Malý vzteklounek. Máte někdo zkušenost?

k284
9. čer 2008

moje dcera začíná být vzteklá, začalo to před 2 týdny a stupňuje se to, její nálady se střídají od rozesmáte až po opravdu velké vztekání, ovšem to vztekání trvá mnohem déle než úsměvy, někdy se vzteká i celý den, když už nevíme, co s ní, necháváme ji vyvztekat v postýlce, ona vyčerpáním usne a po probuzení je rozesmátá, teď jí je 2,5 měsíce, je to v tomhle věku normální? máte někdo zkušenost?

jjaanca
13. čer 2008

Ahoj, moje Lucinka se taky moc vzteká. Celý den vydrží vykřikovat. Přes den skoro nespí, maximálně 1-2 hodiny. Ani v kočáru neusne Nejdýl spí v kuse tak půl hoďky, a pak několik dvaceti a desetiminutovek. Takže abych se vyspala když spí ona to nepřipadá v úvahu. Další problém je, že kojím každou hodinu. Mlíka mám dost, protože když si po kojení zmáčknu prso, tak mlíko vytéká. Tak nevím, jestli mám slabé mléko a ona se vzteká protože má hlad, nebo se vzteká protože nemůže usnout a tím kojením se utišuje.....jsem z toho docela zoufalá. ☹ Vnoci spí v pohodě, ale večer před spaním kojím strašně dlouho, třeba hodinu v kuse, nebo několik půlhodinovek za sebou. Jak přibývá nevím, v poradně jsme byly před měsícem a byla v pohodě a jdeme příští týden. Ale je taková hubenější. Nevíte někdo čím by to mohlo být?

marianni
13. čer 2008

jjaanca, ako som uz predtym pisala mne sa osvecila perova perinka. Tiez mam 2-mes. dceru a nechcela cez den ani v noci spinkat. Stale bola na prsniku. Odkedy spinka v tej perinke spi dobre aj 3-4hodinky v kuse 🙂 na prsniku ju necham tak max 50 min. Prsniky pocas tejto doby vystriedam. Sice mliecka mam dost ale z jedneho tecie trosku menej mliecka (zatial som nezistila preco) tak ju vzdy dorazam tym druhym.... Este k tomu mlieku. Slabe mlieko neexistuje. To hovorili nase mamy. Radila som sa s laktacnou sestrou ako kojit. Ona mi potvrdila ze slabe mlieko neexistuje. Problem bude niekde inde. Skus zaviest rezim spania a papania. Siditko ti mala zoberie? Mne ho totiz nechce, ale pomalicky ju lamem hlavne ked zaspava aby nechcela prsnik ani prsty 🙂

jjaanca
13. čer 2008

marianni, tomu nějak nerozumím. Myslíš péřovou peřinku jako přikrývku, nebo peřinku jako zavinovačku? A tam je důležité to peří? Vždyť je to alergen, dneska se preferuje aby peří v ničem nebylo. Já sama spím pod peřinou z peří a když si vezmu malou k sobě do postele, tak taky nespí. Dudlík nechce.
Jak mám zavést režim? Když jí uložím ke spaní tak prostě nespí a křičí. Když bych chtěla kojit v určitou dobu tak do té doby nevydrží a bude křičet.

