Mimi se přetáčí jen na jednu stranu. Je to normální?

ja123456
29. lis 2011

Mám pětiměsíční dítě a přetáčí se zatím jen na levou stranu (ze zad na bříško i z bříška na záda). Je to normální, že zatím se točí jen na jednu stranu?
Točí se od 4.měsíce.

luciebx
29. lis 2011

jj je to uplne normalni.. nasemu malymu to taky nejdrive slo jen na jednu a pak prisel ze to jde i na druhou tak se koulej na obe.. takze neboj.. vse prijde..

kopretina82
29. lis 2011

Není, děti by se měly vyvíjet +-na obou stranách stejně (teda aspoň tak mi to říkala rehab. sestra,když jsem cvičila Vojtovku s Domčou). Asi bych se na tvém místě zmínila na poradně a pátrala po někom, kdo cvičí v okolí vojtovu metodu, aby se na prcka mrknul (třeba je vše ok, jen se to musí na tu druhou stranu naučit 😉,ale za konzultaci nic nedáš 😉 )

berenika39
29. lis 2011

je to normální, všechno jde postupně, přijde na to, můžeš zkusit nabízet hračky z té druhé strany...aby na to přišel-přišla, ale problém to není. Kdyby to trvalo nějak dlouho, a měl jednu stranu oslabenou, můžeš se zeptat v poradně, at to zkontrolují.

dvojka
29. lis 2011

Gratuluju,máš velmi šikovné dítko 😉 🙂 .Naše malá se přetáčela skoro v sedmi měsících na jednu stranu a v osmi pak na obě strany,to už rovnou válela sudy.Určitě bych počkala a jak píše Ber.,dítko motivovala i na stranu druhou 🙂

marcet
29. lis 2011

Tomášek se taky začal přetáčet na jednu stranu a po pár dnech přišel,že to jde i na tu druhou 😉 A začal také ve 4 měsících a 1 týdnu 🙂

anieanne
29. lis 2011

Můj malý se na druhou stranu začal přetáčet až asi tři týdny poté, co na tu první 🙂

jop
29. lis 2011

určitě je to normální, náš se začal přetáčet až v 7 měsících a taky se mu to nejdřív dařilo jen na jednu stranu.

dlabinecka
29. lis 2011

Uplně v pořádku to není, jak píše @ kopretina82, tak by se měl vyvíjet na obě strany stejně. ... U nás z toho nakonec taky byla vojtovka a nemalé problémy...

arianka
29. lis 2011

Je to naprosto normální a pokud se o tom zmíníš, z 99% tě někam poženou a budou to řešit.. .. Dneska vůbec všichni všechno strašně řeší .., ale že je to třeba prostě pro mimi pohodlné, to nikoho nezajímá .. Kluci mají každý oblíbenou jednu stranu na točení dodnes, byť se umí otočit i na tu druhou, ale pokud k tomu nejsou "přinuceni", tak to neudělají .. A na druhou se začli točit až někdy teď, před pár týdny.. Prostě nechme děti žít a vyvíjet se podle jejich potřeb .. a nepasujme všechno do tabulek a grafů 😉

stepankakrat
29. lis 2011

Ahojky.
Mě se teda dr vždycky ptá jestli se toči na obě strany a když ne tak prý cvičení

veruska007
29. lis 2011

Mně se na to dr. taky ptala na 3 měs. prohlídce, malej se přetáčí hlavně na jednu stranu, ale kývla jsem, že na obě, aby nás někam neposlala. On se to časem naučí a i tak je motoricky šikovný, tak se nebudu zbytečně stresovat kvůli nezkušené absolventce, která zaskakovala za mou dr. Když se mimčo jinak hýbe symetricky, tak bych to vůbec neřešila. Starší chlapeček taky při chůzi ze schodů ještě nestřídá nožičky a jde dopředu vždycky jednou a tou samou... a na rehabku ho kvůli tomu určitě nepožehu 😀