Kolikrát v noci jí 10ti měsíční mimčo?

kadlecova.misa
8. únor 2010

ahoj holky..kolikrát v noci by mělo jest 10měsíční mimčo? naše malá, i když přes den jí pěkně, chodí spát o pul 9, budí se hlady v 1 ráno, sní celou přesnídávku a pak ještě kolem 5, to vypije přes 150ml řidší kaše...díky. 😎

luthien.k
8. únor 2010

Míšo, určitě dej UM, večer tu kaši, jak píšou holky, ale pomalu bych jí ty noční dávky ubírala - každý den třeba o 10 ml míň. Kamarádka to tak u svého malého pomalu a jistě dělá a docela to má úspěch. Sice se budí, ale dá si už si jen párkrát cucne a spí. Pomalu chtějí odbourávat i to... Ono ani to UM (MM) není v noci dobré na zoubky, když už jsou venku. Jedna známá kojila na uspání v noci malého asi do dvou let a měl velice brzy hrozně zkažené mléčné zoubky 😒
Nejrychlejší budeš na to noční krmení mít, když si dáš horkou vodu do termosky, pak do lahve ještě studenou převařenou a v noci to pak jen namícháš na požadovanou teplotu 😉
My sice nemáme 10m, ale už v noci nekojíme, manžel se asi před týdnem naštval, že už to není možný, jak se pořád malej v noci budí, vykázal mě z ložnice a naučil malého v noci usnout i bez mého prsa 😅 On se tedy budil už jen kolem jedné a pak kolem čtvrté, ale i bez pláče jsme to zredukovali na kojení mezi pátou a šestou ráno. Prostě ho jen hladil, dával dudlík a tiše utěšoval a kupodivu vůbec nebrečel... Prostě holt zvyk, jak píše berenika.

misicka85
8. únor 2010

Adélka mi spí od 3 měsíců celou noc, usne okolo 19 a vstává v 7h ráno. Výjimečně když se v noci vzbudí tak jí dám jen čaj a nebo mlíčko, jídlo bych v noci určitě nedávala. Taky myslím že je to spíš o zvyku než o tom že má hlad...

radka.m.
8. únor 2010

no tak s tím bych si teda starosti dělala a ne že ne,pokud dítě přibírá,tak opravdu hladyx nestrádá a nenmí důvod ho takhle ládovat ještě v noci,i když předtím zhublo,vždyt jídlo v noci je ohromná zátěž nejen pro trávicí soustavu,ale hlavně pro ledviny,ty si přece musí někdy odpočinou,já osobně bych dala pouze max.mléko a nic víc,ono i UM by se nemělo v noci dávat,je to taky zátěž,ale je to rozhodně menší zlo,než přesnídávka,nebo kaše 😒

kadlecova.misa
autor
8. únor 2010

díky za rady 🙂 ....ona jí ted fakt pěkně ve dne!!
a jak pise martinkakolova..každé dítě je jiné....přesnídávku nebudu dávat, koupime mlíko a uvidíme..

aleachim
8. únor 2010

miso, hlavně mě na tom zarazilo, že už nekojíš a nemáš um, tak co malá dáváš. Vždyť ona potřebuje dostat určitou dávku mléka za den a k pokrytí mléka za den rozhodně není vhodná řidká kaše. Poraď se s lékařkou, jestli nevíš, co a jak kdy.

rimmel
8. únor 2010

😕 😕 cooo mala nepapa ziadne mliecko??

kadlecova.misa
autor
8. únor 2010

aleachim: jí jogurty, sýry..a mléko taky v kaši je ne?

ivika18
8. únor 2010

Misa, jj, mlíko dítě potřebuje, kaše, jogurty atd. potřebu vápníku určitě nepokryje. A kaše zbytečně zaplácne bříško, tak to je ideální na noc, možná občas na snídani, ale místo mlíka ani řídká. A zkusila bych koupit mlíčko od stejné značky, co dáváš kaši, protože v té bývá stejný mlíko. Jinak je možný, že ti to UM nebude chtít, když není zvyklá, tak zkus kdyžtak i jiný, ono každý chutná trošku jinak.

