Malé mimčo po porodu v termínu

kata.jan
28. čer 2009

Ahoj měla jste některá z vás také malé mimčo, které se barodilo v termínu?? Kuba měl 45cm a 2440g. Ptali se vás jestli kouříte???? Nechtěli vám mimčo odvézt z malé porodnice do větší?? Nebylo nějakou dobu v inkubátoru???

bambulik
28. čer 2009

ahoj
já jsem měla termín 27.1. a Kača se mi narodila 5.2.
vážila 2650 g a 48 cm a zdálo se všem že je to malý plod.
Upřímně byla zdravá, já jsem byla zdravá, prostě to tak je, v dnešní době se rodí spíše valibučtější děti, tak jim to připadá divné, ale mě to přijde v pohodě.
Ted bude mít 17 měsíců a prospívá více než dobře

kata.jan
autor
28. čer 2009

Já měla termín 14.10. a 21.10., doktoři tvrdili, že se narodí až kolem dvacátého, ale Kubajz si vybral jiné datum, takové pěkné 10.10. 2008. skoro samé desítky. Kubík byl dá se říct zdraví, až na žloutenku a taky jsme měli problém s vysokými infekčními hodnotami v krvi, ale vůbec nic nezjistili- myslím tím jaká je to infekce a proč se projevila v krvi.
Dnes je to strašnej neposeda a všichni ho tipují o dva měsíce méňě, ale říká se co je malé to je hezké

tita201
29. čer 2009

ahoj kočky ja som mala termin 17 maja a maly sa narodil 1 maja mal 2360 gramov a46 cm bol pekne dlhy ale strašne chudy sama kosť a koža bol v inkubatore 9 dni kojila som ho a ked mal 2500 gramov tak sme šli domov dnes ma cez 4 kg a je velmi šikovny ale aj tak musime chodiť na rozne vyšetrenia lebo beru ho jak rizikoveho novorodenca u mna to vraj bolo vysokym tlakom a stresom ☹

matru
29. čer 2009

já měla první holčičku 6 dní po termínu, vážila 2670g, nikdy jsem nekouřila, do inkubátoru nemusela, začala pěkně papat a brzy to dohnala 😉 řekli mi, že to asi bylo tím, že měla šnůru kolem krku a pár dnů ke konci už se moc nevyživovala...u druhé mě taky strašili, jak je malá, dle sona až o 3 týdny menší přes bříško a váhový odhad ještě 2 hodiny před porodem byl 2,8 nakonec měla 3360g 😵

bibka333
29. čer 2009

ahojte moja Eliška sa narodila presne na termin 23 10 a mala vahu 23a 00g 48 cm je zdrava len malinka ale zato živa prelezie kde chce 🙂

kata.jan
autor
29. čer 2009

Tak jak koukám je víc malých miminek. V porodnici mi totiž tvrdili, že to není normální. V inkubátoru jsme nebyli, ale protože jsem rodila v malé porodnici tak ho původně chtěli odvézt do větší. Naštěstí si to rozmysleli. A taky se ptali přítele jestli kouřím, prý mají kuřáčky malá mimča ale nějak jsem to nespozorovala

dadka28
29. čer 2009

ahojte,my sme mali prvy termin 16.1,maly sa narodil 4.1,vážil 3350g 50cm,ale bol to vyvolavany porod,koli oblicke.si neviem predstavit aky by bol velky v termine,popripade po termine 😀 😀

miskachrumka
29. čer 2009

no mi sme rodili po termine a le po porode nam detska doktorka povedla ze mali bol narodeny 2 tyzdne skor ze moj gynekolog to zle vyratal a tiez bol vyvolavany porod 3dni on preto nechcel ist este von lebo mal este skoro 3tyzdne cas tak ma gynekolog dost sklamal ☹ mala som termin 24.2 a narodil sa mali 1.3 a presne sa mal narodit podla presnych vypoctov 22.3 ale mal 3300g a50cm tak keby sa narodil az vtedy tak by zevraj mal cez 4kilo 🙂

sisstin
29. čer 2009

kata.jan: ahojky, já rodila přesně 46+0 a malej měl 2,9kg a 49cm 😉 není to zas nějak extra malá váha, ale je menší, než je průměr..hubenej a malej je doted, takže to má asi v genech 😎 nikdo to neřešil 😉

sisstin
29. čer 2009

samozřejmě 40+6 to mělo být 😅

rymeska
29. čer 2009

Ahoj, já rodila ve 40 týdnu (takže v termínu) a malá měla 2740 g a 46 cm. A nikdo se nás neptal zda kouříme ani nechtěli malou nikam převážet, prostě nic, Všechno v pořádku. Malá hned od porodu krásně baštila, takže z porodnice jsme odcházeli s váhou 2760 g 🙂 . je sice drobnější, ale to vůbec nevadí 😉

