Malá miminka (7 měs., 5,5 kg), jaký byl jejich vývoj?

lucijenkaa
13. únor 2014

Dobrý den maminky a opet vás zdravím 🙂 chci aby mi semka prispely maminky které mají zkušenosti s mím dotazem.Malé je necelích 7 mesícu (5,5kg) jsme fakt malinký a hubený.A chci se zeptat co mely maminky miminka taky malá a jakej byl jejich vývoj?delaly všechno déle,sedely,lezly atd?dekuji moc 😉 🙂

andelka
13. únor 2014

Jestli můžu..u nás to bylo tak, že naopak dítka baculaté velké (v 6m první 8kg, druhý syn 9kg) a otáčet se, lézt, sedět..začali později než bývají obvyklé tabulky. Takže závěr..je to úplně jedno, každé dítko má své tempo. 😉

lucijenkaa
autor
13. únor 2014

Díky,no neptám se abych delala vedu že sme pozdejší nebo napred,ale mám první dítko a zajímá me jak to vlastne funguje 🙂 Ale papá hezky(jak kdy) teda ješte nedávám syrové ovoce ani zeleninu(jen banán a mrkev do ruky) jinak nevím jestli mohu nebo ne a nesolím,tak je pravda že trošku nad tim ohrnuje nos 🙂

andelka
13. únor 2014

@lucijenkaa taky jsem nesolila, víc jak do roka..některé děti jí víc, některé méně..my jsme v 7m začínali s ovocem, taky syrový jen banán jinak všechno povařené jako pyré. Zeleninku taky tak.
Jako, když první syn v 6m se ještě nepřetáčel a v 10 nelezl natož aby seděl, taky jsem byla na rozpacích..ale on prostě takový vývoj měl. Jen jsem hlídala aby nedělal něco špatně, ale jinak co do postupného vývoje šlo všechno dobře, postupně, jen trošku později než většina (někdo tu menšinu dělat musí 😀 ). Děti nejedou podle příruček. No a pak mladší to měl skoro podobné, jen na překulování byl trochu šikovnější.

lucijenkaa
autor
13. únor 2014

Tak malá je snažiivá,od 3m se pretočila nabok,od 4 mesícu ze zad na bríško a ted v 7m vyšpuluje zadek nahoru a drží se i na ručkách 🙂 taky nemám v plánu solit ale jestli mohu poradit nejaké dobre recepty?ale ne z netu,nebod tam to mám naštudovaná a zdá semi že je to jen zelenina,brambor :/ nevím co tak varit.A ješte prosím zkušenejší maminko 🙂 jak jogurty a ovce a zelenina?co muže a co by nemela?

katyxq
13. únor 2014

@lucijenkaa https://www.modrykonik.cz/zavadeni-detskych-pri... 😉 ... pod článkem jsou i odkazy na rozsáhlejší příkrmová alba na Koníkovi

lucijenkaa
autor
13. únor 2014

dekuju 🙂

verulinka84
13. únor 2014

Ahoj Lucijenko, mám malou holčičku, teď má cca 15 měsíců. Narodila se v 32+4, 1880g. Byla strašně dlouho malinká, ještě ve čtyřech měsících neměla ani čtyři kila... Pořád měla hrozný reflux, blinkala a dusila se tím. ☹ ☹ pekelné období... tím pádem se ani pořádně nebyla schopna vyvíjet - ještě v půl roce jen hooodně špatně pásla a to fakt nepřeháním. Skončili jsme v nemocnici - museli jsme bohužel přejít na nutrilon AR (antireflux)... pak zákonitě taky rehabky a vojtovka v Motole... Ale všechno jsme dohnali, spíš předehnali 🙂 teď má 11 kg, je velmi šikovná, už stojí a obchází nábytek, sama nechodí, ale podle doktorky nemáme kam spěchat... na rehabky už chodíme jen jednou za čtvrt roku na kontrolu... sice máme astma, ale na druhou stranu kdo dneka nemá 🙂 držím pěsti a kdybys potřebovala, ptej se konkrétněji, ráda poradím 🙂

petulka26
14. únor 2014

@lucijenkaa Vůbec se neboj malá všechno dožene. Mě se narodila dvojčata ve 34 tt holčička měla jen 1200 gramů kluk 2200 gramů. Na roční prohlídce měla Elenka necelých 7 kg, pást koníky jsme začali až kolem sedmého měsíce a to jen velmi zvolna, chodit začala až v 15-ti měsících samostatně až v 18-ti, teď je jí 4 a půl roku, je větší než brácha a naprosto všechno dohnala 😉