marianni
13. čer 2008

Jjaanca, mam na mysli ako zavinovaku. To by jej malo dat pocit ako keby bola v brusku. Este je malicka na spanie na tvrdom madraci. Kedze je teplo tak ju staci na nu polozit. Viem ze je to alergen..... U nas to funguje. Pozri si cesku knihu "Nezna naruc rodicu". Na nete ide aj chat ohladne spania. Pozri si temu "Kazde dieta sa vie naucit spat" Sice ju este neaplikujem lebo malej sa upravilo spanie odkedy spi na perinke 🙂 Ak sa to zhorsi urcite sa budem riadit podla rad v tomto chate.
Co sa tyka kojenia. Aj moja skusala a este skusa na mna triky... Tiez som ju mala sa prsniku stale, hlavne vecer pokial nezaspala 1-2 hodiny. Bradavky som mala rozmocene.... mala pocit ze uz nemam mlieko.... Co je samozrejme blbost. Mlieko sa tvori na zaklade dopytu.... Tak som sa zacala radit s laktacnou sestrou. Poradila mi na zaciatok zavies rezim kojenia cez den kazde 2-3hodiny a v noci kazdych 4-5hodin. To bolo pred mesiacom. Tiez revala a k tomu nas este trapili koliky.... tak som ju objimala rozpravala sa s nou skakala na lopte. Snazila som sa ju nejako zabavit. Casom som cas kojenia upravila podla potreby malej. Ale uz nikdy nie je na prsniku dlhsie ako 45-50 minut. Nemala by si ju mat stale na prsniku. Aj bradavky si potrebuju oddychnut. Ked pije trasu sa jej spanky a preglga. Ak to nerobi urcite sa iba hra. Moja dcera to este obcas robi tiez. Bradavkou taha dolava doprava hore dole. Az kricim od bolesti. Ak to zacne robit na chvilu jej dam pauzu jednoducho ju odpojim pripadne ju necham odgrgnut. Tiez sa jeduje a place az sa panelak otriasa 🙂 Ale potom to uz nerobi a pekne pije. Taka je moja skusenost. Dudlik tiez nechce. Asi preto ze z neho nic netecie 🙂 a bradavka jej ho plne nahradzala. Co ma hneva zacala si cumlat prsty. Ked to vidim natlacim jej dudlik a drzim aby ho nevyplula 🙂 Asi to chce pevne nervy 🙂 a nezdavat to.

monique02
13. čer 2008

jjaanca uplne ta chapem my sme to mali tiez take, ale ono sa to casom upravi, ja som tiez niekedy kojila aj hodinu vkuse vecer, (teraz je to tak max. 20 minut vecer), a tiez niekedy aj kazdu hodinu, u nas to bolo skor unavou a nini sa tym ukludnovala, lebo nevedela zaspat, skus odsledovat za kolko od predchadzajuceho spanku je lucka unavena, resp. v akych hodinach (vtedy ked zacina mrncat) a pokusat sa ju davat pravidelne vtedy spinkat, teda vytvorit nejaky rezim, my teraz papame cez den kazde dve hodiny,(potom menej grcka) a spinkame tiez tak po 2, 3 hodinach co je hore taku 45 minutovku
a ako zaviest rezim? nam sa osvedcilo nakojit, zatiahnut zaluzie, polozit do postielky, ak len mrnci nechat ju a ona zaspinka, (ak sa to nepodari do 10-15 minut tak zobrat) ak reve tak ukludnit a skusit zase o taku hodinku, chce to len pevne nervy
ale vyrevuje aj teraz niekedy ked je velmi unavena a nevie zaspinkat, vtedy ju nakojim a skusim ulozit alebo vonku musime kocikovat "po hrboloch" a zaspi
a slabe mlieko neexistuje
drzime palce, aby sa to upravilo 🙂

jjaanca
13. čer 2008

No... cpát jí dudlík násilím určitě nebudu. A s tím abych jí nechala třeba hodinu nebo dvě řvát hlady kvůli režimu se mi taky nelíbí. Uvidím co mi řekne doktorka jestli dobře přibírá a uvidim. Připadá mi, že je docela hubená a kdybych jí ještě nechala hladovět tak bychom taky mohli skončit na UM.
A proč je důležité aby ta zavinovačka byla péřová? Já mám rychlozavinovačku.... a nemá to něco společného s tím pevným zavinutím? Nebo jí máš v té zavinovačce volně?

jjaanca
13. čer 2008

monique02 Lucka spí a nebo je unavená přes den naprosto nepravidelně.

monique02
13. čer 2008

jjaanca to nevadi ze nepravidelne ale vidis ze je unavena 🙂 my sme az po niekolkych dnoch odsledovali ze rano je to zhruba o 8.00 a potom vzdy tak 2-3 hodky potom co je hore, ved nemusi byt podla hodiniek, my dospeli tiez spinkame iba ked sme unaveni..
a nenechavaj ju o hlade, postupne sa to upravi, tak ako bude lucka potrebovat
nasa ninka tiez nechcela dudlik, len si cmulala palec, mali sme jeden pre istotu v kociku a minuly tyzden zacala dudlovat, tak som kupila taky velky ruzovy v tescu a ten uplne zboznuje

lu777
13. čer 2008

koukám, že se zase řeší hysterické řevy ve 3. měsíci 😝 😅

tak u nás to byla opravdu síla, už jsem to tu do jednoho tématu psala..
většinou nepomáhalo naprosto nic, až mi někdo poradil teplou koupel

jinak režim taky pomáhá, myslím, že čím je dítě neklidnější, tím je ho víc potřeba