sisstin
29. čer 2009

jináč já mám 156cm a 47kg, takže jsem neočekávala, že by se mi narodil nějakej malej mamut 😝 😅

fifa79
30. čer 2009

kata.jan: ahoj nám se taky Denisek narodil s váhou 2650g a 47cm,v 39tt.Byl špatně vyživovaný od 36tt kvůli vysokému tlaku.Byla jsem kuřačka, ale na to se mě nikdo neptal.Taky jsme měli žloutenku a byli jsme 2 dny v inkubátoru a na kapačkách a zhubnul nám na 2100g.Domů jsme odcházeli s váhou 2300g.Teď v 9t jsme vážili 4550g a měřil 54,5cm a je to zdravé miminko.Jen mudra říkala,že bude drobnější,ale to nevadí.Nemá být po kom obřík.
Jediné s ím jsme ze začátku zápasili bylo kojení,protože měl malou pusinku a nedokázal pořádně uchopit bradavku.Takže neboj taky bude v pořádku a všechno dožene.

kata.jan
autor
30. čer 2009

My už jsme to všechno dohnali. Kubíkovi je osm měsíců a má osm kilo, pohybově je na tom jako jiné děti, akorát je maličkatý. Mě jen zajímalo jestli jsme opravdu výjimka jak mi to tvrdili doktoři. A popravdě taky nemá být pokom obr

andulka4
30. čer 2009

Kata.jan můžu tě ubezpečit že je to stejně šuma fuk kolik kdo po porodu váží 🙂 Jsme toho příkladem protože neše porodní míry byli 1900g a 44cm (narozen 30TT) a v roce měl 9800g a 80cm stejně jako jeho kamarád co se narodill s takovýma mírama 4500g a 55cm 😝

takže hlavně ať nepláče hlady ať je spokojený a ostatní neřeš 😀

jindri
30. čer 2009

sisstin: 😀 teď mi málem spadly brýle, když jsem si přečetla 46tt 😀 😀

katka.m
30. čer 2009

Môj mladší sa narodil s mierami 2650g a 48cm. Termín som mala podľa PM 7.3., podľa sona 20.3. a narodil sa 10.03. Po pôrode mi vraveli, že už bol prenášaný, trošku rozmočený. Vyvíja ja úplne normálne, je z neho šidlo, ale doteraz je drobnučký. Na rok mal 70cm a vážil 8400g s plienkou 😒 Ale kým je doktorka spokojná a on šťastný, tak to neriešim.

paulinka80
30. čer 2009

ahojky, ja jsem mela termin porodu 16.1.2009, Eli se narodila 12.1.2009 s váhou 2,60 a 49 cm....ja merim 180 a manza 193 cm,takze mi bylo trochu divny, ze mame takovyho drobecka 😉v porodnici to ale nikdo neresil a nase beruska to krasne dohnala....za chvili bude mit pul roku a uz ma 8 kg 🙂 je to nas malej cvalik 😀

lucicek1
1. črc 2009

Ahojte no ja som mala termín 19.6 a rodila som 11.6 takze ok. Len nasa malicka mala 2740g a potom mi este schudla na 2600 tak teraz sa budíme každe dve a pol hodiny aj v noci a snažíme sa priberat aj ked je to namáhave ale klop klop účinné už máme 3000g to ked idem do poradne vsetky deti sa mi zdaju take velke oproti mojej Lili 😖 Ale snád to este dobehneme.

natashkaa
1. črc 2009

My sme mali termin 4.6 maly sa narodil 11.6 mal 2650g 46cm pytali sa ci som nefajcila alebo nieco nebrala co ma uplne vytocilo 😠 nemal problemy teraz ma 2800g 50cm takze drobec stale zltacku mal minimalnu.

kubaka
1. črc 2009

Já k vám nepatřím nízkou porodní váhou,(nechci vás holky dráždit) ale jsem stejně jako vy důkazem, že se prostě váha dětí chová úplně jak chce a taky je to normální a není to způsobeno žádnou patologií. První měl ve 41 TT 4740 a druhého raději vyndali už ve 39. a měl taky už 4300 g, oba kolem 52 +54 cm. Nejedla jsem vitamíny, cukrovka žádná, necpala jsem se, prostě normální životospráva, je fakt, že ve stresu jsem nebyla, ale jinak normoš. Oba jsme tak normálního vzrůstu, manžel vyloženě subtilní typ.
Jen prostě někdo bezdůvodně vyrábí velké děti a někdo malé. Akorát že jsem ty děti po císaři nemohla skoro unést 😀 a nevím, co je to malé a drobné miminko. Moji vypadali rovnou na 2 měsíce 😉
Takže si z toho vůbec nic nedělejte. Oni se srovnají do proporcí, co mají v genech. Starší se po porodu zarazil a v roce měl jen 9,5 kg, je to hubeňour a náš malý je naopak rozložitý bumbrlík a kočár se s ním už nedá ani utlačit. 😝 Má 16 kilo.

