Kolikrát v noci jí 10ti měsíční mimčo?

kadlecova.misa
8. únor 2010

ahoj holky..kolikrát v noci by mělo jest 10měsíční mimčo? naše malá, i když přes den jí pěkně, chodí spát o pul 9, budí se hlady v 1 ráno, sní celou přesnídávku a pak ještě kolem 5, to vypije přes 150ml řidší kaše...díky. 😎

ava
8. únor 2010

radka - kdyz ale 5x denne kojim 9mes.dite, tak mu zadny jogurt davat nemusim /a pripada mi to brzy/

listicka20
8. únor 2010

holky a jak poznáte, jestli je to dítko hladový nebo má žízeň?
Mně malá do roku a půl v noci žužlala prso, než jsem skončila s kojením, teď jsem zase v nějakým článku četla, že se má od šestého měsíce noční krmení vynechávat... no to se jim snadno řekne.
ava - mně nepřipadá jogurt v 9 měsících brzo, a když se dítě už nekojí a moc nechce UM, tak je to asi nejlepší řešení?

misicka85
8. únor 2010

AVA - proč brzo? Já myslím že to je tak akorát, já dávám jogurty od 8m, ze začátku čisté bílé (Hollandii nebo Choceňský smetanový), od 10m pak už i ovocné...Mi zas třeba příjde ten jogurt mnohem lepší než kaše, ale je to věc názoru....

germik
8. únor 2010

fííha, tak to sa nestačím divit čo sa tu dozvedam 😖
Dietatko vo vašom veku potrebuje aspon 2 dávky UM /teda ked ste na UM, keby si kojila je to iné/
Samozrejme okrem toho dávaš jogurty,mliečne výrobky.... Ja dávam mliečko ráno po prebudení, tak 1,5 hodiny pred spaním dávam kašu a tesne pred spaním zase mliečko. A potom sme bez jedla celú noc /my sa zase budíme z iných príčin - stále sa vrtíme, rozprávame si v noci, staviame sa v postielke....atd 😒 /
V 10-tom mesiaci už sa vačšinou dieta nebudí od hladu ale je to zo zvyku, radikálne by som zrušila presnídávku a kúpila UM, ktoré by som jej dala max 2x noci keby to bolo nutné

ava
8. únor 2010

zatím mu nechci dávat kravsk.bílkovinu, když nemusím (kojení před den i v noci). Kaši mu dávám nemléčnou a mléčnou jen asi 2x týdně.
misicka - souhlas, ten jogurt se mi taky zdá hodnotnější než kaše...

momin
8. únor 2010

Holky zajima me jak byste to resily kdyby vam deti nechtely UM. Kdyz to klape tak jasne..v poradku.. Ale pokud ne? Ja do maleho UM nenacpu.. jedine kasi..jogurt..

misicka85
8. únor 2010

Momin - pokud by UM nechtěla fakt žádné tak bych to řešila tak jak ty, prostě bych nedávala ale určitě bych zvedla dávky mléčných výrobků a dávala ten jogurt,kaši,sýry, od roku pak třeba sem tam tvaroh atd... 😉 Jako určitě bych mu násilím UM nenutila 🙂

radka.m.
8. únor 2010

ava-pokud kojíš,tak 3-4kojení,plus jogurt by mělo pokrýt denní dávku,jogurt je určitě přínosnější,než kaše,jinak momin,pokud třeba dítko bojkotuje UM,tak je potřeba minerály a vitamíny nahradit v jiné stravě,aby byla vyvážená,na netu kojení je to pěkn ě přehledné,co se čím dá nahradit,jinak ava-píšeš,že mu nechceš dávat k.bílkovinu,ale ta je přece v mléčné kaši stejně obsažena 😉 😉 😉

ava
8. únor 2010

radka-kojim 5-7x za 24 hod.a kazdy den davam jahlovou ci ryz.nemlecnou kasi. Jen cca 2x tydne mlecnou...prave proto, ze mu tu kravinu chci dava t co nejmene, kdyz mam dost mlicka

crca
8. únor 2010

Teda mám dvojčata a představa,že bych ještě dávala v noci přesnídávku 😕 ........, 😲 .....Tak Matýsek mě už teda spí celou noc,ale holka se mě budí taky tak dvakrát za noc,chodí spát kolem půl sedmé-sedmé a to mají kaši na dobrou noc 250ml až 280ml,jak kdy 😀 Jinak co jsem udělala,abych měla mlíko pro holku co nejrychleji aby nevzbudila Matese je,že si večer naliju vařicí vodu do termosky a pak jen naliju do flašky a doleju studenou a je to hned.Ale spali oba celou noc od 3 měsíců,ale v půl roce nastal zlom,ale asi zoubky,protože už mají každý skoro dva venku 😀

germik
9. únor 2010

momin - viem že to tu baby niekde riešili ked im mimi nechcelo pit UM a myslím že 1-2 dávky do nich dostali v noci v polospánku a cez den zvýšili prísun mlieč.výrobkov.

radka.m.
9. únor 2010

germik-jo,jo,máš pravdu,pokud dítě bojkotuje mléko,i když je třeba kojené,nebo na UM,tak je dobré mu to dát ze spaní,v tu dobu totiž velice dobře funfuje sací reflex,takže většinou ze spaní vypijí mléko,aniž by o tom věděli 😉

moravanka
9. únor 2010

me mala pije mleko vecer pred spanim, asi tak 2x v noci a rano v 5, ale ne plne davky, tak 100 ml. jinak pres den moc ne, nejak nam to nevychazi. mala ji uz prikrmy, docela malo (ted uz se to lepsi) a jeste mleko do ni nedostanu. nechce ani jidlo zapit mlekem, jen cajem. jsme na um, takze to na zizen moc neni, u kojeni je to neco jineho, dite si cucne predniho mleka. ale snazim se, aby to mleko mela, proto zatim nechci nocni mleko odbouravat a malou od toho odvykat.

iluss
9. únor 2010

moravanka: já malou kojím, ale taky jí nechci z nočního kojení odvykat. Jelikož už dávám příkrmy, tak přes den toho mléka opravdu moc nevypije, jen si cucne (ale opravdu maličko) a nebo nechce vůbec. Prostě má jiné zájmy - hračky, blbnutí, lezení apod. V noci pije krásně a dlouho, tak jí to nechci ubírat, chci ať má stále dostatek mateřského mléka.

momin
9. únor 2010

pomooooc to ho mam budit v noci na jidlo? Kdyz mi konecne pred mesicem v noci prestal jist.... 😒

radka.m.
9. únor 2010

momin-záleží na tobě,každopádně v 10měsících by ještě mléko měl pít,zkus třeba aspon pozdě večer,když ty půjdeš spát,tak mu zkus ze spaní přiložit flašku mléka k pusince a uvidíš,určitě ho ale nebud,jinak v noci ho nech spinkat 😉

momin
9. únor 2010

Diky za rady.... 😉

berenika39
9. únor 2010

momin, to bych ho fakt nebudila....bud pozdě večer nebo hnedka ráno jak se vzbudí....škoda mu pozait klidndej spánek celou noc, zvlášt pokud normálně přibírá a jí