Malý vzteklounek. Máte někdo zkušenost?

k284
9. čer 2008

moje dcera začíná být vzteklá, začalo to před 2 týdny a stupňuje se to, její nálady se střídají od rozesmáte až po opravdu velké vztekání, ovšem to vztekání trvá mnohem déle než úsměvy, někdy se vzteká i celý den, když už nevíme, co s ní, necháváme ji vyvztekat v postýlce, ona vyčerpáním usne a po probuzení je rozesmátá, teď jí je 2,5 měsíce, je to v tomhle věku normální? máte někdo zkušenost?

majaaita
9. čer 2008

K284, normální to je. Prostě už víc vnímá, tak potřebuje víc zábavy. Zkuste jí hodně dávat na bříško, děti mají pak větší rozhled i se lépe unaví.
Přimlouvám se, abyste nenechávali takhle malilinkatý miminko vyvztekávat samotný, není to dobré pro její vnitřní citový vývoj.

gucz
9. čer 2008

nemôže to byť kolika?

k284
autor
9. čer 2008

majaaita, maximálně jsme s ní,já vařím a dělám všechno v noci, abych se jí mohla věnovat, ta postýlka je řešení pouze pokud už nechce vůbec nic a jen řve a řve, zkoušíme všechno možné, než ji tam dáme - v náruči, v autosedačce, spolu ležíme a povídáme si, procházíme se po bytě ...
na bříško ji dáváme,ale to jí baví max. 5 min., pak brečí a chce otočit zpět, to děláme několikrát denně

gucz, s tímhle problémy neměla a nemá

kitty68
9. čer 2008

nema to z toho hicu co tam ted mate? ze by ji bylo horko. a jak ti spi pres den? ella vzdycky vyrvava kdyz je unavena

luciar79
10. čer 2008

môj malý sa jeduje len chvílu,väčšinou ho ukľudní hojdanie v detskom lehátku.ak nevie prestať plakať prikryjem ho plienkou,aj to občas pomôže.a párkrát už som nevedela nič lepšie vymyslieť ako med na dudel.viem že niekto je zásadne proti, ale ja som na tom vyrástla a moja dcéra tiež a tej som ho teda dávala často.stačí len trošička.

Ale je aj možné že ju bolí bruško.vyskúšaj kvapky Espumisan alebo iné.Poloha na bruchu podľa mňa nie je nič moc.Môjho malého to ešte viac rozčúli pretože má nos vrazený v matraci a nevie sa z toho dostať.

My zas máme rušno pri zaspávaní.Dúfam že už čoskoro zistí že to k ničomu nevedie a že plačom sa z postielky aj tak nedostane.

Prajem ti nech to čo najskôr poľaví a nám aby sme to psychicky vydržali. 🙂

k284
autor
10. čer 2008

kitty68, ona to dělá i když byly ty hice, i posledních dnech, kdy už trochu polevily, přes den moc nespí, zato spí celou noc bez přestávky

luciar79, v lehátku bývat nechce, dudlík taky nechce (už jsme vyzkoušeli 5 typů) - plive je z pusy, řekla bych, že jí nic nechybí, jen vymýšlí, a sama neví, co chce, dost často dělá to, že když má hlad zuřivě stiskne svými rty bradavku a tahá ji zprava doleva, kolikrát zakřičím bolestí, pak se chvíli vzteká a až se trochu uklidní, když už nemá sílu řvát, tak pak se teprve napije, a to má velký hlad, protože toho vždycky vypije moc ☹

luciar79
10. čer 2008

no mne teda celú noc ešte nespal.dokonca sa zhoršil a trojhodinové intervaly zachováva aj v noci. možno je malá taký živší typ chce furt niečo robiť bohužiaľ na to ešte nemá schopnosti a v noci potom spí.až začne mať viac zručností tak sa možno zabaví a ukludní.a čo v kočíku?

majaaita
10. čer 2008

K284, nepozorujete zvýšený svalový napětí u malé? Neprohýbá se do luku?

k284
autor
10. čer 2008

luciar79, v kočárku spí dost neklidně, pár minut, pak je vzhůru, někdy je v klidu, jindy řve, dokud ji nevyndáme, jen výjimečně spí déle než 0,5 hodiny, to si nechává na noc, máš pravdu, že je živější typ, celý den by jen pozorovala svět, ale ne vleže ale svisle v náručí, ale čí ruce by to tak dlouho vydržely? občas ji ale omrzí i to

majaaita, přesně to dělá a dost často, co to znamená? co s tím?