mobina
1. črc 2009

Kajo taky jsem se s tím nesetkala. Ondra se narodil přesně 41tt a měl 2790g a 48 cm. Pediatr v nemocnici říkal, že se prostě na x porodů narodí občas dítě s nižší porodní váhou, ale žádný drámo. Ondra se tedy chytil výborně. Po porodu zhubnul jen 20g a hned začal přibývat. Jen mi pak moje pediatrička (tedy Ondrova) říkala, že to vypadá na špatnou funkci placenty a ať na to u druhého těhu upozorňuju, ale v nemocnici nikdo nic neříkal, takže to byl prostě asi jen prcek. Jinak jsem byla kuřačka, ale přestala 5 let před těhu, takže na to vliv určitě nemělo...

ada11
1. črc 2009

moja prvá dcéra sa narodila predčasne, tak to ani nepíšem s akými mierami,, ale druhú som donosila a na konci 39.t.t mala 2790g a 49 cm, bola síce drobnejšia /no oproti prvej to bol obor/ ale zdravá, v pôrodnici zhodila na 2600g, v polroku mala už 8 kg a predbehla aj svojich rovesníkov, ktorí sa narodili aj viac ako o kilo ťažší 😉 ja si myslím, že je to nejaká genetická predispozícia ženy rodiť buď menšie, akurát alebo väčšie deti 😉 ja som užívala aj vitamíny, placenta fungovala OK a pod., niekto nerobí nič a má veľké dieťa, takže ono sa to až tak veľmi výrazne ovplyvniť nedá, genetika nepustí 😉

andykov
1. črc 2009

Naše malá měla jen 2650g a 46cm v 37plus6 a to i přesto, že já měla porodní váhu 3,6, taťka 5,1kg a nevlastní bráška, který má ještě menší maminku než jsem já, která žije velmi zdravě, 4,1kg. Já před těhu kouřila, v těhu ne, ale hodně jsem byla vystavována pasivnímu kouření. Malá byla ještě ve 30tt většá než průměr, ale pak jsem se začala zavodňovat, vyšší tk, tak nevím jestli to bylo tím, na placentě změny byly, ale průtoky jsem měla v pořádku.

veruska007
2. črc 2009

Honzík měl 2650 g a 48 cm, 39. týden. Normálně se vyvíjel až do cca 34. týdne, ale pak se otočil (do té doby byl koncem pánevním). Od té doby jsem začala nesmírně natékat, ale tlak jsem měla naštěstí v pořádku, spíš nízký, poslední týden před porodem 100/50. Nikdy jsem nekouřila ani nikdo v mém okolí. Já měla porodní váhu 2,30, takže jsem to přikládala tomu. Moje gynekoložka to taky brala v pohodě, že bude mimčo drobek, ale v porodnici, kam jsem pak chodila ke konci těhotenství, zjistili, že se miminko vyvíjelo normálně, jen poslední měsíc už nerostlo, asi mi přetočením utlačilo dolní dutou žílu, a pak bylo hůř vyživováno. V porodnici jsme byli běžnou dobu, nikdo nic nekomentoval. Akorát Honzík byl velmi spavý, nebyli jsme schopni ho budit ani na krmeni, probudil se pouze v umyvadle se studenou vodou, a ani to ne vždy. Zpočátku byl silně dehydrovaný, pak MUDr. přikázala přikrmovat, přikrmujeme doted (15 týdnů). Drobeček je pořád, ale moc šikovný, hlavičku držel hned po návratu z porodnice, na začátku 2. mesíce pásl koníky, ke konci druhého měsíce se dokázal postavit a stát, pokud se mohl zapřít o gauč nebo se chytil mého prstu. Jsem zvědavá, kdy začne běhat 😀 .

icejane
2. črc 2009

🙂 môj manžel sa narodil v 38t a mal 42 cm a 2200g a to bolo pred 37 rokmi..zdravy a uplne bez problemov...mne sa zda ze teraz z toho robia velke halo ked sa babo narodi troska mensie...dôlezite je aby bolo zdrave

baroco
2. črc 2009

Ahoj holky. taky se nam narodil 10. 11. 2008 drobecek. tehotenstvi bez problemu, muj gynekolog nic nerikal a az v nemocnici, kde jsem lezela od 36. tydne kvuli predcasnemu porodu zjistii, ze je hodne drobny a v 38. tydnu mi radeji porod vyvolali.maly vazil 2350g a meril 47cm. taky se ptali jestli kourim nebo uzivam toxicke latky 😀 . ted bude mit 8mesicu a stale to dohanime, nema jeste ani 7kg. ale je hodne akcni, uz leze a je zdravy a to je hlavni.