkus mu dát odstříkaný mlíko ještě po kojení a uvidíš, jestli by si ještě dal.

Starší syn začal přibírat pořádně až na příkrmech, mladší se jeví stejně. Holt jsou mlsný děti, co nejsou mlíkový 🙂

majatob
10. bře 2009

tak Tobik toho sni strasne moc (v tom je taky po nas) a pribira si dal svym tempickem, takze ani po zavedeni prikrmu se ze stihlyho decka nemusi stat otesanek 😀 stejne mi prijde, ze to ty vase doktorky nejak moc resi...aj podle rustovych grafu je v norme, sice spis u spodni hranice, ale je, takze nevidim jedinej duvod si z toho delat tezkou hlavu... 🙂

freduska
10. bře 2009

Ahojte mamicky, ako vas tak citam tak som trochu zdesena. Moj Sebastian ma 5 mesiacov a 2 tyzdne a vazi cez 8 kg a 70cm. Ale doposial sa mi nezdal tlusty no ako tak citam neviem. Musm sa na 6. mesacnej kontrole spytat doktorky ci je ok. My sme na UM ale aj to pijeme maximalne 900 ml denne a jeden prikrm. Ako sa stravujete vy?

lucikacka
10. bře 2009

Martínek měl porodní váhu 3 020g, za týden po příchodu z porodnice měl 2670g, museli jsme dávat příkrm, ale asi po měsíci se to spravilo a začala jsem opět plně kojit. Teď má malý 5 měsíců a váží 5,5 kg, není to moc, ale mudr nám řekla, že raději míň a plně kojit než přidávat UM, tak už nějak tu váhu neřeším a kojím a kojím. 😀

fiallinka
11. bře 2009

No sama jsem zvědavá, jak Juráš dopadne, zítra ho převážíme, tak to nahlásím - no ale stejně hlásit jen váhu je na nic, je potřeba poměřovat to k výšce .-), jinak to celkem o ničem nevypovídá...

mousunek
13. bře 2009

Ahojky, tam my se pridame porodni vahu mel prcek 3320g a 49cm a ted v peti mesicich ma 8300g a 70cm
tlustej neni je celkove velikej a hodne aktivni 🙂

fiallinka
13. bře 2009

porodní váha 2,65 (o měsíc dřív narozený) a 48 cm, v 5 měsících 7 kg a 68,5 cm. Už to hošík dohnal .-).

freduska: si přesně v normě, tlustý fakt není! Je ale docela vysoký, tak má na 8 kg fakt nárok...

millist
14. bře 2009

misasvobodova: my byly teď na poradně v 6. měsících a malá váží přesně 6000g, a to byla tak půl hodiny po obědě, takže to bude o něco málo míň. Doktorka mi řekla, že se jí to konečně líbí a že má pěknou váhu. Měří 64 cm a není to žádná vychrtlina, je úplně akorát 😉
Porodní váhu měla 2,70 a měřila 42 cm (narodila se o 3 týdny dřív). Každý mimčo je jiný, my jsme oba malí a tak i ona nebude žádnej cvalda. Tím, že je drobnější, je mrštnější a všechno dělá oproti ostatním, co známe dřív. A i pro mě je to takhle lepší, má teď protivný období a musí se pořád nosit 🙂

adinas
14. bře 2009

Ahoj holky, jsem tu nová a ráda bych se zapojila do diskuse. Mám pěti měsíčního chlapečka, kterého krmím Bebou. Teď nám paní doktorka navážila 6500g g a pochválila nás, jak hezky přibíráme. Bála jsem se, že po UM bude příliš přibírat, ale nakonec přibývá normálně. Rozhodně není Tadík žádný tlusťoušek, prostě má tak akorát. Porodní váhu měl kolem 2,80 a 47 cm.

misasvobodova
16. bře 2009

Holky jsem ráda, že je více drobečků. Kolem nás se pohybují mimča, která jsem "pořádná". Také jsme na UM, nemohla jsem kojit a také přibíráme pomaleji. Teď už papáme i zeleninku a večer kašičku.

holly1
16. bře 2009

my jsme taky menší, ale už to neřeším. Pokud je mimi spokojené, zdravé a prospívá, tak je přece jedno, že to není obr. Proč by měl být???

misasvobodova
16. bře 2009

No ono je to těžké. Teď jsme byli třeba o víkendu plavat a skoro každý se na nás podíval a povídá...vy jste ale drobečci...a tak...

holly1
16. bře 2009

misa, a nemyslíš, že je lepší mít usměvavého drobečka než uřvaného zápasníka sumo? Je tvůj chlapeček zdravý a vypadá spokojeně? Tak co víc bys chtěla... Na ulici přece potkáváš různé lidi - někdo je malý, jiný vysoký, někdo hubený a někdo má pořádnou nadváhu. Miminka jsou taky taková. Takovýma poznámkama bych se vůbec nezabývala.

misasvobodova
16. bře 2009

holly, máš určitě pravdu. Je fakt, že Tomík je fakt spokojené miminko. Stále se usmívá...

holly1
16. bře 2009

🙂 No vidíš, tak si nenech kazit náladu a užívej si to! 🙂

anitrammm
17. bře 2009

Ahoj holky, můj brouček má 5 měsíců sice až příští týden, ale na poradně ve 4 měsících jsme vážili 7600g 🙂

zuzik_p
19. bře 2009

No Anitrammm, mas pekneho cvalicka 🙂
My byly vcera, jasminka ma 67cm a 7200g, porodni miry 51cm a 3370g

zvizatinka
30. bře 2009

My jsme na kontrole merily 69cm a vaha 8.09kg 🙂 jsme veliky holky 😵
Jsme na Sunaru 😉

kvetinka6
31. bře 2009

My jsme na mateřském mléce - jen večer kašičky a máme 6,350kg a 65 cm. 😉

eliskalesinka
19. dub 2009

🙂 Jsme na konci pátého měsíce a můj syn má 7 kg a 66 cm...

skata
21. dub 2009

Ahoj, my měli porodní váhu 3045g a 46 cm a teď v 5 měs. má 5600g a 63cm. Od 3. měsíce je na UM.

holly1
21. dub 2009

my měli porodní váhu 2930g, v pěti měsících přesně 6000g, kojím.

dvojka
21. dub 2009

Ahoj holky.
Porodní váha 1810g😀 v 5 měsících 5300g.Ještě bych chtěla napsat těm maminkám co si lámou nad pomalejším přibíráním hlavu,ať si z toho nic nedělají.Vždyt přece nemůžou být všechny děti buclatý.Je to stejný jako s jejich psychomotorickým vývojem,některé děti lezou v půl roce,jiné kolem devátého měsíce.Důležitý je aby bylo miminko spokojené 😉

dvojka
21. dub 2009

jo a první dítko porodní váha 2550g a v 5 měsících 5310g.Obě holky plně kojené