niega
10. čer 2008

k284: To znám moc dobře, Edík prořval víceméně celej půlrok. Vyčítala jsem si, že mu něco chybí a že mu nerozumím, měla jsem dojem, že mě nemá rád atd. Přes den toho moc nenaspal, v kočárku vyváděl, no děs. Takže abych nepřišla o nervy, Edík buď dudlal prso, anebo byl nošenej v šátku nebo na rukou. Zlepšilo se to, až když se začal osamostatňovat - přetáčet na bříško apod. Přeju pevné nervy!

zuzik03
10. čer 2008

k284: to znamená, že ji můžou nějaké pohyby bolet, může svaly zatěžovat nerovnoměrně a tím pádem ji pak bolí. řekni to svojí doktorce, možná tě pošle na rehabku, není to žádná hrůza, jen budeš s malou párkrát denně cvičit.

nám se vzteká taky, ve vedrech nejvíc, jinak když je unavená a nemůže usnout, ale řvala max hodinu, pak vytuhla. taky mi při vztekání pomohl vysavač, zapla jsem ho a malou to uspalo. už totiž přes den skoro nespí, maximálně dá 2x půlhodinku 😖

lila794
10. čer 2008

Ahojte! My mame doma to iste, ale len vecer, ked ide spinkat. Place, kruti hlavickou na strany, ale takou rychlostou, ze sa bojim, aby ho neseklo v krku. Obcas privrie ocka, strhne ho, zas je hore a to iste. Asi je to tym, ze je unaveny, ze? To krutenie hlavickou niektora poznate? Moze to byt z toho?

majaaita
10. čer 2008

K284, prohýbání do luku je znakem zvýšeného svalového napětí, při příští poradně nahlas doktorce, zřejmě vám udělá neurologické vyšetření (buď ona nebo specializované pracoviště), je potřeba to napětí zkorigovat cvičením. Zvýšené svalové napětí by pak mohlo i brzdit pohybový vývoj a hlavně unavovat dítě přes míru.

Lila794, pokud k tomu nejsou jiné neurologické projevy, jde o projev únavy, až přetažení. Dítě se tím "unavuje" - snaží se samo unavit a uspat. Ačkoliv to vlastně vypadá, že to dělá, aby naopak neusnulo 🙂

patricien
10. čer 2008

ahoj K, muj tomík se vzteká od malinka a pomalu to odeznívá ..... čím je starší a má více rozumu tak to je lepší ....Tomas celej den nespal a v postýlce už vubec ne ....měl červeny očíčka a byl přetaženej a nic ,musela jsem ho v náruči uspavat třeba hodinu a jak jsem ho položila do postylky tak řev a vztekání ...no byla to hruza ...... ted už se naučil spinkat a musím říct že už se tolik nevzteka (musím zaklepat na zuby 😀 ).
pak byl problém že nechtěl ležet ...musel pořad něco pozorovat... takže jsem ho pořad nosila ..... a nebo když jsem odsavala a vrčela odsavačkou a byl v houpačce to byl klid .... a když jsem vypla odsavačku řev 😀
ted už je větší a když se vzteka a nechce přestat takho dam do ložnice a necham ho tam vyvztekat dokud se sam neuklidní .... protože když jen zmírní vztekot a přijdu tak to začne na novo .... 😠 ale Danielka je ještě malinka já jsem ho nechavala vyvztekat tak od 3apul měsíce .... to už jsem nevěděla co sním .... a tohle zabralo a dělam to doted když má svuj den .takže pevné nervy.