mně taky připadalo, že nespí nijak pravidelně.. tak jsem to týden sledovala a psala si to.. a zjistila jsem, že tam určitá pravidelnost přece jen je.. jak píše Monique, že vydrží vzhůru tak 2 h (teď teda tak 2.5-3), ke konci dne tak 1.5 hodiny.. je dobrý dělat stejný věci zhruba ve stejný čas, tzn. hraní, čas na zklidnění (zpívání, povídání, ukazování v knížce apod.), procházku, koupání...
já i říkám ty samé věty u některých věcí, aby věděl, že půjdem přebalovat, jíst nebo že jdeme ven.. nejdřív jsem si připadala jak magor, ale ono mu to po čase doklaplo a když je morký a já řeknu tu svou větu, tak se usmívá, protože ví, že dostane suchou plínku..
řekla bych, že to že věci dokážou pak už předvídat je zklidní..

ale nejvíc je to fakt o tom, že z toho vyrostou.. po 3. měsíci se to zlepší, já vidím velké zlepšení po ukončení 4. měsíce.. 🙂

marketa.d
13. čer 2008

jjaanca-zkus to pár dní vydržet a kojit ji vždy aspoň s odstupem 1,5 hodiny, dřív určitě hlad nemá, zkus zavést režim - třeba hodinu vzhůru, pak dát spát. Zavinula do zavinovačky-jde koupit i bez péřové náplně, dá se koupit náplň z umělých vláken a zkus ji houpat dokud neusne - možná by ti pomohla hacka-to je taková závěsná textilní houpačka, pokud spí aspoň trochu v kočárku, tak prostě jezděte hodně ven, venku by ti mohla spát i 3 hodiny, je to lepší než doma poslouchat ječení. A choďte třeba v pravidelné hodiny, ona si zvykne v tu dobu spát a bude ti třeba pak spát i doma.

lu777
13. čer 2008

jinak Matýsek mi taky spal asi desetkrát po deseti minutách během dne.. a pořád pobrekával, oči červený, v kočárku taky nechtěl spát..
pak jsem jeden týden ho nenechala spát jak chtěl, ale udělala jsem to tak, že jsem když byl unavený, ho dala do postýlky, zatáhla žaluzie a šla do jiného pokoje aby bylo ticho.. chvilinku spal, pak se samozřejmě probudil.. jakmile chtěl ale třeba po hodině spát zase 5 minut, tak jsem ho nenechala..
no a on tak za ten týden pochopil, že pětiminutovky mu neprojdou.. bylo to o nervy, litovala jsem ho, ale je hrozný, když je dítě celý den ve mizerné náladě, protože neumí spát.. dyť ten jeho den pak taky za nic nemůže stát..

jjaanca
13. čer 2008

marketa.d: rychlozavinovačku máme, ta nepomáhá, v kočárku venku taky nespí, teda spí stejně jako doma. Sem tam usne maximálně na 0,5 hodiny. No a závěstnou houpačku... no já nevím jestli bych kupovala houpačku a vrtala díru do stropu a pak zjistila že je to na nic.
Začnu si to psát a pokusim se trošku prodloužit to kojení ☹

lu777 nám se to zhoršuje.

k284
autor
13. čer 2008

Ahoj holky, tak jsem byla s Danielkou u naší doktorky, dopadly jsme dobře, říkala, že to na žádnou neurol. poruchu nenasvědčuje, že je na svůj věk naprůměrně šikovná a věčně aktivní, že chvíli nevydrží jen tak ležet (což je pravda), tak to všechno přisuzuje její aktivitě, ale kdyby se mně to nějak nezdálo, ať znova přijdu, ale že by preferovala jednu stranu těla, to nevypadá, navíc krásně (spíš nadmíru) přibírá (za 4 týdny 1 kg), tak nás i pochválila - má 6400 g ve 2,5 měsíci 🙂

luciar79
13. čer 2008

K284 no to pribera pekne,môj má teraz 6 a má 3,5 mes. pri narodení ma 4,15.tak asi ešte žije zo zásob 😀 😀

k284
autor
13. čer 2008

luciar79, malá měla při narození 3500 g a za první 4 týdny přibrala 1500 g, dost mě to šokovalo, i doktorka byla překvapená 🙂

