Mé osmiměsíční dítě ještě nesedí, máte podobný problém?

steepaankaa
16. črc 2012

Ahoj, mám osmiměsíčního chlapečka, pase hříbata, převrací se na bříško a zpět, ale u toho jeho pohybové schopnosti končí. Pediatr nás poslal na rehabilitace, které nejsou v pokroku dítěte moc vidět. Chtěla bych se Vás, maminek, zeptat, zda áte nějaká podobný či stejný problém, a jak ho řešíte

katka82
17. črc 2012

Ahoj 🙂
tak náš starší se posadil přesně v 9 měsících-na den 🙂 a ten mladší si prvně sedl dneska a to je mu skoro 11 měsíců 😅 zatím teda jen 2x po sobě a pak už nic,ale snad se to časem rozjede 😉 😀
každý prcek je úplně jiný a má jiné tempo 😉 a i když jsem z toho taky občas malinko nervní že nedělá ještě to a toto a jiné děti jo tak si furt opakuju abych to neřešila a nechala to na něm 😅 😀

olusenka
17. črc 2012

V knížečce pro rodiče máme psáno, že si děti samy sedají kolem 9.měsíce. Tak bych si starosti nedělala. Každé dítě je jiné.
To jen moje tchýně si už myslí, že bude malý každým dnem sedět, 🙂 (6 měsíců)

lu777
17. črc 2012

jaký problém? 😅 😅 pokud nebude nikdo dítě do sedu cpát, tak většina dětí si sedne okolo 8., 9. měsíce 😉

moje obě děti si sedly v 9 měsících a týdnu nebo dvou 😉 a to starší byl výrazně napřed do té doby, dokonce mě všichni strašili, že bude chodit tak v 9 měsících.... od 4 měsíců totiž divoce kopal třeba 2 hodiny v kuse (opravdu na maximum), otáčel se všemožně, nohy za hlavou, měl hrozně silné svaly na rukou a nohou... nakonec začal chodit ve 13 měsících 😅

starší byla opak, do 9 měsíců ležela jak palačinka a nechtěla nic, max. pásla a otočila se, jinak nezájem, žádná snaha....
v 9 měsících během asi týdne dvou se posadila a začala lézt a v za 6 týdnů na to se postavila a začala chodit 😉

takže bych na základě tohohle nic neodhadovala... jinak já to u prvního taky řešila (to člověk čeká na každý pokrok a stresuje se), u druhého jsem neměla tolik času a většinou jsem jen zkonstatovala "jé, tohle už umíš taky?" 😀
u prvního je člověk pyšný když se dítě hýbě a něčeho dosáhne, u druhého je člověk rád dokud dítě ještě leží, aby byli ti dva caparti líp uhlídatelní 😀

takže neřešit nic 😎 pokud na něm neshledali nic na rehabilitaci.... většina dětí opravdu sedí v 9 ukončených měsících! někteří i později... totéž s chůzí, většina dětí chodí okolo roka ale do 18 měsíců je to v normě

mishellemisa
26. led 2015

Dobry den chtela jsem se zeptat zda jste davaly ditko ktere se samo neposadi do zvysene polohy zadicek jak j kocarku tak i u jidelni zidlicky? Muj prcek se totiz v jidelni zidlicce vzdy pritahne a posadi ( z lehu na brisku se ale neposadi) nekde jsem cetla ze mu to nemam dovolovat ale kdyz ho pripoutam a tim padem he v pololehu zacne se vztekat ze chce sedet. Delaly to i vase ditka? Dekuji za odpoved (prcek ma osm mesicu)

kookinka
27. led 2015

Všechny své děti jsem vozila v mírně zvednutém kočárku a připoutané, to samé v lehátku - kde jsem je krmila. Byli vždy připoutaní, aby se nezvedali. Vztekat se mohli jak chtěli, vždy je to do chvilky přešlo a byl klid. Když se jim to fakt nelíbilo jezdili v kočárku v kšírách na břiše či na čtyřech. Dcera a prostřední syn se posadili kolem 8mého měsíce, dvojčata až v 11měsících.

lenkatomlili
27. led 2015

Nechápu proč bych dítě měla chudáka uvazovat aby se samo neposadilo,tím se snad rozvijí ,ne?dcera seděla od 6 měs a syn od 11 měsíců až když pomalu začal chodit,ale nikdy jsem je teda neomezovala a hlavně na silu neuvazovala!