Menstruace u novorozené holčičky. Mám to nechat být?

helcah
28. říj 2008

Ahoj holky, neslyšela jste některá něco o menstruaci u novorozenců? Sestřička v nemocnici nám povídala, že to má zhruba každá 1000 holčička takže nám o tom nepovídala něco bližšího a naše Adélka to má od včerejška tak nevím jestli to můžu teda nechat jen tak být.

agnesska
28. říj 2008

ahojky a nemyslela jen krvavý výtok-to se neboj je to naprosto normální a má to každá určitě tak 20 holčička-pokud to během dvou dnů odezní,tak se neplaš 😉

helcah
autor
28. říj 2008

No ona říkala vyloženě menstruovat a taky mi to tak přijde, i když jasně že to může být krvavý výtok, tak to asi bude v pohodě, ale má to teda už druhý den, tak počkáme jestli to do zítra zmizí. Já jsem si myslela, že to bude normální, ale máme starostlivýho tatínka 😀

agnesska
28. říj 2008

helco-má prosáklou plenku jakoby dovnitř,nebo to je jen na povrchu?
já to měla u obou holek u Laury to přešlo po těch zhruba třech dnech u Sáry asi po týdnu a jen jsem o tom prostě řekla dr. aby to věděla 😉 neplaš se jestli to neni nijak moc krve,tak je to normální-vyrovnávají se jí hormony v těle 😉

misuge
28. říj 2008

Ahojky 😉
Helco, tady máš článek, ať si klidnější 😉

http://www.porodnice.cz/gynekolog-novorozenec

Moje danča měla ty zduřelé prsní žlázy, za pár dní to bylo pryč 😉

zuzna29
28. říj 2008

Ahojte, aj moja dcéra to mala, ešte v pôrodnici, a doma cca 1 týždeň, presne ako tvoja dcéra keď bola úplne mala. Zmizlo to samé od seba. V nemocnici nám detská lekárka povedala, že je to úplne normálne, že sú to hormonálne zmeny, že sa babentko čistí... Tak sa nemáš čoho báť, ak by si si nebola istá neskôr že či to je v poriadku, zájde k detskej doktorke.. My máme už 2 mesiace a po menštruácii už ani stopy 😉

helcah
autor
28. říj 2008

holky děkuju za všechny odpovědi, myslela jsem si, že je to normální. Člověk by jenom nerad něco zanedbal tak je vždycky lepší se poradit.

micanek
28. říj 2008

Ahojky .. holky .. tady sice o holčičkách a měsíčkách, ale můj Michálek po porodu mu z prsíčka teklo mlezivo a je to kluk .. no a prej je to taky normál .. hormony. 😅
Po pravdě se ale přiznám, že jsem s toho byla tak jelen.

bershka
28. říj 2008

helcah: ahoj, no ja som o tom čítala v knižke a je tam písané, že sa to môže objaviť. nie je to ako menštruácia, ale má to súvis s plodovou vodou a všetkým čo z teba vyšlo pri pôrode. niekedy sa to dievčatkám zanesie do pošvy. je to úplne normálne

kacka.va
28. říj 2008

my to měli taky, barevně to bylo jak cihla, ale je to normální takhle krátce po porodu.

dareen
28. říj 2008

Tak jestli Vás uklidním (jsem pediatr) - je to úplně normální reakce na maminčiny hormony, docela častá.U chlapců může být taky.