Malá neustále ublinkává. Je to v pořádku? Co s tím?

denousek
12. lis 2007

cau maminy mam sestrenku ale nema pristup na net tak me poprosila zda bych ji neco nezjistila na netu ja....ma 3,5 mesicni holcicku a neustale ji ublinkava uz je z toho nestastna a nevi co s ni.....dr rikala ze je to normalni ale ji se to moc normalni nezda chtela by to zmenit jenze jak??nemate nejaky domaci recept co s tim??neni kojena je na umele vyzive...
ublinkava porad,po jidle,i kdyz uz ma jist znova,dr rikala ze to nic neni...napred mela hipp HA, ted ma nutrilon comfort,a dnes ji koupila Nutrilon A.R. nekdy ji vytece mleko,nekdy bila voda,a nekdy srazene mleko-to je vetsinou az pred dalsim jidlem....prosim zkuste poradit moc dekuju

ria80
12. lis 2007

Teda moje Michalka taky ublinkava,uplne stejne.Nektery miminka nemaji tu zaklopku a dodela se jim az treba v osmym mesici.Pokud pribyva a jinak vypada spokojene a zdrave,nedelala bych si starosti.

junovka
12. lis 2007

moja mala Nelka mala to iste az do 5 mesiaca pokial som jej nezacala davat Nutrilon 2-klasicky a zelen.prikrmy.Dovod preco to mala, tak ja a nasa doktorka sme sa zhodli, ze sa prejedaa zvysok jednoducho vyvracia.Sakra, ale to boli prudy vracania ☹ ,tiez som bola z toho nestastna, ale ako som uz uviedla, teraz je to uz ok. 😉 /klop-klop/

denousek
autor
12. lis 2007

no...tak jsem ji to napsala...ze je to normalni,,,ja jen ze me poprosila uz je z toho nestastna tak jsem chtela vedet jestli se tomu treba neda nejk predejit....

kristi
12. lis 2007

at si koupi Nutriton - zahustovac na mliko, u nas to vcelku fungovalo, ale blinkat prestala az tak v 8 m

junovka
12. lis 2007

...este som zabudla uviest, uvazovala som o Nutrilone A.R., ale nikdy som ho nedavala...vidim teraz, ze to nebolo ani potrebne. 😉 To iste mala aj moja svagrina s dcerkou.

petraluk
12. lis 2007

Ahojky, my to máme občas taky. Ať podloží v postýlce madraci pod hlavičkou tak 45 st. a potom ať krmí přerušovaně. Vždycky po chvíli nechat odříhnout a pak pokračovat v pití. A ten Nutriton je taky dobrej. 😉

ria80
12. lis 2007

Ano,pokud je UM,tak at zkusi neco A.R.,pokud je kojena,tak by slo zkusit ten Nutriton,ale myslim,jen jestli fakt zvraci hodne moc a podle tveho popisu to zas tak hrozny neni.Ten Nutriton fakt az kdyby kvuli tomu zvraceni nepribirala.

aknela
12. lis 2007

Ahoj, malá taky ublinkávala a opravdu to přestalo při podání příkrmů. Používala jsem též Nutrilon AR, ale já ho dávala i s HA. Bylo by dobrý, aby byla po jídle v klidu třeba v zavinovačce.

vesi
12. lis 2007

dôvody ublinkavania môžu byť rôzne, kamoškin malý prestal ked mu zmenila mlieko a naša malá, ked som jej kúpila avent fľašu, ona pila veľmi hltavo a ani nechytila poriadne cumel do pusy, nahltala sa vzduchu a potom ked si grgla, tak to išlo ako strela do diaľky 😝 prestalo naozaj pri výmene obyčajnej fľaše za avent 🙂

minusa
12. lis 2007

ahoj...

moj Branko tiez takto blinka....myslela som, ze to bude reflux ako hrom a doktorka na sone povedala, ze je to v norme, reflux pocas sona mal len 2x a ani neblinkol...ako naschval 😅 zato doma to z neho ide stale, presne ako pises, mliecko, niekedy len voda a niekedy take zrazene, takze neustale ho prezliekam.... a pribera, tak to doktorka tiez neriesi 😒 len antirefluxne opatrenia co uz baby spominali, podlozit matrac v postielke, tiez v kociku....