lidu
13. čer 2008

Ahoj holky, myslite, ze je spatny, kdyz nechate mimi "vyrvat"? Ja jsem to dneska udelala, nebylo to sice vyrvani v pravym slova smyslu, spis jenom takove pofnukavani, ale uz jsem o opravdu nemohla vydrzet. Je to o nervy. Nase mala 8,5 mesice se silene vzteka. Pres den mame taky problemy se spanim, je to katastrofa. Spatne usina, brzo se probudi, chtela by jeste spat, ale uz nemuze zabrat. Je mi ji lito, ale uz opravdu nevim, jak ji pomoct, aby znovu usnula. Kdyz se takto spatne probudi, tak se pak vetsinou priserne vzteka, ale strasne. A rve a rve a rve, je to na zblazneni. Tak jsem to dneska nevydrzela a nechala ji v postylce, dokud se trochu nezklidnila. Kdyz se ji snazim utisit na rukach, tak me vetsinou zacne odstrkovat, prohybat se apod. Chtela bych, aby se trochu pritulila, ale to nejak nedela. Myslite, ze se situace jednou zlepsi a ze treba usne i sama. Doufam, ze se toho dockam. Je to opravdu narocne.

nikuska123
13. čer 2008

Ahojky,
marianni dnes zaspinkavame zase celkom v poho ale cez den to bola fuska zaspala 2* asi na 20 min. a to je vsetko.
lidu nechali sme ju s manzelom plakat asi 15 minut a viac som to nevydrzala, zacalimitiect slzy tak som si po nu sla, neviem ju nechat tak dlho plakat.

nadka01
13. čer 2008

Kocky len prosim Vas davajte obrovsky pozor na Vasa babatka.Nam mala par krat chytila taky hyster.zachvat revu ,ze jej asi zabehla slinka a skoro sa nam udusila.To sme ju mali na rukach.Nepriala by som to nikomu vidiet vlastne dieta zo sklenymi ockami a nemoze sa nadychnut.Nasa potvorka ak neje v urcitu hodinu konkr. pred okupanim nam zacala takto plakavat.Tak jej radsej davam papat pred kupanim aj po kupani.Uz sa bojim zazit to znovu.Doktorka mi poradila ofrkat ju trosku vodou ale silnejsie fuknut do tvare a velky rev na chvilu prejde a trochu sa dietatko upokoji...

jjaanca
14. čer 2008

nadka01: To se nám taky stalo když plakala kvůli kolice. Bylo to strašný. To je taky důvod proč jí nikomu nepůjčuju na procházku s kočárkem a nikdy jí nenechávám plakat.

nikuska123: já bych jí plakat nenechala. Ta moje se vzteká, tak jí chviličku nechám, třeba 5-7 min., ale to je vztekání, když pláče, tak jí zásadně nenechávám, a jsem odhodlaná jí nikdy nenechat plakat, ani třeba ve 2 letech. My si myslíme že to nic není, ale oni prožívají opravdu stres a je jim bídně.

luciar79
15. čer 2008

Keď sa deti jedujú nechať ich tak.každá vieme rozoznať kedy je to plač a ked zúrivosť.Lebo ak si navyknú teraz že revom dosiahnu čo chcu neprajte si vidieť čo vám potom vyrastie.ja mám odstrašujúci príklad priamo v našom paneláku. určite aj vy máte nejaký alebo si stačilo kuknút na markíze Pestúnky. ak sa jeduje tak radšej upratujte a až ho to prejde máte aspoň poupratované a môžte sa ísť pekne pohrať. 🙂 😀

vendy01
15. čer 2008

Ahoj holky, taky máme doma malého vzteklounka 🙂 Po narození brečel 10 týdnů z koliky..pak proto, že byl naučenej dost na nošení a chtěl se chovat...pak rostly zoubky..no pořád něco. 🙂 Taky jsem ho tišila prsem a kojením. myslím, že jsem udělala dobře, vyřvat bych mimčo do půl roku určitě nenechala. Dudlík u nás nefrčí, takže jinak to nešlo. Teď nastal zlom v půl roce, když začal papat a plazit se, seďet. Zvládne si podat hračky, jde mu všechno líp... Prostě vydržet, vydržet!!!! Myslím, že bude trošku vzteklounek po mně 😀

klinko
15. čer 2008

ahojte. moj maly ma tri mesiace. od narodenia stale plakal, cez den chcel spat len v kociku aj to som ho musela stale drgat. ako nahle som zastala bol plac. ked som ho nedrgala, tak sa nosil len na rukach. dudlik nechcel, tiez som vyskusala niekolko druhov. asi pred dvoma tyzdnami si zacal cmulat rucicky. vyskusala som mu dat dudlik (zabral tvar bradavky) a od vtedy jeho plac utisi len dudlik. myslim, ze treba len skusat . tyzden co tyzden je to dietatko ine. mojho drobceka uz zacinaju zaujimat aj hracky. placka uz len ked je hladny, alebo ked sa mu chce spinkat. prajem vela trpezlivosti 😉 uz sa tesim na zubky 😕