rimmel
8. únor 2010

jezis misa ty si co padla z jahody? 😀 😀 ci z marsu 😀

radka.m.
8. únor 2010

jo,jo,v kaši jsou pouze prázdné kalorie 😒 ,jinak do roka určitě sýry a jogurty mléčnou dávku nepokryjí,je nutné mléko,po roce už se tato dávka snižuje a mléko není nutné 😉

aleachim
8. únor 2010

miso, moje j taktéž kaši, jogurt, někdy přesnídávku s mlékem a k tomu ráno a večer um. Kojit jsem přestala, protože už nechtěla, ale docela plynule jsme přešly na um. Jinak naprosto souhlasím s ivika, zkus mlíko od stejné zněčky jako kaši. Ale když nebude chtít, můžeš zkusit jiné.

misicka85
8. únor 2010

S tím mlíčkem určitě souhlasím, dítě by i v roce mělo krom jogurtů a sýrů vypít ještě 500ml mlíčka!
Malá byla kojená do 10m,pak jsme přešli na UM a kaši už jsme přestala dávat úplně, popravdě v ní žádný extra přínos nevydím, možná jedině že obsahuje to mléko,ale jinak nic,je to fakt jenom na zaplácnutí žaludku.
S UM jsme taky měli ze začátku problém a musel ajsem vyzkoušet různé značky, nakonec teda pije Hami, to je jediné co si vezme.No a nebo normální kravské,to jsem zkusila jednou a vypila ho v pohodě ale zatím jí ho nedávám,bylo to jen v případě nouze,došlo mi UM a zapomněla jsem ho koupit 😕 😖

radka.m.
8. únor 2010

misicka-po roce už pít mléko teda nemusejí,ta mléčná dávka-500ml je celková,ne mléčné výrobky plus ještě 500ml mléka,to by bylo fakt hodně 😉 😉

rimmel
8. únor 2010

uricte by to nebolo hodne, moj je kojeny a ja neviem kolko vypije, a v roku tiez si bude pytat cece kolko on chce a nie podla toho ci uz mal 500ml alebo nie 😕

aleachim
8. únor 2010

Koukala jsem na kojeni.net, kde se uvádí orientační množství mléka 1rok 500 ml, 2- 3 roky 400 - 500 ml,
4-6 400 - 700 ml. Samozřejmě je to množství mléka a mléčných výrobků dohromady.

misicka85
8. únor 2010

RADUŠ- jéé díky, no já to četla na kojeni.net a teď jsem na to koukla znova a fakt tam je že 500ml přes den ale čím víc mléčných výrobků má tím toho mlíčka stačí míň 😀 No tak zas jsem chytřejší.Ale když Adélce to mlíčko chutná, vypije ráno 200ml a večer 200ml,jinak přes den 600ml čaje a mléčné výrobky má taky ráda, hlavně sýry a jogurty.

misicka85
8. únor 2010

MISA - hele,s tím že v tom máš zmatek, no každý se učí,stačí si o tom něco přečíst. Můžu se zeptat kolik a co ti teda malá jí když píšeš že toho sní hodně? Protože já mám taky malého nenasytu,kolikrát zírám kolik toho do ní vleze,ale na váze přibírá normálně, v roce měla 8,5kg, takže je spíš drobek...

radka.m.
8. únor 2010

misicka-jo,jo,přesně jak píšeš,čím více mléčných výrobků,tak tím méně mléka,je tam i tabulka,jaké množství mléčných výrobků se počítá za mléko,třeba 150ml jogurtu-200-250ml mléka,40g tvarohu-250ml mléka,rimmel,ty jsi fakt nepoučitelná,neuznáš ,že by jsi se mohla mýlit,vid? 😀 ,po roce už děti nejsou ,kojenci,tak proto je taky potřeba mléka menší,víš,jsou důležitější právě jogurty,zakysané výrobky a tak,mléko je už je jen doplněk stravy 😎 😎 😎

rimmel
8. únor 2010

radka rada si to priznam len nechapem co sa stane ked moj dovrsi rok a stale budeme kojit dajme tomu 5krat za den ci viac lebo tolko on ma rad aplus syry ajogurty..no nebude mat vacsi prisun mlieka??? ja mojho musim kojit v noci ked sa zobudi a cez den ked zaspava.