HOlky Tomas se mě taky prohýbá do luku ale při hraní a to děla i když ho dam na bříško tak zvedá nohy .... to je v pohodě ?

lidu
10. čer 2008

ahoj holku, nam se taky nase mala pekne vztekala a porad vzteka. Je ji ted 8 mesicu a kdyz se ji neco nelibi, tak to da pekne najevo. Vztekala se taky uz jako uplne maly miminko, myslela jsem si, ze tak maly miminka to ani neumi. Dosud je to s ni vcelku narocny, je hodne ziva, od mala strasne moc urvana. Ten krik se trochu zlepsil, ale porad je to hodne narocny. Uz jsem obcas byla tak vyrizena, ze jsem si zasla do loznice necim trisknout o zem, abych ze sebe dostala taky ten prvotni naval vzteku a pak jsem ji sla uklidnit. Prvnim trem mesicum s malou rikam permanentni zkouska nervu, protoze tak to opravdu bylo. Nicmene, kdyz byla uplne malinka, tak na na ten jeji rev pomahalo noseni v poloze na tygrika, postupem casu prestavalo fungovat i tady toto. V souvislosti s jednim zdravotnim problemem jsem s ni musela navstivit neurologii a tam mi rekli, ze je zvysene drazdiva a kvuli tomu i tak urvana. My jsme to ale pry nijakym zpusobem nezavinili, mimi je tak pry nastaveny z briska. Postupem casu by se to melo uklidnit, tak doufam, ze to tak take bude. Mozna, ze mala je na tom podobne. Jeste mi bylo receny, ze pry se to stava u prenasenych deti, coz my jsme byly. A tyto mimi maji rady klid, zadnou hlasitou hudbu, televizi apod. ani zadne jine vzruchy. Takze pevne nervy!!!!

petule.h
11. čer 2008

lidu: to jsem nikdy neslyšela o těch přenášených dětech, já přenášela 11 dní..nicméně mo žná se to zlomí, ale jak začnou chodit, je to fakt nářez...pak začnou mluvit(trochu) a trochu chápat a už je to nenenene, mojej...apod...takže také prima období, ale přeji ti aby jsi si odpočinula, já jsem z toma taky stahaná a za pár budeme mít druhé, tak doufám, že ser trochu uklidní, jinak se asi opravdu zblázním 😀

k284
autor
11. čer 2008

ahoj holky, děkuji všem za odpovědi, Danielka není přenášená, narodila se přesně na termín podle ultrazvuku, nemá ráda klid, k usínání jí pouštím hudbu, když je ticho je nervózní a budí se, když jsme venku na procházce v přírodě nemá klidné spaní, ale ve městě spí lépe, i když to její spaní v kočárku, to jsou jen 10 až 20-ti minutovky.

Ještě otázka - do poradny jdeme až 26.6. není to pozdě, nemám radši zavolat doktorce dřív, abych něco s tím jejím prohýbáním nepromeškala?

zuzik03
11. čer 2008

k284, zavolej jí dřív, tím nic nezkazíš. zkusila si někdy použít vysavač jako uspávadlo ? u nás zabírá skvěle, při hysterácích z únavy a taky když malá nemůže usnout a přitom je unavená - nikdy jsem doma neměla tak čisto na podlaze 😀

k284
autor
11. čer 2008

nezkoušela, ale zkusím, pak dám vědět, jak to dopadlo

implicitni
11. čer 2008

Ahojky, moje dcera je taky vzteklounek ........ a taky v noci krásně spinká. Nejhorší to bylo mezi 2-3mesícem a ted po 3m je to už mnohem lepší ... vydrží si hrát s hračkama. V kočárku je to taky hrůza ..... šátek nezabírá (musí v něm být čelem ke mě) tak jsme pořídili klokanku (je směrem ven) a v tý se uklidní. Používáme jí i doma, když se vzteká a manžel s ní chodí po bytě a ukazuje jí zvířátka co máme na zdi a ona si snima vydrží i hodinu povídat .... ale běda když si manžel sedne ... to spustí. Přeju pevné nervy.

nikuska123
11. čer 2008

Ahojte, my mamedoma to iste, ale len cez den avecer pred spanim inac v noci spi nepretrzite. Cez den nepomaha nic nosit na rukach 15 min., drzat na hopi 20min., hrat sa asi tak 10min., je nervozna vf kociku nechce byt dlhsie ako pol hodiny, koliku nema, neviem preco sa tak chova. 😒

monique02
11. čer 2008

ahojte, nasa ninka tiez vyrevuje, je unavena a nevie zaspat, tak skusame rozne metody, niekedy zaspi v postielke, niekedy v kociku na balkone, niekedy vonku na hrboloch, tiez ked sa vyspi tak je vysmiata, v noci spinka pekne aj vecer zaspi v pohode

