Miminka narozená v lednu 2014, co vše umí a neumí?

handula83
17. čer 2014

Ahoj maminky,podělte se co vaše miminko už umí a neumí 🙂 Mi začali dávat příkrm a moc nám to nechutná,jinak se už snažíme opírat o natažené ruce a krásně paseme.Přetočíme se jen na bok a jsme pořád usměvavý a upovídaný 😉

pistalinda35
18. čer 2014

@handula83 ahoj, ja mam lednacka z 5.1.2014 ..... Mrkvicka mu moc nechutnala, predevcirem jsem zkusila brokolici a ta je o trochu lepsi. Vecer zkousim trosicku kasicky. Zatim spis miniochutnavacky, nechci to hrotit, po kojeni krasne pribira. Otaci se ze zad na brisko, obcas i obracene. Je to sranda, jak by chtel lezt a nemuze. Jen 1.5. trochu popolezl, ale od te doby nic. Odkud jsi ?

handula83
autor
18. čer 2014

Jsem z okolí Sobíku,Tak to je šikulka,mi jsme lenivější 18.1. přetočíme se jen na bok 🙂 U nás mrkvička a brokolice a moc jí to nejede,ale máš pravdu je na to čas.Jak ti v noci spinká?

hajanik
18. čer 2014

Ahoj, náš chlápík se narodil 25.1, zatím je ně kojený.
Je línější, takže jen pase na pokrčených ručkách. Párkrát se přetočil na bok, ale vypadalo to spíš, že omylem 😉 Upovídaný je taky (celý tatínek 😉).
Taky Vašim mimiskům rostou tak rychle nehtíky na rukou? My stříháme 2x týdně!
V noci spí krásně, nakojím v 19 hod, usne kolem 20, pak ho budím na kojení v 1 v noci a pak vydrží spát až do 7. Zato přes den je to děs, je unavený, i pláče únavou, ale nemůže zabrat a když už usne, tak spí třeba 10 minut a s pláčem se zase budí ☹ je to stejné doma i v kočárku.
Dneska jsme byli potřetí na kyčlích a pozvali nás znovu, to jsem si myslela, že jdeme naposledy ☹, máme teda 1B, tak snad už to bude OK.

handula83
autor
19. čer 2014

@hajanik Neboj kyčle budou určitě dobrý.Nehtíky rostou jak šílený alespon je stříhám v klidu.Malá pozoruje jak stříhám a je v pohodě 🙂 .Usíná kolem šesté a ve čtyři ráno se budí na jídlo,pak hodinku kouká a usne do sedmi.Akorát dneska je nějaká mrzutá chce pořád spát.Prosímtě mi máme problém s držením hlavičky,když jí zvedám.Tobě jí už drží?Myslím jen při zvedání z lehu.

hajanik
19. čer 2014

@handula83 Jojo hlavičku už drží krásně ve všech polohách i při zvedání, ale to je tak všechno co mu jde 😉 Na břiše být nechce, vydrží tak 2 minuty a už pláče.
My jsme byli na druhé hexavakcíně a Váša má podobnou náladu jako popisuješ, buď fňuká nebo spí, ale připisuju to reakci na očkování ...
Kolikrát Ti malá spí přes den? Nevím jestli je to tím, že vydrží spát jen chvilku, ale je unavený po každým kojení, takže spí i 4x přes den. Přijde mi to ve skoro pěti měsících až dost ...

ngvadi
19. čer 2014

@handula83 sobíku jako soběslavi v jižních čechách? 🙂

handula83
autor
19. čer 2014

Tak to máme naopak na bříšku se jí líbí moc,ale hlavičku při zvedání neudrží.My na očkování nebyli,ale dneska má spací den.Jinak jde spát v šest večer ,potom se vzbudí v pět na jídlo a v sedm nebo v osm vstáváme.V devět papá a v půl desáté spinká tak do dvanácti.potom spí tak od dvou do čtyř,jak kdy.Ale dneska to byl fakt extrém.My jsme teda na Um takže to je trošku jiný.Možná to budou zoubky,ale nevím to by asi nespala 🙂

hajanik
19. čer 2014

Jojo zoubky teď taky kontroluju, Váša pláče častěji a důrazněji než dřív, taky si z pusy prudce vytahuje dudlík a hračky, jako by si to chtěl dřít o spodní dásně, ale zatím nic ...
Taky začal vydávat při pláči zvuky jako "mamama" takže v tom samozřejmě slyším MÁMA a jsem z toho celá na pryč a hned k němu letím, výchova nevýchova 😀

handula83
autor
20. čer 2014

Jo to znám,taky mi přijde že to občas řekne 🙂 Hlavně po očkování to si myslím jak mezi vzlykáním říká mami,to řvu potom taky. ☹