radka.m.
8. únor 2010

rimmel-mm je lépe stravitelné,je to přece jenom něco jiného,než mm,ale hlavně,pokud nebude kojení vytlačovat normální stravu,tak by to vadit určitě nemělo,protože po roce už děti nezískávají živiny potřebné z kojení,ale z normální vyvážené stravy 🙂 😉

misicka85
8. únor 2010

RADKA - no já na to kojení.net hodně koukala hlavně když jsme začínali s příkrmy, to mám i vytištěný ten text co tam je ve wordu a tabulku z excelu a měla jsem to na nástěnce.I když já přesně podle tabulek nejela nikdy,jako jo,koukla jsme co už třeba může a nemůže a přesně na den jsme to nedoržovala...
Tak ta dávka je psaná minimální takže pokud má mléčných výrobků víc tak to nevadí. my teda víc určitě než těch 500ml máme. Ale tak zas lepší dát děcku jogurt než mu nacpat sušenky že? 🙂 A pokud mu to mlíčko chutná tak bych to neřešila.Když by ho nechtěl tak bych jí to nenutila,ale když ho má ráda tak odpírat ho nebudu 🙂

kadlecova.misa
autor
8. únor 2010

malá váží 8,5 kg a to byla ve špitále, jí : ráno flašku kaše, svačina přesnídávka, ovoce, obed zelenina s masem, svacina jogurt, ovoce..., večere kase...v noci :jsem davala presnidavku- uz nebudu. ji pekne, plne davky, uždibuje i od nas...

misicka85
8. únor 2010

A vaříš nebo dáváš kupované skleničky? Pečivo jí nedáváš? To už v pohodě může, třeba chleba s Lučinou nebo máslem...

kadlecova.misa
autor
8. únor 2010

misicka:vařím. zapomněla jsem na chleba a rohlík,ty dávám taky..s máslem.

rimmel
8. únor 2010

misa a to preco ako nedavas mliecko nechpaem?? 😕

kadlecova.misa
autor
8. únor 2010

donedávna jsem kojila, a dr. me ujistila,že když mi jí kaše a jogurty,že jí to stačí..toho UM nevypije moc,není na neho zvykla.

misicka85
8. únor 2010

MIŠI - tu kaši do flašky,no nevím nevím,asi bych jí nedávala, to fakt radši ráno flašku toho UM a kaši večer udělat hustší a dávat lžičkou.A zkus jí dát ne úplně před spaním,protože je sladká tak by se ti malá mohla budit žízní,takže spíš kolem té 17h a než půjde spát tak jí dát jenom napít,buď UM nebo čajík.

aleachim
8. únor 2010

a když se v noci vzbudí, tak jí dej klidně čajík, je lepší než mléko. ale kdyby měla hlad, tak se neboj jí v noci dát lahev s mlíčkem. Lucinka se vzbudí jednou za týden a chce jíst, tak jí dám lahev, ona to vypije, lahev zahodí a spí dál. Už k ní ani nemusím.

rioko
8. únor 2010

takhle malé détě má mít ještě asi 500 ml mlíka za 24 hodin, takže Míšo UM určitě kup a dávek, potřebuje ho, jinak pokud se budí v noci, mlíko určitě zasytí

radka.m.
8. únor 2010

děti od 9-12měsíců potřebují zhruba 600ml mléčné dávky,při čemž v tomto věku už jí jogurty,takže k tomu postačí dvě denní dávky mléka-100-200ml 😉 😉 😉