Babička dává dítěti Milku, sušené banány, tyčinky, bonboniéru, balkánský sýr

kulihrasekzeleny
27. únor 2018

To neni bezna strava meho syna. To mu dava nase hodna babicka (tchyne). Prosim poradte nejake argumenty proc to nema jist. Ja to tak neumim rict. Nemam rada konflikty. Ale uz me to stve. Suseny banan, jsem nasla v kocaru. Milku mu dala, kdyz ho mela na prochazce. A tvrdil ze mu to nedala. Zbytek mu nadava u ni doma, protoze to vzal ze stolu, tak proc by to nemohl jist .. :(

astyna
28. únor 2018

@priefi

přesně tak, mě se tchýně třeba ptá, co kupuju staršímu, co mu chutná a já ji řeknu to a to a ona mu to koupí. To samé mladšímu - jaké chce příkrmy. Ona sama jede makrostravu, sladké vůbec, tak je s ní fajn debata.

priefi
28. únor 2018

@martiniquest achio... co dodat

priefi
28. únor 2018

@astyna tak to je super. Nas maly ma hodne omezeny jidelnicek, tak ani tchani ani rodice nic nedavaji a jidlo mame pod dozorem jen my. Mamka mu kupuje kukuricne krupky, ktere vi, ze mu kupujeme i my... ale popravde mame problem i my sehnat neco co muze. Doufame, ze v budoucnu se to zlepsi...

martiniquest
28. únor 2018

@priefi No prave ☹

lennus
28. únor 2018

@kulihrasekzeleny To jsou věčné boje s babičkami. Zkuste nakoupit nějaké zdravé sladkosti, nevím, jak je starý, ale buď suš. ovoce, oříšky, popř. něco upéct nebo v DM a zdravých výživách mají zdravější dobroty a dát to babičce pro něj.

dixi86
28. únor 2018

Pokud rodina netoleruje a nechápe, že někdo stravuje děti jinak, je to zbytečné. Já syna nechám na hlídání jen manželovi a sestře, která jediná s mužem respektuje, co synovi dávám, resp. nedávám. U babičky jsme, jednou za půl roku i u druhé, ale jídlo bereme sebou(pro syna) a to baští. Pokud je tam ovoce, tvrdý sýr apod., tak není problém, ale švagrová cpe svoje děti od narození brambůrkama, uzeným, atd., takže u tchánů jsme za velké exoty s naší zdravou stravou a u našich víceméně taky, ale tam to neřešim tak často a o malého se nijak nezajímají, tak je to jednodušší. Skoro 90letá prababička má pomalu nejrozumější názory a i když by mu už teď ráda "přilepšila", vždy se zeptá a né, že mu to nacpe. Tchýně tedy pokročila v tom, že na návštěvy přinese ovoce, zeleninu a čisté křupky. Jsem ráda jak syn baští zeleninu, vařenou zeleninu do polévky mi celou sní než jí tam vložím a a ještě se mi směje jak mam pak prdlačku 🙂 naopak je to kus chlapa a baští si velmi dobře i bez umělých sajrajtů. U druhého to budu praktikovat stejně, ač si všichni myslí, že u druhého a dalšího asi vše končí. Sice nás děti sežerou, jestli bude po bráchovi, ale jako máma můžu ovlivnit první tři nejdůležitější roky a o to se snažím.

lennus
1. bře 2018

@dixi86 Já si nemyslím, že to bude u druhého jinak, snad jen že začne s něčím dřív, těžko mu to budu zakazovat, když to uvidí u staršího. Taky nechápu ty názory, záleží, jak se stravuje rodina, mě nenapadne si koupit sladkost, to už musí být, doma pečeme, jíme ovoce, ořechy, zeleninu a malý jí taky vše. Ale právě tím, že jí vše, tak v jeho čtyřech letech už to tak nehrotím a když někde jsme, tak si vezme, na co má chuť.

dixi86
1. bře 2018

@lennus tak prckové od sebe budou dva roky, tak zase takovy rozdíl až na první příkrmy to nebude...to nas vsichni porad strasi...ale ja uz se tomu jen smeju. To je se vsim. s nemocema, hygienou,...

kulihrasekzeleny
autor
7. bře 2018

Ahoj holky tak nakonec jsme to vyresili tak, ze pritel ji rekl at mu ty veci nedava a ze ma jist jen to co ma v kocaru. A ze chceme at ji zdrave. A ze se stim susenym bananem mohl udusit, to pry ji nenapadlo. A ze uz mu nebude davat nic.. nechtela sem byt za hysterku vim ze mel jen kousek slo mi o to ze mu to muze cpat kdyz u toho nebudeme. Sni jsou porad problemy. Kdyz jsem byla tehotna nedala mi pokoj. Ted otravovala kvuli svatbe , ze vsechno je spatne co jsem naplanovala.... Jeste si sni asi uzijem :D

priefi
8. bře 2018

@kulihrasekzeleny k tomu dodat jen jedine - Svatba je o Vas dvou a ne o tchyni 😊 At se svatba vydari 👍😊

maii
8. bře 2018

@kulihrasekzeleny super, ze jste si dupli. Proste nektery tchyne jsou takovy, chtej sobe i okoli dokazat, ze jsou lepsi, chytrejsi, vse maj na haku a ze porad maj pravo kecat do zivota svych deti. Chapu i, ze nekteri nemaj dost rozumu na to pochopit, proc je milka, cokosusenka nebo suseny banan nevhodny pro rocni batole. Coz o to, popravde obecne mi otazky/navrhy starsich obecne nevadi, ale tydle tchyci neznaji slusnou mez a musi se jim hranice nastavit pevne, i za cenu urazeni se, konfliktu... Takova bude uz furt, ale vypada, ze se necha aspon trochu zkrotit a vycvicit (jinak to napsat nejde), to je dobrej start.