denousek
autor
12. lis 2007

tak hlavicku pry podklada a to nepomaha tak zkusi tu lahvicku avent ze ji ma koupenou,,,prej pije hrozne rychle tak treba to bude ono no....snad...

nikka.vo
12. lis 2007

Mě Dominik ublinkává taky, dřív mě to taky znepokojovalo, ale lékařka mi řekla to samé, co tvé sestřence...
Dneska ublinává směle dál 😀 , ale teď už to je tim, že je většinu dne na břiše a dělá bejkárny 😖

helen
12. lis 2007

Ahojte, moja Borka takisto pogrckava, ale tiez nas doktorka uistila, ze je to normalne. Dobry clanok o refluxe je v novembrovom Mama a ja z roku 2006. Ak mate, pozrite si, je to tam, kde sa pise aj o kolikach. Ak babo pribera, prejde to same, inak je to problem iba vecneho prezliekania a nepohody babatka ked ho pali zaha. Inak to vraj ine zdravotne tazkosti nevyvolava. Takze grckame veselo dalej aj my 😀

jita2
12. lis 2007

denousek,
a není jednoduše přejezená? My jsme byli ten případ, snížila jsem dávky, protože fakt rychle přibývala na váze a rázem byl s ublinkáváním klid 😉

niega
13. lis 2007

Náš Edík taky pořád ublinkává. Ale asi mu to dělám já, že ho co chvíli různě tahám a obracím na bříško - nemůže přece pořád ležet na zádíčkách a nehýbat se, že ano... Zpočátku mě to děsilo, ale teď vidím, jak je spokojený, hravý, veselý a jak přibývá na váze - tak co řešit???
K tomu Nutritonu - když máte Nutrilon A.R., tak už vlastně máte to zahušťovadlo uvnitř mlíka (jakoby 2v1), a tak Nutriton nebude potřeba. Nutriton se může za zahuštění přidat do jakéhokoli normálního mlíka, i mateřského 😉 .
Jo a k tomu rychlýmu pití - co používá sestřenka za dudlík? Jedničku? Ta si, myslím, bude nejlepší, páč ten proud bude nejmenší a miminko bude mlíčko lépe "ukládat" do bříška...

evercila
13. lis 2007

to den: nas ublinkaval do 6.M, ale furt a hodne! a potom zrazu prestal a vsetko O.K.
myslim si, ze to je aj "zrelostou" tych casti jicnu /pazeraka/ a zaludku, ze tam funguju tie chlopne, a to je u kazdeho dietatka ine, takze asi tak...

paolin
13. lis 2007

syn taky ublinkaval po kazdem kojeni. proste se nam prejidal :o) za par mesicu ho to preslo, az se mu srovnalo brisko.

vanila
13. lis 2007

Ahojte? my sme stým mali tiež problem ono je to aj preto lebo miminka nemaju este dobre vyvinuty zvierac v zaludku a proste sa to stava. niekedy je aj to ked sa babatko dost napapa a s odgrgnutim vijde trochu mlieka niekedy je to aj viac.

denousek
autor
13. lis 2007

vanila ona neublinkava jen po odrihnuti ale proste cely den..po jidle,mezi jidli,pred jidelm ☹

nikka.vo
13. lis 2007

denousku: fakt je to normální 😉 Mě si Dominik ublinkne klidně i 2 hodiny po jídle, nebo i těsně před jídlem... 😒

Pokud nezvrací obloukem, což se nám asi dvakrát při pití stalo taky 😖 , tak je to běžné. Tak ať si sestřenka schvílně sepíše čas kdy jí mimi blindí včetně času kdy jedlo - takovej denní rozvrh s ten ať doktorce ukáže, nebo to s ní prodiskutuje.

Mě doktorka řekla, že je to normální, ale kdyby se mi to zdálo nějak fakt hodně, ať jí to povim...no ale co je hodně, že jo!
Tak pokud jí to jó štve a děsí, tak ať si to sepíše a doktorka po shlédnutí může říct s klidným srdcem, jestli je to moc, nebo ne.
Co se týče množství, tak jsem si kolikrát říkala, že mu v tom bříšku nemůže nic zůstat, ale už v porodnici mě uklidnili, že se to zdá jako hodně,ale velké množství to neni. Zkus si vylít dvacítku mléka a kolik toho je 😉

