Mimčo přibralo jen 1 kg od porodu, v 10. týdnu

barunka81
11. čer 2008

ahoj jsem tu nová
chtela jsem se zeptat, mám, 10 týdenni holcicku. Pri odchodu z porodnice mela 2,90kg.
Dnes v 10 týdnech má 3,90kg. Je drobnejsi. Mudr rikala ze to tak stavi, ale predepsala mi homeopatika ricinus na podporu mleka.
Bojim se jestli mam dobre mleko, ale doktorka rikala ze je to v poradku. mate nekdo podobnou zkusenost???
Nepribiva malo???
za 14 dni 12 deka...
diky za odpovedi.
Caj pro kojicimatky piju i gravimilk...

frog
11. čer 2008

Některé děti přibívají málo.Moje teda mělo v 10. t. nahoře 2 kg,ale ona taky hodně často pila.Záleží jak často kojíš?Já myslím že by ses tím neměla stresovat,kdyby měla málo jídla tak pláče a poznala bys že něco není o.k..

ygreen
11. čer 2008

já myslím že ta váha je dobrá 😉
my máme zase hroznýho žrouta a za 7 dní přibral 500g 😅 takže ve 13 dnech má 4700g 😅 😀 😀

lenkabu
11. čer 2008

Moje má jen o 2 kg víc než při porodu...hlad nemá tak se nezbláznim 😉

kachnicka01
11. čer 2008

ahojky baru, bud v klidu, nas Toníček taky extra nepřibývá.. ted je mu taky 10tydnu, vazil se naposledy pred mesicem, tak nevim, kolik ted ma, ale pribiiral pomalicku, taky sem se tim trapila, ale je to blbost - oni ty deti hladem neumrou - hlavne, ze je spokojena! A mlicko mas dobre, vsechna mlicka od maminek jsou dobra 🙂 🙂 hlavne bud v klidu, vsak oni to vsechno dozenou, ty nase miminecka 😉

nensy
11. čer 2008

podle mě se nemusíš bát každé dítě přibívá jinak.to se nedá srounávat.malá když se narodila tak měla 3200kg a v 10 týdnech měla 5580kg 😀

petule.h
11. čer 2008

no tomík nepřibral na začátku 2 měsíce ani kg, takže jsem musela kojit u doktorky, tam jsme vážili a zjistili jsme, že nemám mléko...takže se napil, pak zase brzy brečel a zase se napil a dokola, do toho usínal, takže on sál, nenasál nic moc, unavil se a spal...takže jsme začali s dokrmováním...a od té doby byl spokojené miminko co nepláče, spinká a přestalo celkem i bolení bříška...ale to by asi měla říct doktorka...jinak souhlas, každé dítě přibírá jinak, ale u mě se to tak zjistilo

nensy
11. čer 2008

no tak to mi jsme přibrali docela dost 😀

barunka81
autor
11. čer 2008

holky diky za uklidneni, je fakt ze kazde mimco pribira jinak.Kojim jak kdy nekdy po 2h nekdy po 3h. kyz byli vedra i po hodce....Nekdy spi i 4 hodky, treba v kocarku takze az po 4 h a v noci se budi i po 5 hodkach.
Je fakt ze je drobounka, ja jsem pry take byla takova 😉

kalo
11. čer 2008

barunka81: my přibraly první kilo až 13 týdnů po porodu...Neboj. Taky jsem kojila jak divá...pak asi ve 2,3 měsíci jsem začala ke kojení přikrmovat UM a stejně přibírala pořád málo. A je drobek do teď../i když baští o 106 🙂 a já jsem taky chrastítko/ Když si byla taky taková, tak je to jasné, že nemůžeš mít přece nějakého hrocha 😀

bramburka
11. čer 2008

taky jsme pribejvali jen tak asi 60g tydne 😉

andulkaavetrelec
11. čer 2008

Já mám kámošku, které přibral ze 3,4 za 2 měsíce na 4kg, a to už je dost šaptné. Kojila, ale ne v noci, protože spal. Nakonec začala přikrmovat a přibírá normálně. Podle mne podcenila noční kojení, ale může to být i jinak: měla tři záněty.

nensy
12. čer 2008

no nevím andulkaavetrelec naše malá taky celou noc prospala a přibívala velice dobře .tím že v noci nekojila to určitě nebylo.prostě je to tak že každé dítě je jiné takže každé přibívá jinak 🙂

bramburka
12. čer 2008

m i doktorka rikala, ze kdyz byla mala malinká, že nemusí přibývat moc. no a te má pres 8 kg... 😉

nensy
12. čer 2008

no ono se říká že by dítě v pul roce mělo mít jednou takovou váhu a v roce dvakrát takovou takže mi jsme měli 3200 takže by jsme měli mít v pul roce 6400kg a měli jsme 8.40kg

alterna
12. čer 2008

já myslim barus ze je to v pohode. Kdyby mela mala hlad plakala by. Proste je drobnejsi postavy 😉

andulkaavetrelec
12. čer 2008

nensy: no ale hormon ovlivňující kojení se nejvíce aktivuje nočním kojením

barunka81
autor
12. čer 2008

malou kojim v noci 1 krat nebo 2krat. Nekdy spi i 4 hodky i 5. Mam ji vzbudit. Spankem ale taky silej nebo ne???

