• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Malá hlavička, jdeme na neurologii. Máte zkušenost?

19. června 2009 
Ahoj holky, byli jsme na 8-mi měsíč.kontrole, a Jarouškovi naměřili obvod hlavy 42cm (vypadl z toho blbýho grafu...) Jinak má 7,84kg a 72cm, takže drobek to neni. Taky se mi teprve před 10 dny začal otáčet na bříško. V pondělí jdeme na neurologii. Má někdo podobnou zkušenost, prosím? Celkem se bojim, jestli je to OK, nevim, co na neurologii čekat...
18. čer 2009 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
mayerko... nevim kolik jsme mely OH- teda velikost hlavy v 8 mesicich, ale v 6m mel OH 40cm a ted skoro v 11 ma 43cm a vahu 8050g. V osmi mesicich vazil 7400g a vyska 69cm. Pri narozeni mel 2450g 47cm a OH 32cm, takze uz se tak mensi narodil. Doktorka nas pred dvemi mesici posilala take na neurologii s malou hlavou. Tam mu zkontrolovali psychomotoricky vyvoj, co umi, vselijak ho uchopila, zvazili, zmerili hlavu a usoudila, ze ma malou hlavu o 2cm uz od narozeni, ale vyviji se dobre akorat o ty dva cm min. Poslali nas jeste na rentgen, tam byla hruza udrzet Vojtiska nehybneho, ale vysledky byly v poradku.
Ty tabulky by si meli strcit, s prominutim, do prd.... Oni nas uz kvuli tabulkam posilali na vysetreni s nizkou vahou, pritom nevypada jako drobek... :unamused:
18. čer 2009 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj Mayerko, mam podobnou zkusenost. Moje detska Mudra me s malou poslala k neurolozce, protoze ji 2 mesice nevyrostla hlavicka a Mudra chtela vyloucit srustani lebecnich svu. To bylo dceri skoro 5 mesicu. Jinak se vyvijela v norme, byla drobna, pomaleji pribirala, ale jinak bylo vsechno v poradku. Byla jsem z toho uplne spatna, strasne jsem se bala..... :unamused: . Neurolozka malou "proklepli", asi tak podobne jako Vojtiska od Boobinky, vse bylo v poradku. Take nas bohuzel poslala na rentgen, ale velkou fontanelku mela jeste pekne otevrenou a srustani svu vyloucili. Vsechno bylo v naprostem poradku :slight_smile: . Byla to uleva....Na neurologii chodime kazdeho pul roku na kontrolu, ale uz spis jenom proto, ze tam jednou byla, takze pro jistotu. Mala se vyviji naprosto primerene, porad je teda takova mensi a ma drobnejsi oblicej, ale hlavickou ma uplne soumernou k telu....je to moje zlata zdrava kocicka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: .

Niceho se neboj, to bude vsechno OK...
18. čer 2009 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Díky moc, tak snad to bude dobrý. Ten RTG se mi moc nelíbí, aby mi ho bobečka malýho ozařovali, ale holt se nedá nic dělat. Hlavně ať jsou ty naše děti zdravý!
18. čer 2009 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
mayerko, take jsem byla proti rentgenu, ale za tu jistotu to stoji... vem Jarouskovi jakoukoliv velmi zajimavou vec, at ho muzes na tom RTG stole udrzet tzv "nehybneho". urcite bude v poradku :wink:
18. čer 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Presne tak, taky jsem z rentgenu nadsena nebyla, ale kdyz "hrozi" nejakym problemem, tak chce mit clovek klid na dusi a vedet, ze je to v poradku. Kdyz prisla Mudra v nemocnici s dobrym vysledkem, tak mne spadnul fakt kamen ze srdce :wink: . Drzim palce, ale urcite to bude dobry.
19. čer 2009 v 06:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
my zas máme opačný problém. Štěpánek má větší hlavičku. ve 4,5 měsících měl OH 45cm. za 14 dní jdeme taky na neurologii.
19. čer 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ježkovy voči, ty nám teda s těma blbejma grafama dávaj... Existuje vůbec nějaký dítě, který všechno splňuje a nemusí lítat po doktorech? :confounded:
19. čer 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,a kolik měli vaše děti obvod hlavičky v roce a pak v roce a pul?
19. čer 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek