Maminky, kdy vaše dětičky začaly mluvit?

kadleclucie
5. čer 2014

Moje dcera má příští týden rok a ještě nemluví.Máte s tím některá zkušenosti?

samasa
5. čer 2014

no dle toho co za mluvení pokládate... muj syn bude mit rok koncem mesice a máma, táta bába a ješte pár slov používa...ale myslím že né cíleně... jestli mumlá...tak je všechno v pořádku...na to se dá napsat jedine otřepaná fráze... každé dítko je jiné 🙂

somalicats
5. čer 2014

Moje starší dcera měla na roce slovní zásobu asi 15 slov (o kterých jsem věděla, co znamenají), neteř začala mluvit na roce a půl (teď jí jsou 3 a je upovídaná a bystrá). Je to individuální.

betelgeuzz
5. čer 2014

Starší dcera řekla první opravdové slovo ve 13 měsících. Mladší říkala v roce 2.

pavlapl
5. čer 2014

Starší dcera asi v roku a synovy je 3,5 roku a pořád čekáme až začne.

tyf
5. čer 2014

Taky nechápu, co máte za mluvení. Dceři je 15M, dialog se s ní vést nedá, ale umí spoustu slov, které ví, co znamenají, umí zvířátka a napodobí zvuky, pračku, auto...apod.

pehaka
5. čer 2014

Starší mi v roce a půl odříkal jednoduchou básničku, ve 2 jsme vedli dialog na úrovni...bude mu 5 a pusu nezavře 😝 😀 mladšímu bude za pár dní 2 umí asi 5 slov a obří množství zvuků...je to individuelní.....mluvení není až tak důležité ,důležité je ,aby dítě rozumnělo co po něm chcete tj...podej mi kostku ...v roce je to ještě přerostlý mimino 😉

berenika39
5. čer 2014

Ve dvou a půl letech.

ivasad.
5. čer 2014

Dcerka začala mluvit ve dvou a půl (předtím jen máma, táta a citoslovce - asi od 18m), syn má dva roky a zatím je na tom stejně jako byla dcera. Pokud jste si jistí, že dobře slyší, roce nemusíte vůbec toto řešit, zkoušejte spíš nějaké hry na ukazování, vařila myšička, pápá, paci paci.

klarka1
5. čer 2014

teď zrovna tím procházíme ♥ Emě bylo v sobotu dva a krásně začíná skládat slova do vět, skloňuje začíná používat čím dál tím víc slov 😉 je to moje prdelka šikovná

maxinkaa
5. čer 2014

Malá má 21 měsíců a začíná už mluvit ve větách, umí říct prší prší celé, houpi kroupy, paci paci a spoustu slovíček. Začalo to teď během týdne a hodně slovíček zná z Prasátka Pepiny 🙂

prdecek
5. čer 2014

malej má rok a půl a umí kupu slov a asi tři slovní spojení (co to je, kde jsi, děda Ruda 😀 ), včera začal ukazovat na žlutou a modrou barvu, umí několik zvířátek (zvuky) a prakticky si řekne co chce (pití, ham, koko, atd.) ale v roce mi řekl jen pár slov jako máma, tatá a bába.

maudn
5. čer 2014

Ve dvou letech- cca 15 slov (s takovou tou svoji výslovnosti např. auto, bá (bác), babi, dida, mama, tata, bobo...), známé syn ve 2,5 letech mluví ve větách, ale je pravda,že se o mluvení bojím, protože je předčasně narozený, tak to řeším až moc, na mém synovi je vidět,že se mu prostě nechce ukazovat a říkat a zkoušet,je dost svéhlavej, tak uvidíme za půl roku

lucifereeek
5. čer 2014

před prvním rokem říkala jen slova, od toho roku a půl spojovala slova a teď měla 2 roky a dá se s ní už normálně domluvit, ale řekla bych že je to u každého jinak, pokud do dvou let nezačne říkat ani slova tak bych to asi začla řešit.

mircisek
5. čer 2014

Náš chlapeček nemluvil do dvou a třičtvrtě roku a to jako vůbec a stále je v normě. Za 14 dní mu budou 3 a musím říct, že svoje vrstevníky za 3 měsíce dohnal a hodně i předehnal. Je fakt, že už od třičtvrtě roku nadprůměrně rozuměl. Prý pozdě mluvit začínají vysoce inteligentní lidé. 😀 Logopedka říkala, že v tom roli hraje i genetika a manžel začal taky mluvit kolem 3 let (pokud by byl tak chytrej jako MM, tak bych si vůbec nestěžovala🙂) MM tvrdí, že si prostě neměl na co stěžovat, tak proč by mluvil. 😀

zuzazuzanta
5. čer 2014

Plně,srozumitelně,ve větách až někdy ve 2 a 3/4 letech 😉 A v sobotu mu budou tři a je nejupovídanější dítko ve školce mezi svími vrstevníky 😀