lenkabu
11. čer 2008

k284:Tohle mi přesně dělá dcera vč.prohýbání do luku...zeptám se na tu neurologii,to mně ani nenapadlo...teda na rehabku ais půjdem ale proto že se na bříšku stáčí doprava 😨

lenkabu
11. čer 2008

U nás třeba ani nefunguje když j vezmu do náruče a třeba sedím nebo stojím...musím chodit.Spí taky celou noc,ale sama nikdy neusne,musím uspávat za velikýho řevu.A narodila se přesně na termín,tak v tom to taky nebude.Vysavač nefunguje ☹

marianni
11. čer 2008

Ahojte, mam 2 mesacnu dceru a je tiez zazivam to iste. V poslednej dobe stale place. Je to zvlasny plac lebo pri nom nema slzy. Najprv som myslela ze je to klasicka 3mesacna kolika ale berieme Sab Simplex tak to z nafuknuteho bruska nebude. Snazim ju rozne zabavit aby som uputala jej pozornost vsetko marne. Ked sa zacne jedovat nic nepomaha. Mala sa narodila tyzden pred terminom. Dudlik tiez nechce. Skusali sme ich niekolko. Uz to slo do penazi tak som to vzdala. 😉 Zaspava na prsniku. Nezalezi ci je den alebo noc. Niekedy to trva aj 2 hodiny pokial zaspi. Bradavky mam pekne rozmocene ☹ Tiez ho natahuje dolava doprava az kricim od bolesti. Ked ju odtiahnem zacne sa jedovat. Skusala som ju uz uspat pri radiu aj potichu. Marne nic nepomaha. Po psychomotorickej stranke je ok. V pondelok som bola v poradni a lekarka vravela ze je ok. Hlavicku toci stale dolava tak ju ma trosku zlezanu. Vraj ju mam polohovat a ono sa to upravi. Mate s tym niekto skusenosti? Co sa tyka spania spavala tak rozne. Niekedy vydavala zvuky niekedy spala dobe. V ceskej knihe "Nezna naruc rodicu" odporucaju deti do 4mesiaca nechat spat v paperovej perinke. Vyskusala som to a vyzera ze to funguje. Ak nemate perinku staci vankus.

k284
autor
11. čer 2008

marianni, možná je to jen o překladu do češtiny, co je to paperová perinka? asi blbá otázka, co?

nikuska123
11. čer 2008

marianni, moja malicka ma tiez hlavicku prelezanu na lavej strane, ale polohovat sa mi neda, ako nahle ju otocim zobudi sa mi. Neviem ako si s tym mam poradit, mozno ked budestarsia, 😖

marianni
12. čer 2008

Ahojte
k284 paperova perinka je perova perinka. Mala by byt vysypana tak na polovicu. Mala teraz tak dobre spi (musim zaklopat 😀 ) ze som ju v noci musela budit na kojenie. Inak by sa asi nezobudila.

Nikuska 123 aj mne sa budila ked som jej chcela otocit hlavicku. Ale vcera som ju dala do paperovej perinky a po oboch stranach pod perinku som dala na kazdu stranu kilo soli 🙂 (nic lepsie ma nenapadlo lebo to muselo byt tazke aby to so svojou hlavkou nezlezala ani neposunula 😀 ) a teraz drzi hlavicku pekne na stred. Predtym som jej tam stocila plienky do valca a to vzdy zlezala alebo posunula aby jej nezavadzali. Teraz to uz nejde a kedze je tam ta perinka ani ju to netlaci. A dokonca pekne spinka 🙂

nikuska123
12. čer 2008

Marianni dnes my zaspala pekne ako ma, som zvedava, mohla by si zvyknut, aby sa to upravilo, inak to budem riesit ako ty.

marianni
13. čer 2008

Ahoj Nikuska123, to som rada. Gratulujem! 😀 Pomalicky aj ja zavadzam rezim spania. Myslim ze to zacina fungovat. Musim zaklopat (klop, klop) aby som to nazariekla 😀 Mam pocit ze nam dost pomohla ta perinka. Este musim malu naucit dudlovat a spinkat v kocari. Staci aby mala dudlik ked pojde spinkat aby ju trosku ukludnil 😅 Drz palce 😉