nolies
14. únor 2014

@lucijenkaa Ahojky, mě se chlapeček narodil ve 34.týdnu, měl 2.140 gramů a 44 cm. Chodit za ruku začal už v 11ti měsících a chodil samostatně v roce. Takže je to individuální, neznámená to hned, že budou opoždění. Do 8mi měsíců byl ležák a pak se to rozjelo. Dneska je mu 18 měsíců, má 12 kilo a 86 cm a je větší než jiný děti. Držím pěsti a žádnou obavu, každé dítě roste svým tempem 🙂

lucijenkaa
autor
14. únor 2014

Dekuji,rozhodne stoho nedelám vedu,jen me to vážne zajímalo jak to doopravdy je,že vypasený :D deti jsou napred,že mají víc síly 🙂

nolies
14. únor 2014

@lucijenkaa Náš malej začal pást koníčky asi až kolem 7 nebo 8 měsíce a za měsíc si během 2 dnů sednul, stoupnul a začal lézt. Takže tvá malá má ještě čas 🙂

lucijenkaa
autor
16. únor 2014

a prosim vás odkdy ste začaly dávat detem kousky a čím ste začínaly?malá se v 7m ješte dáví tak mixuju ale nevím jak dlouho

lucijenkaa
autor
17. únor 2014

a ješteprosím jak ste to delaly se solí.Kdo začal dríve než vroce a kdy?

baterie
17. únor 2014

@lucijenkaa Tak já myslím, že spíš než na tom, kolik váží, je důležité, jak přibírá. Což je třeba náš problém. Když se malá narodila, vážila 2720g, do 5 měsíce nabrala krásně tři kila a a do roka necelé kilo. Málo jí, pořád to řešíme, už nás ženou do nemocnice, ale bráním se zuby nehty. Holčička je spokojená, nic jí nechybí, prostě jen méně jí.
Co se týče vývoje, podle neuroložky má vyvinutou jemnou motoriku na úkor hrubé. Takže teď má 11M, váží 7kg, neleze, nesedí, samozřejmě se ani nestaví, zuby nemá, kousky zpracovat neumí (takže mixujeme do hladka), v noci se budí nejdéle po třech hodinách. Na druhou stranu umí spoustu slov a chápe jejich význam, napodobuje zvířatka, umí si otevřít šuplík, zhasnout a rozsvítit světlo........

blabunka
17. únor 2014

Ahoj, tak my dneska byly na půlroční kontrole a malá váží 5910 g a měří 63 cm. Taky nic moc, ale ona je spokojená a asi bude drobnější. No ona maminka taky není nejak veliká 😉

marketa.s
17. únor 2014

Ahojky, ja mam taky drobounkou holcicku rok a pul a vazi 8,5kg a teda vsechno delala o trochu pozdeji, jeste nechodi, ale jinak je sikovna.Ukecana je az az :D

lucijenkaa
autor
18. únor 2014

Díky já jsem taky smalou spokojená,každé dítko j jiné a zjistila sem že to není že nechce jíst,je jen mlsá a vybíravá :D

verulinka84
18. únor 2014

Ahoj Lucijenkaa... s kousky jsme taky začínali velmi pozvolna, nikam to nežeň...vlastně to první, co mou malou zajímalo, byl chleba namazaný lučinou a na kostičky nakrájený 🙂 a sůl? hele, se solí bych to nepřeháněla... od roka plus mínus děti můžou papat to, co dospěláci... já to tak dělám, holky jedí s námi, ale moc jinm to neochucuju 🙂

m.a.r.u.
26. únor 2014

Dcerka se narodila 3 týdny dříve s váhou 2380g a 43cm (není to překlep). Jinak úplně zdravá, jen ta její váha a délka nikdy nebyla dle tabulek. V půl roce 6kg, v roce 7,5kg a cca 68cm. Dnes má 2,5 roku a je stále na svůj věk malinká. Jinak vývojově dělala postupně vše jak má, jen trochu později, ale ještě v normě. Jinak je celkem dobrý jedlík, takže se ostatní diví, kam to vše dává.

kalipso
26. únor 2014

Dcerka se narodila se zcela průměrnou váhou/mírou 3kg/50cm. Ale přibírá i roste pomalu, v 15 měsících má 8kg a 77cm. Ale zato je velmi bystrá a aktivní, sama chodit začala na konci 9. měsíce, celý den furt někde lítá, prostě se nezastaví, nemá tedy na jídlo čas a tak ani z čeho přibírat. 🙂 Hlavně je ale spokojená a zdravá, což je nejdůležitější. 😵 @lucijenkaa