kous
16. čer 2008

jo to znam my se skoro pořad nosíme malej už ma 5 měs. když ho nevemu tak řve zkoušela jsem ho nebrat a zabavit ho jinak nepomohlo nic jen pak nešel uklidnit až si ho veme manžel na mě je naštvaný jo a usíname jen v náruči pak ho položím do postýlky a spí v kočarku taky vydrží jen chvíli můžete mi někdo poratit jak naněj? 😝 😝

sandrika
16. čer 2008

mariany aj moj maly mal zalezanu hlavicku otacaj ju na druhu stranu ono sa to same upravy
kvapky sab simlex nemusia zaberatnam nezaberali bereme kvapky espumisan
dietatko v tomtoveku este slzy nema preto neslzí 😵
perinka funguje aj u nas aj teraz je po placi v nej...a zaspinkal sam na gauci

otacanie hlavickY zo strany na stranu je uplne normalne aj v takej rychlosti

tinusi
18. čer 2008

Ahoj k284 - nemoze jej byt zima? My sme mali podobny problem. Nas maly je riadny divoch a tak som si myslela, ze sa proste len zlosti. Ale raz sme skusili zabalit ho do deky a vziat do narucia a plac zazracne pominul. Pritom vobec nebolo tak chladno a on bol obleceny celkom dobre. Ale asi chcel spinkat a kedze mu bolo zima, nedalo sa mu. Preto plakal. Dokonca bol spokojny aj ked sme mu zabalili aj ruky pekne pri tele... bol v teplucku a ani nemrnkol.

maca28
18. čer 2008

jejda,koli tomu som sem teraz prisla,hladatnieco ako ju ukludnit,lebo vrieska cele dne,dokonca sme vcera leteli na pohotovost ci jej nahodou nieco nie je :(

parybka
18. čer 2008

nám se zpočátku osvědčilo zavazovat na spaní malého pevně do plíny, aby nemohl máchat ručkama, a pak do zavinovačky. A podložili jsme ho peřinkou, aby ležel na měkkém. A je fakt, že ho to zklidnilo.
Taky byl trošku dráždivý a prohýbal se do luku. Nosili jsme hodně v klubíčku, na tygříka, pásl koníky a ve spánku jsem polohovala.
Žužlání bradavek taky známe, ale poradila mi sestřička v porodnici, abych malému strčila místo prsa do pusy malíček. Dudlík vzal na milost až někdy od pátého měsíce, dříve nechtěl. Tak zkuste ten malíček. Určitě to je lepší než prso 🙂
Nosení v předním klubíčku je moc super... malý začal kolem šesti týdnů hodně plakat a vůbec jsme netušili, co se děje a byly to prdy. V klubíčku sice prořval pár minut, ale pak to šlo ven a byl klid. Navíc může koukat a je to poloha vhodná pro malá miminka.
Chce to zkoušet a zkoušet... podle mě mimčo do cca 4 měsíců řve z nějakého důvodu, určitě bych ho nenazvala vzeklounkem. Takže jsme zkoušeli vylučovací metodou - hlad (prso) - přebalit - prdíky (pevné přední klubíčko) - potřeba dudlat (malíček) - spát (huštali jsme na bočním klubíčku, pak zavinout a houpat).
Ten řev je o nervy, taky bych nejraději něčím práskla.. ale fakt si myslím, že to mimčo něco potřebuje, než že se jenom vzteká.

maca28
18. čer 2008

parybka moje dieta je maximum zdrave,vcera nam to na pohotovosti vraveli a dnes jej lekar bral krv,zapal vylucil,papa dost,hladna tiez nie je lebo prsnik odmietne ze je plna jak smedna bedna a aj tak place a krici,neviem mam pocit ze sa nudi..

sandrika
18. čer 2008

maca moze sa ajnudit citala som o tom...

maca28
18. čer 2008

sandrika len ze ju vsetko bavi len chvilu,potom zase jaci jak zmyslov zbavena,v kociku ju to tiez nenadchyna,teda par dni ano,co som jej tam povesala hracky,uz su obkukane tak place aj tam..