kalo
12. čer 2008

baru: já malou na kojení budila..i ve dne i v noci...abych si držela kojení po 3 hodinách, tak jsem ji musela i budit. Protože byla drobek tak mi dr.řekla, že by neměla být déle bez jídla. Ale kolem toho 4 měsíce jsem jedno kojení vypustila a pak postupně i druhé...a pak jsme začínaly pomalu dávat kaši na noc (v 5ti měsících)...od té doby spí 12 hodin v tahu, jak se nadlábne. 😉

hassy
12. čer 2008

Barunko, prosím o info, ty homeopatika máš užívat jak? Také o nich uvažuji, protože musíme přikrmovat, nemám moc mlíčka 😵

renneza
12. čer 2008

Ahojky, mám podobnou zkušenost. Malá se narodila 2,72 a v šesti týdnech měla 2,93. Což bylo dost málo, doktor chtěl, abych vydržela jen s kojením, já se snažila a stresovala před každým vážením. Chodila jsem vážit i 2x týdně. Sama jsem chodila na akupunkturu, pila litry kojících čajů.. Nakonec jsem se rozhodla, že se přestanu stresovat a zkusím jí dát láhev umělého na noc. A náhle přestala tolik přes den i v noci plakat a byla jak vyměněná. Stačila jedna láhev denně. Teď je jí 6 měsíců, kojím dál a stále dostává 1 až 2 láhve denně. Má v půl roce 6,5. Standart 🙂 Doktor mne i uklidnil, když mluvil o alergiích v souvislosti s podáním umělého mléka... Ptal se mne, jestli vím, proč v Africe děti nemají alergie...Když jsem mu odpověděla otázkou..: Všichni jen kojí? Tak říkal, že to určitě ne, ale že nikdo tu odpověď zatím nezná. Takže pokud hodně pláče, může mít opravdu hlad.. Mléka může být hodně, ale může být slabé, bez živin. Složení mléka se mění při každém kojení. Záleží na kvalitě stravy maminky. A ještě něco: doktor říkal, že pokud by malá přibírala pod 10dkg týdně, doporučí mi umělé mléko.. Takže záleží opravdu na tom, zda se ti zdá, že pláče i brzy po kojení.. To bych váhala...

sylvar
12. čer 2008

naše malá zhubla v porodnici z 2600 gr na 2390 gr, v 9 dnech měla 2550 gr,měsíc a 6 dní 4000 gr, na vážení jsme chodily co týden, v porodce nepřibírala a řvala u kojení, takže doma jsme začali dávat z lahve(1,5 měsíce MM)pak Sunar a přibírala líp, neuměla mlíko vycucnout

alterna
13. čer 2008

hassy, ja pouzivala homeopatika ricinus comunnis
3krat denně 5 tablet...

hassy
13. čer 2008

alterna: děkuji z info a má se to brát třeba před jídlem nebo tak něco? a pomohlo ti to ? 🙂

barunka81
autor
13. čer 2008

hassy, ja to beru jak alterna. Davkovani ti doporucej v lekarne. Nemela bys po tom 15 minut jist piet, ani ne predtim jist pit. A dava se to pod jazyk 😉

pamuk
13. čer 2008

náš malej přibral od narození do 6 týdnů jen 300 g. Vypadal jak staženej králík. Doktorce se to moc nelíbilo, tak jsem začala krmit z obou prsů a začal přibírat. Neuměl totiž vysosat to zadní mlíčko. Hlad neměl,ale na přibírání mu to nestačilo.

hassy
13. čer 2008

děkuju!!!!!! 😵 tak to zkusíme a uvidíme 😉

dzej
26. čer 2008

barunka81 no mně se zdá, že přibíráme taky málo, ale holky v jiné diskuzi mě uklidnily. Sabinka má 12týdnů a přibrala 1500g. Já teda piju kojící čaj od Leros a jím calibrum mama....a že bych zkusila ty homeopatika? Tobě to pomohlo? Plně kojíš?

barunka81
autor
26. čer 2008

dzej, dnes jsme byli u doktorky a mala pribraLA OD TAMTOHO VAZENI PRES 20 Dkg. Doktorka byla spokojena\ 🙂 Kojim plne. Ta homeopatika mi pomohla a zacla jsem pri jedfnom kojeni krmit z obou prsu. Mala ma ted i casteji stolici. Ja, mala i doktorka je spokojena, tak jsem rada 😉

dzej
26. čer 2008

baarunko od toho 11.6. jste přibrali 200g??

mobina
26. čer 2008

Doporučuju v noci budit a nedělat mezery mezi kojením delší než 5 hodin. Pak se snižuje tvorba mléka. Já o něj takhle málem přišla a malý přestal přibývat, protože v noci spal v kuse i 9 hodin. Pak jsem začla budit po 4 hodinách, rozkojila se a malý nabýval pěkně. Tak je dobré to dělat do 3tího měsíce. Pak se laktace ustaluje. A určo kojit z obou prsou 😉