Kolik vážily vaše miminka ve 3 měsících?

zanulav
21. črc 2008

Chci se zeptat jak važí nebo važily vaše miminka ve 3 měsicích, kojím a samík važí 7600kg. Narodil se mel 4kg. Ale doktorce se to zda hodne no mne taky ale kojíme takže je pry vše v pohode. 😵 Nevypada nejak tluste ale je to zkratka cvalda. A navíc jsem zvedava kolik pak bude važit v roce

alcar
30. lis 2017

@lucie_91 to ma nejak malo ve trech mesicich, ne? Nemas to preklep?

lucie_91
30. lis 2017

@alcar Ne nemám. Byla drobeček. Ve 4m měla 4kg, v 5m měla 5kg... v roce 9kg.

alcar
30. lis 2017

@lucie_91 a to ti za tri mesice pribrala jen 110g? A za mesic pak 1kg?

lucie_91
30. lis 2017

@alcar Jojo. Vývoj byl naprosto ok, smála se, dělala blbiny, mlíčko likvidovala po stovkách mililitrů, ale prostě držela linii i na dokrmech 😀 Konzultovala jsem to i s primářem dětského oddělení v Motole, přímo jsem ho požádala o probrání této situace, a napsal mi, že nejde o váhu (jen nesmí klesat), ale celkový vývoj. A v tom ona byla v pohodě. Pediatrička nechápala, ale nakonec kolem 5.měsíce uznala, že z ní prostě špekáček nevyrobíme. Nechala jsem udělat i odběry krve, vše ok.

junkka
30. lis 2017

Dcera (porodni vaha 4070g) mela ve trech mesicich přesně 8 kg a 68 cm. V pul roce 10 kg, v deseti mesicich 12 kg a v roce 13,5kg: -D

japerinka7
30. lis 2017

@simone5 Mám to podobně, jen, když je potřeba, tak na noc dokrmuju jednou dávkou UM. Kojila jsem jen přes kloboučky a 9. den jsem dotala zánět do prsa - horečky, zimnice, bolest jako 🐷😖 Pak už jsem jen odstříkávala, mám hodně velký prsa 75/K, ze začátku jsme museli najet na UM. Dokázala jsem v bolestech odstříkat jen v horký sprše... Takže na noc jsem dávala 2 dávky UM a "ulevovala prsům" pod sprchou a přes den jsem odstríkávala a dávala z lahvičky - bylo to peklo, ale byla jsem ráda, že dávám svoje i když z lahve. V šesti týdnech jsem malýmu nabidla prso a on se přisál, jak kdybychom kojili od začátku 🙂 Teď plně kojím, jen na tu noc přece jen občas jednu dávku dám, když mu na usnutí moje nestačí (odstříkávat už mi nejde... 😕 ). @bbubble Podle mě je největším zabijákem kojení STRES!! Samozřejmě je důležitý vybrat kvalitní lahvičku, aby to fungovalo. Malýmu je 11 týdnů má cca 7 kilo a 65 cm, porodní 3400g 51cm (na kontrolu jdeme v pondělí 😉 ) Jsme spokojení oba dva a hlavně v KLIDU!! 😉😍

alcar
30. lis 2017

@lucie_91 ja se ptam, protoze to je dost nestandartni situace. Bezne je norma tech 100g za tyden. U mych nedonosenych dvojcat byla norma dokonce 200g za tyden. To te teda obdivuju za tu trpelivost a nervy.

lucie_91
30. lis 2017

@alcar Jo, ona byla už od bříška mimo tabulky. Od 34.tt sledovaná co 3 dny v porodnici průtoky monitory, protože měla o 2-3 týdny menší obvod bříška, nakonec bylo naprosto vše ok, jen je v pase hubeňour.

absintka19
30. lis 2017

@lucie_91 snad to bude v pohode i nadale a nebudu mit zadne komplikace.

astyna
30. lis 2017

Tak mě můj syn (nar. v 37.tt) během prvního měsíce přibal 1,5kg, poté kilo, nyní od 3.-4.měsíce 600gr. Ale můj pediatr není tabulkový, spíš prý mám posuzovat celkové chování dítěte 🙂 mě upřímně děsí ty děti, co mají v půlroce váhu ročního dítěte. Můj synovec měl v roce skoro 20 kg, to byl opravdu děsivý pohled.

veruna109
30. lis 2017

Syn mel při narození 2650 a ve 3 mesíci měl 6980 plně kojený

lucie_91
1. pro 2017

@absintka19 Budou jí 3 roky a je naprosto v pořádku, jen štíhlounká, žádný faldík.

simone5
1. pro 2017

@bbubble Dokrmuji proto, že před spaním vyžaduje třeba 200-250 ml mléka, které prostě naráz nevyrobím, a to i když bych kojila hodinu. A věř mi, že už jsme zkusili vše možné, než jsme zjistili, že se prostě před spaním jen potřebuje víc najíst. 🙂 Takže ho normálně nakojím, pak dostane ještě lahvičku s MM a pak usne u prsu. A ano, lahvička je riziko, ale radši jej podstoupím, než abych ho nechala ječet hlady. Stejně jako @japerinka7 i já to beru tak, že lahvička je sice riziko, ale stres je ještě horší. Takhle jsme spokojení oba. 🙂

pt1981
1. pro 2017

Nase trimesicni 6330g (porodni 3700) a 64cm (50cm). Prvni dcera mela ve trech mesicich 6500g (3900) a 66cm (52)

pavca1982
1. pro 2017

Ve 3 měsících měla malá 6,5kg teď v 9m. má 11kg (plně kojená jen ochutnáváme)😉

michaeladur
15. kvě 2019

@zanulav My byli akorat vcera na 3 mesicni kontrole a malej ma 5400g a 61cm. Bohuzel uz mesic je na UM ale naprosto spokojenej 😉