ffugaska
23. čer 2014

Jenik narozen 31.1.14 jezdíme v kocaru s odeplou boudou a leží na bříšku a kouká ven . Už se pretoci na bříško a umíme se pěkně vztekat. Jinak je plně kojeny a ochutnava ,zatim mrkev,a papame od nestlé moje první kaše. Jinak večer usíná u prsa a je prendan do postýlky. Umíme se krásně přihlásit o kus dlabance a běda jestli to nemá hned,to řve jak tur. Takže sedíte třeba na obrubníku a kojite 🙂 jaksi malýmu je sumak kde a kdy

handula83
autor
24. čer 2014

@ffugaska Jenik je šikulka,budte ráda že je tak živý 🙂 Já dala dneska zahradní zeleninu a jedla jak divá,otevírala pořád pusinku jak jí to šmakovalo.Konečně příkrm který jí chutná.No mi musíme na neurologii.Ale doufám že pár cviků vše zpraví.Já teda nevím,ale mě přijde že plínka jí vadí.Jak je nahá udělá vždy něco co jsem si myslela,že ještě neumí,nebo to dělá špatně.Jo děti starosti i radosti. 😉

vashaa
24. čer 2014

Zdravím, tak náš malý se narodil 20.1. a má se hezky k světu. Co se týká jídla, tak částečně kojím a pak dávám Sunar. 4 dny už dávám mrkvičku, dneska dokonce snědl celou flaštičku, ale přijde mi, že ho to nebaví, tak dlouho u toho jídla sedět. Spinká krásně, přes den moc nespí většinou 2 krátké a 1 dlouhý spánek (v kočárku). Večer chodí spinkat po jídle cca ve 21 hod a budí se nejdříve v 6 ráno. Na bříško se zatím netočí, nějak se mu nechce 😀. Zatím se otočí pouze na bok, což využívá hojně v noci, kdy ho s brekem otáčím do původní polohy, protože se ve spánku otočí naštorc a pak ho vzbudí, jak už nemůže dál a brzdí ho šprušle 😀.

jija
24. čer 2014

Nase Beruska 5.1. se otaci na brisko a na zada, peruje na kolinkach a snazi se lezt, ale to umi jenom nohama, ruce drzi na miste🙂 , plazi se, a na takovy postoj/posed ze ktereho by se pak mela dostat do sedu.
Ji k veceri kasi a k obedu zeleninu a zaciname s ovocem a obcas ji zkousim davat kukuricnou krupku. Jenze malo pribirala tak se s prikrmy hodne snazim.

Ale mam deti tryskomysi, takze se urcite podle nas neridte, syn v 7 mesicich stal a v 8 chodil a mala je zatim pred nim ve vsem o mesic a pul. Uvidime jestli to tak bude i dal.

ffugaska
25. čer 2014

Jó a rádi si umyvame ponožky. Takhle ohebna bych chtěla být také 🙂 . To máte sikulku. To nás zvedá zadek,ale neví co dál s těma nohama,rukama dělat. A už se mi i rehtal nahlas, no já vám byla z toho celá vedle. To bylo tak krásný. Když na něj návštěvy promluví rád vyplazuje jazyk. Zjistil,že když ho vyplazne lidi se mu víc věnují 🙂

handula83
autor
25. čer 2014

Ted zatím čekáme co všechno prdelky umí a až budou lítat,tak si budeme říkat,jak bylo pěkný když byli ještě miminka a leželi 😀

terdushka
22. srp 2014

Ahoj holky, sice je to tu už déle založené, ale také přispěji....Tak naše Terezka se narodila 16.1. akutním císařem, no byla přenášená a taky nám hodně lidí říká, že se vše naučila v bříšku...(to je blbost :D) ale ona je tak šikovná, od narození drží hlavičku, ve dvou a půl měsících se začala přetáčet na bříško po měsíci přidala obrat na záda...v 5ti a půl měsících si poprvé sama sedla a to jsme jí vůbec neposazovali nic...A v půl roce si nám poprvé stoupla, teď už pro změnu chodí kolem nábytku a leze všude možně....Holky děs...Mého přítele sestřenice má stejně starou holčičku a ta se teprve teď začala přetáčet na bříško...Ale zase má tři zuby a my ani jeden...:D Ale jak já jí závidim ten klídek....No je vidět, že každé dítě je jiné...Jo a včera se naučila říkat Tátaaaa...a pořád to opakuje..heh...Dejte vědět jak jsou na tom teď ty vaše prdelky...Já jsem ráda, že si vůbec vyšistim zuby jak kolem ní pořád lítám...🙂 Zatím se mějte a těším se na Vaše příspěvky..🙂