llenda
13. lis 2007

Ahojky,mám 5ti měsíčního syna a taky pořád ublinkává.Taky jsem se už děsila že s nim něco je ☹ .Mám ještě dva starší syny a ti si ublinkli jen po jídle jinak nic.Taky jsem dostala odpověď že je to normální,tak nevím.Dávám mu Sunar,ale už jsem začala i mrkev z bramborem a je to pořád stejný.Tak snad to přejde. 🙂

med
13. lis 2007

Ahojky, mám ten samý problém s naší Terezkou. Od narození blinká jak Alík, že se musíme převlíkat i několikrát denně. Taky mi furt všichni říkali, že je to normální, ale mě to nedalo a řekla jsem to doktorce, ta nás poslala na sono bříška a zjistili, že má reflux - tzn. nedovyvinutá záklopka v žaludku, takže se jí mlíčko pořád vrací, třeba i těsně před jídlem... Prý se s tím nedá nic dělat, musíme počkat až to "doroste". Pokud by přestala přibývat na váze, tak prý nasadíme Nutriton.
Tak doufám, že to malou brzy přejde, protože je to někdy o nervy, převlíkat jí několikrát denně :(

llenda
13. lis 2007

Ještě jsem chtěla říct,že u nás je to i hodně tím že si pořát cpe ručičky do pusy,a že ji tam strčí skoro celou 🙂 ! Ale i když ho hlídám aby si je nejedl.

jitka83
13. lis 2007

Ahoj, já měla úplně stejný problém s Ondráškem. Měl Hami a blinkal pořád a i kadil po každém jídle. Moje doktorka mi poradila, ať mu vyměním mléko., Dávám mu Bebu a né jenom že neblinká a nekadí, ale dokonce ho už tolik netrápí prdíky, jako dřív. Ten Nutrilon má podobné složení jako Hami, tak ať zkusí Bebu, nebo Sunar. Prostě ať to nevzdává a zkouší, něco jí prostě vyhovovat musí. 😉

denousek
autor
13. lis 2007

med tak jsme tvou odpoved poslala sestrence smskou apry jestli bych se te nezeptala jak je mala stara.no to vidim 3,5 mesice...no a jestli vam dr nerekl dokdy ta zaklopka doroste..no a jake ji davas jidlo??dekuji jinak vsem

bramburka
30. lis 2007

holky, oživuju toto téma, protže malá taky pořád blinká, ne sice vyloženě obloukem - ale i tak - v případě že jí do pár sekund nezvednu po kojení...

Radí taky nekojit v leže, problém je, že nám to v sedě nijak nejde.

A ted můj problém... celej den byla neklidná u kojení, vždycky prso chytla, přisála, pustila, zařvala... takový byl koloběh v rychlém sledu. Cetla jsem na kojeni.cz ze to muze být refluxem... že jí palí žáha, takež jí je to nepříjemný... tak nevím.

luucia
30. lis 2007

bram, mě to dělá malá u večerního kojení, že se přisaje, ale za pár minut se pustí a řve! Tak ji nechávám po chvilce pití odříhnout, pže jak ze začátku hltá, tak se napolyká vzdychu a ten ji tam trápí! Takže jak si odříhne tak ji znova přiložím a je to dobrý! 😉

bramburka
30. lis 2007

jj, taky jsem zkoušela... ona to teda pak rozeřve... nakonec se unaví a trochu pije, takže to do ní narvu... síla...

ted mi to dělala a pak v noci... přitom před tím ne...

luucia
30. lis 2007

Já jí kolikrát na chvíli strčím dudlíka, ona se uklidní a zas ije dál! Na kojeni.net sem četla, že to děti kolem 6 týdnů dělaj a že se to prostě musí vydržet, že to samo přejde

vivian
30. lis 2007

Mně taky malá u večerního kojení řve, a je to to samý, co píše luucia. Hltá, napolyká se vzduchu a pak ji to tam tlačí, tak pije a přitom řve... Tak ji nechám odříhnout a je to 🙂 A ublinkává taky a taky mi říkali už v porodnici, že to je normální u všech dětí, že nemají vyvinutý ten svěrač mezi jícnem a žaludkem... Chce to vždycky nechat odříhnout a třeba ještě chvíli nosit, nepokládat hned na záda... ale naše malá si ublinkne třeba i hodinu po kojení, stačí trochu prudší pohyb... to bych ji musela pořád nosit, tak holt ublinkává, nedá se nic dělat... Ono to časem přejde, jak se jim vyvine ten svěrač.