Malé je 5 měs. a neotáčí se na bříško. Je to normální?

martinaslukova
6. pro 2010

Naše malá teď měla 5 měsíců a vůbec se neotáčí na bříško. Mám pocit, že nemá tu potřebu, vyhraje si na zádech. Když ji otočím na bříško, tak se někdy převalí na záda. Máte s tím některá zkušenost? Chtěla bych to u ní nějak podpořit, nějak jí k tomu stimulovat. Nevítě o něčem, co by jí mohlo pomoct?

andelka
6. pro 2010

No, tak nám se malý sám otočil ze zad na bříško teprve včera a to mu v pátek bude 7 měsíců. Nevadí, že nějaký pohyb udělá mimčo později, ale jak. Podporovala jsem ho tak, že jsem ho trénovala, pomohla jsem mu přetočit koleno a on se pak učil, jak vyprostit ručičku, co mu zůstala pod bříškem. Po čase už se na ní uměl vzepřít, a včera provedl perfektní otočku 🙂 Trochu jsem ho k otočení motivovala mobilem, za ním se sápe vždycky 😀 můžeš zkusit jinou hračku. Jinak teprve minulý týden se začal vzpínat na natažených rukách a dělat letadlo ( do té doby pásl koníky na předloktích) - asi tyhle pohyby teprve potřeboval k tomu, aby se sám otočil na bříško. Tak neboj, až si malá pěkně posílí svalíky, bude se otáčet. Přijde na to sama, vůbec se nevzrušuj 😉

boruuvka
6. pro 2010

Moje malá se začala přetáčet docela brzo (3,5měsíce), ale myslím, že jsem tomu přispěla dost tím, že jsem jí docela brzo dávala ručičky na kolínka - jí se to líbila a začala si přitahovat nožičky k bříšku, aby si sáhla sama na kolínka a pak se jednou takhle přitáhnutá svalila na bok a byla z toho na bříšku. Nejdřív si to neuvědomovala a překulovala se tak bezúčelně, ale brzo pochopila a tak za 2 - 3 týdny se začala překulovat jak když bičem mrská. Nebo taky by mohlo pomoct ukazovat jí hračku jako by za hlavičkou, aby se musela dost zaklonit až skoro na bok a pak stačí zvednout hlavičku a je taky na bříšku. Ale každé dítě má svůj čas a ten přijde až na to bude zralá. Takže žádný strach ona se to naučí.

aleachim
6. pro 2010

@martinaslukova má ještě čas, takže se jí snaž motivovat nějakými zajímavými věcmi. Zpravidla zabírají věci, které nejsou hračky - mobil, ovladač od tv ap.

pucik
6. pro 2010

ahojky, hodně pomáhá cvičření na velkém míči na bříšku, jen tak pohupovat dopředu a do zadu a do stran a neboj, ono to přijde, až bude připravená, náš malej s tím začal ve 4 měsících a museli jsme cvičit, aby to nedělal, a teď je mu 5,5 měs. a sotva ho dám na záda vevteřině je na břiše a popolejzá,takže musíme dávat hodně pozor, tak držíme palečky 🙂 😉

vladimuraz
6. pro 2010

Přetočit se na bříško mají děti podle tabulek z rehabilitace zvládnout do 6. měsíců - mají to umět na obě strany. Takže Tvoje malá má ještě čas 😉 A znáš to - které dítě odpovídá tabulkám???

littlejane
6. pro 2010

náš Jeniček se začal převracet až kolem 6. měsíce a jen na jednu stranu a jen ze zad na bříško. Dlouho mu to trvalo než to zvládl i zpátky. Teď je mu 10 měsíců a asi před 14 dny objevil, že je bezva válet sudy. Tak máme doma vytřené dokonale podlahy 🙂 🙂 Kždé dítě je individuální, řídit se tabulkama je nesmysl, jen se mamina nervuje. 😉