Kolik vážilo vaše miminko v 9ti týdnech?

terezka85
31. bře 2014

Milé maminky,mám 2 měsíčního chlapečka,velkého jedlíka,který aktuálně váží 6,5kg. Porodní váhu měl 3,4kg a z porodnice jsme odcházeli s 3,1 kilogramy. Zdá se mi,že přibírá až moc rychle,už teď má stehýnka jako já ruce a i doktorka se na poslední kontrole kontrole tvářila trochu rozpačitě. Mám strach,aby neztloustnul moc a neměl pak nějaké zdravotní problémy...

nolies
31. bře 2014

@terezka85 Ahojky, posílám ti odkaz na průměrnou váhu miminek. Do 6,7 kg je pořád v normě 🙂 http://www.bumima.cz/clanky/tabulka-prumerne-hm...

leni84
31. bře 2014

@terezka85 Ahoj, moje dcerka měla porodní váhu 3340 gramů, z porodnice odcházela s váhou 3150 gramů a ve 4 týdnech měla 4250 gramů, v 6 týdnech 5100 gramů a ve dvou měsících 5600, takže si myslím, že v 9 týdnech mohla mít cca 5700 gramů. Jen jsem kojila. Také jsem se váhových přírůstků děsila, ale moje pediatrička i maminky, které měly zkušenosti mě uklidňovaly, že z kojení obezita není a později se váha upraví, což se taky stalo. Já už to pak neřešila..Po třetím měsíci se váhové přírůstky začaly upravovat a mezi půlrokem a rokem už přibrala jen něco málo přes kilo. V roce měla váhu 9340 gramů. Za pár dní jí bude 17 měsíců, váží něco málo přes 10 kg a je úplně akorát - ani tlustá ani hubená..🙂 Váhu miminka vůůůůůbec neřeš!!! A pokud jen kojíš, tak už vůbec ne..Neboj se, postupem času už tolik přibírat nebude a až se začne hýbat a vytáhne se, tak už vůbec ne..a v roce budeš mít doma hubeňoura..😉

tiburcia
31. bře 2014

@terezka85 vůbec to neřeš syn měl 7060g 🙂 v roce měl 12kg! a ve dvou letech má 16 kg..je trochu udělaný, ale zdravý 🙂 ... ony ty děti z toho vyrostou, a pokud jen kojíš tak si bere prostě to, co potřebuje. Ono se to pak zpomalí 🙂

terezka85
autor
31. bře 2014

To jsem zapomněla napsat. Je už bohužel plně na UM. Měla jsem akutního císaře a než jsem se rozkojila,museli malého dpkrmovat a mě už se to s jeho apetitem nepodařilo dohnat. Doktorka mi poradila,když bude mít hlad brzo,ošidit ho cca 20 ml čaje,jenže on vymlaskne 120ml a za půl hodiny už křičí hlady. Zkouším ho rozptýlit,aby vydržel trochu dýl,ale křiCí až chraptí a uklidní ho jedině Sunar...

blanka.k
31. bře 2014

@terezka85 máš to jak přes kopírák s mým Tomáškem... porod 3,49kg, a v 9 týdnech 6,5kg (ze začátku přibíral 0,5kg týdně), mudr. to neřešil, prý v roce budou kojené děti hubené, a nekojené tlusté (v 1/2 roce měl 9kg, v roce 10,5kg, ve 3 letech 13,5kg...hrozně se to pak zastavilo) 😝 Jediné co mě vadilo, že bylo vedro a měl hrozně faldíky snad co 2cm na stehnech, rukách a všude zapařené 😅

leni84
1. dub 2014

@terezka85 Neřešila bych to ani v případě, že je miminko na UM. Stejně ho hlady nechat nemůžeš a pokud je prostě větší jedlík, tak se nedá nic dělat..🙂 Nevím, kolik by miminko v tomhle věku mělo vypít mléka (jestli je 120 ml na jednu dávku hodně/málo/akorát), ale pokud má vždycky hlad už po půl hodině od posledního krmení, tak to je opravdu brzy..aspoň ty dvě hodiny mezi jídly by být měly..Zkus třeba vyzkoušet jiné mléko..Každopádně se opravdu neboj toho, že bude v budoucnu tlustý jen proto, že teď přibírá víc..Ona se ta váha časem opravdu srovná..Děti se pak rychle vytáhnou a pohyb pak dělá taky hodně..😉

megy
1. dub 2014

tak my měli porodní váhu 4150gramů a k dnešnímu dni váží 7,5 kg 😀 takže buď absolutně v klidu 😀

pavlusa01
1. dub 2014

Já si myslím,že když na to nic neříká lékařka, tak je to v pohodě,já měla drobnější holčičku,ale kamarádka měla taky takového buclíčka,myslím holčičku 🙂 a taky to neřešila 🙂 Protože,když se malá začala hýbat,otáčet,pak lézt,tak váha se zpomalila a ted jsou na tom holky úplně stejně......ovlivní to pak i příkrmy.. a také jak se vytáhnou ..ted je ještě chlapeček malý, tak bych to nehrotila a hlavně,když bude mít hladík tak ho nenecháte hlady,on si řekne a pak se uvidí...U nás se řešil opak,malá nepřibírala,jak měla,ted je jí rok pryč a jak to dohnala 🙂 Já bych se nebála... 🙂

terezka85
autor
1. dub 2014

Doktorce právě musím lhát,prý když je dítě ma UM,tak ho NESMÍM krmit dřív jak po 3,5 hodinách. Ale prcek někdy spí 5 hodin v kuse a pak si třeba třikrát řekne po 2 hodinách,pak zase delší pauza...ale od doktorky mám to častější krmení zakázané..ale jak píšete...nemůžu ho přece nechat řvát hlady..:-\