Mají malá miminka slzy?

misa84
20. lis 2008

ahojky, mam 3 tydenniho chlapecka, dneska jsem si uvedomila, ze i kdyz teda place jako kazde jine miminko, nikdy jsem u nej nevidela slzy. kdy se asi tak tvori? nebo jsme exoti? 😲 diky

dzej
20. lis 2008

ahoj miso, my měly první slzu cca v měsíci. Taky jsem z toho byla překvapená 😉

gimik
20. lis 2008

Děti mají slzičky až od prvního měsíce 🙂

gimik
20. lis 2008

Taky mě to překvapilo, když jsem o tom četla článek 😉

misa84
autor
20. lis 2008

tak to jsem rada, uz jsem se lekla ze mame neco s kanalkama, trpeli jsme totiz na zanet 😕

mkr
20. lis 2008

náš soused měl slzičky snad až v 9 měsících

slunicko552
20. lis 2008

Tak malý měl asi v 7měs. 🙂

helcah
20. lis 2008

Tak naše malá měla koliky na 3 týdnech a když jí bolelo bříško a nemohla se vykakat tak se jí koulely slzy jak hrachy...

schwarzovka
20. lis 2008

já u malýho objevila 1 pidi slzičku nedávno...no snad je to normální 😒

kacka.va
21. lis 2008

my měli slzičky tak až později. A četla jsem, že je to normální

alanis
27. lis 2008

každé mimi je jiné. my jsme měli slzičky hned, jak jsme přišli z porodnice a i ted ve 3 měsících jsou slzy jak hrachy at Lukášek pláče k vůli čemukoli.

berus
29. lis 2008

Malej tak ještě nemá slzičky. A to jsou mu 4 měsíce. Ale ječet umí parádně 😀

simona161
30. pro 2008

ja som si prave dnes uvedomila, ze maly tiez este nema slzicky ... a bude mat 14 tyzdnov ... snad je to ok, vynahradzuje si to hlasnym revom 😀

llucisek
31. pro 2008

Tak u nás se slzičky objevily kolem měsíce...

makinka.1
31. pro 2008

U nas se slzelo snad hned po propusteni z porodky.Kdyz uz plakal,coz nebylo casto(zavidite,co? 😀 ),tak se slzickama.Az ted se naucil vejskat jen tak,nasucho... 🙂

muminek
1. led 2009

My slzičky máme jen občas a málo to už musí být pláč aby něco ukáplo a je nám sedm měsíců

gedgitka.a
1. led 2009

Jejda a jaký slzičky, náš malej, když začne fakt plakat, tak mu tečou slzičky, jak hrachy a tekly, už v porodnici, když měl třeba obr prdíky ☹

lencak80
19. únor 2009

tak my máme 6 měsíců a slzy zatím žádné... jsem zvědavá, kdy to začne, už jsem měla obavy, že to není normální...

ajuse21
19. zář 2012

My cca od měsíce 😉

wendulka25
17. lis 2012

ke konci prvního měsíce už se můžou slzičky objevovat 🙂

strapocka
19. lis 2012

a nesouvisí to náhodou s tím, že když něco opravdu bolí, tečou slzy, bez slz dítě řve jen tak ze vzdoru? Jinak si neuvědomuju, od kdy se u nás objevily slzy, asi brzo, když sjem si ničeho nevšimla🙂 Zajímavý postřeh 🙂

stellamax
19. lis 2012

Dcerka měla slzy při kolikách. Trpěla na ně cca od 14ti dní. Kamarádka má ale roční holčičku a říkala, že ještě neviděla slzy. Prý se jen vzteká.

binu
17. únor 2013

právě dneska sem přišla na slzičku 😵 jsou jí 2 měsíce a 2 týdny 🙂

ivetkalone
13. dub 2013

První syn začal slzet asi v pěti měsících a druhý téměř ihned po narození. Je to různé a vše je v pořádku. Pokud slzy neprovází hnisání, či nateklá a zarudlá očka, je vše ok. Mám celkem zkušenosti, oba měli zánět a s druhým jsme byli dokonce i na proplachování kanálků. Přeji pohodové mateřství 😉

ebsian
13. dub 2013

Měla je na konci prvního měsíce a od té doby je každý pláč tak sredcervoucí, ach jo ☹ ☹ Slzy přes ta její očička s mega dlouhýma řasama, třepotající bračička a v tu chvíli tak červená očka a bee 😢

jennyska
6. lis 2013

@misa84 @ebsian @ivetkalone @binu @stellamax @strapocka @wendulka25 @ajuse21 @lencak80 @gedgitka.a @muminek @makinka.1 @llucisek @simona161 @berus @alanis @misa84 @mkr @kacka.va @schwarzovka @helcah @slunicko552 @gimik @dzej

Ahoj maminky,

mohly byste vložit svou zkušenost s novorozenými miminkem v prvním měsíci života do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama, snažilkama a těhulkama tvoříme? 🙂

Vložením své zkušenosti, příběhu, rady, tipu na https://www.modrykonik.cz/1-mesic-vyvoje-ditete/ pomůžete ostatním maminkám a těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím jako v minulosti a nebo současnosti vy a právě v naší koníkovské knihovničce mohou najít jak základní informace o daném měsíci vývoje, tak také cenné zkušenosti 🙂

Děkuji Vám, že se zapojíte a že svou zkušeností, příběhem, pomůžete.
Mějte krásný den!
Janča

selverin
31. pro 2013

tak exoti jsme asi my, protože malá sice pláče opravdu vyjímečně jak je zlatá, ale když už, tak ji tečou slzičky jako hrachy a to už co nás pustili z porodnice.... 😀

snecek.v
31. pro 2013

Naše malá měla slzičky už v porodnici a sestřičky na oddělení šestinedělí se tomu hrozně divily 🙂 Prý že taková miminka slzičky nemají, že je to rarita, mě to ani nenapadlo, až pak jsem se dočetla,že miminka mají slzičky až později 🙂

dilca
20. čer 2015

Taky máme slzicky už od porodnice...snad nejsme divni 🙂

soda365
19. lis 2015

Náš Tadeášek měl slzy už na konci prvního týdne - pediatrička k nám přišla na kontrolu, prohlížela ho a divila se, že pláče a má slzy.. Každé dítě je jiné a vývoj je něco zcela indivinduálního..

mishell56
12. pro 2015

Malý teda skoro nepláče ale když jo tak se slzama 🙂