2,5měsíční miminko špatně spí přes den

sikope
5. črc 2017

Ahoj maminky, prosím o radu. Mám chlapečka 2,5 měsíce. V noci spí dobře, budí se tak 2x na kojení. Problém bývá s usínáním, ale budiž. Přes den je to ale podstatně horší. Mám pocit, že celej den nedělám nic jinýho, než že ho jen uspávám. Ráno nebo když se podaří aby se trochu vyspal (třeba v autě) je usměvavý, vnímavý, hraje si. Pak se unaví a je protivný a uřvaný. Poznám, že je unavený, protože zívá a má u toho řvaní zavřené oči nebo si je mne. Má problém usnout a když nakonec usne, brzo se vzbudí. Přes den mi zabere tak maximálně na 40 minut, a to už je skoro zázrak, a to tak dvakrát denně. Někdy ani to ne. Dávám ho spát do postýlky do absolutního ticha, zavinutýho, se zatemnéným oknem, protože ho všechno ruší. Už jsem zkoušela bílý šumy, kočár, dudlík, zavinovat nebo naopak nezavinovat - nic nefunguje. Jedině to auto, ale zas nechci jezdit jak magor dvakrát denně dvě hodiny autem. Samozřejmě usne líp u prsa, ale ani tak nevydrží spát dlouho, po půl hodině max se vzbudí uřvaný. Navíc chci občas taky něco dělat, třeba aspoň uvařit, že... Máte nějaký tip? Je ještě malinký, potřeboval by spát častěji a déle. Je na něm vidět, jak je vyřízený.

luckylee
5. črc 2017

Jednoznacne satek nebo ergo nositko.😉 Hlavne je malinky a tak to proste byva a miminko nezajima ze mas nejakou potrebu varit nebo uklizet.Je mu to fuk a tobe by melo taky.Nic neni dulezitejsi nez to tvoje ditko a jeho spokojenost.U nas ro bylo stejne.☺

sikope
autor
5. črc 2017

Už jsem o tom přemýšlela, ale mám obavu, že když ani v náručí u prsa nevydrží spát dýl, nebude to lepší. Asi to ale stojí za zkoušku..díky 🙂

luckylee
5. črc 2017

@sikope urcite zkus.Treba budes prekvapena.Najdi si na FB skupinu Nosime deti tam jsou v seznamu i regio skupinky a treba se domluvis predem na vyzkouseni at nekupujes zajice v pytli.☺ Holky by ti treba pomohly i s navazanim.

popelucha
5. črc 2017

Opravdu to zkus. Mně malý takhle takhle spal po 20 min. Spánek si teď začal protahovat před dovršením 4. měsíce. Taky má rád klid, ale už si pomalu zvyká na ruch domácnosti. Přes den spí v postýlce v obýváku spojeném s kuchyní. Věř mi, fakt se to zlepší. Zkus vychytat okamžik, kdy začne být unavený, aby se nestihl rozeřvat a pak v klidu položit do postýlky (nebo dát do šátku či nosítka), chvilku s ním být dokud se nepokusí usnout. Takhle jsem si naučila syna a v klidu, bez obtíží usíná už i přes den sám. Vím, že se to říká, ale zlepší se to, domácnost poklidíš rychle apod. Třeba si to zkus zjednodušit i tím, že než se to zlepší, tak si nech vozit obědy jako já. Tohle mi opravdu pomohlo a stihnu mnohem více ;) Držím palce.

nikki2304
5. črc 2017

Ahoj, u nás to bylo stejné. Nám pomohla autosedačka pro nejmenší. Syna jsem v ní vždy houpala dokud neusnul. Někdy to uspávání trvalo skoro hodinu ale pak alespoň další hoďku spal. 🙂

sikope
autor
5. črc 2017

Díky za odpovědi, evidentně v tom nejsem sama :D

popelucha
5. črc 2017

@sikope Nejsi, hlavně nepropadej panice. Taky jsem měla minulý měsíc krizi a teď už to vše beru nějak tak, jak to přichází. Hlavně buď v klidu, ať nejste zbytečně nervozní oba, všechno půjde ;)

hana765
5. črc 2017

@sikope rozhodne v tom nejsi sama!!! Mne mala spala prvni 3 mesice pres den JEN v kocare. A pak se to zlomilo... ted v 5. mesici uz kocar nefunguje, je v nem hystericka, v aute breci uz po 100 metrech a kdyz se mi ji pres den podari uspat, tak spi maximalne pul hodniny. Za den naspi max 1,5 hodiny. Ale treba vcera spala jen pul hodinky. A presne jak pises v noci spi krasne, aspon ze tak! 😉

beremeseanicka
5. črc 2017

Satek taky vrele doporucuji, ale nas a hlavne moje zada zachranila Hacka. Mame od Tiki Mechulka, ale na trhu je jich spousta. Mala se vzbudi, parkrat zhoupnu a zase spi. Usina tam i vecer, pak prenesu do postylky a nejvetsi pohoda. Nase nejlepsi investice hned po satku!!!Prave houpu a pisu🙂

sikope
autor
5. črc 2017

A záda dobrý? Já se docela hrbím, i když na břiše zrovna nikoho nenesu, a záda už mě z věčnýho chování pěkně bolí, tak jsem zvědavá, co mi to bude dělat :D

beremeseanicka
5. črc 2017

Nevim odkud jste, ale doporucuju Hacku u nekoho treba vyzkouset, za me to byla vazne nejlepsi investice a uz si ji poridila i segra a kamaradka a taky si nemuzou vynachvalit...A mojim zadum to opravdu prospelo...Do te doby jsem taky jen drndala na rukach nebo uspavala v satku...

sarkar
5. črc 2017

@sikope taky doporučím ten šátek.
Musí to být docela těžké, s nespícím miminkem, které je unavené, co? Možná je to i celkem stresující, člověk se někdy těší, že mimčo usne a bude trošinka času na nějakou domácí práci nebo jen tak na sezení a koukání do blba 😀 Nejsi malinko ve stresu z toho, že vám to nejde? Nebyl by to žádný div. Nicméně možná i v tom může být problém, prckové toho zatím moc neumí, ale poznat, že je máma nervózní, na to jsou mistři. A když je máma nervózní, to se fakt neusíná dobře 😉

debie_p
5. črc 2017

My máme přesně tři měsíce a u nás je to přes den interval většinou hodinu vzhůru - jídlo + půl hodiny uspávání hopsáním na balóně - hodinu spánek...a furt dokola...když se podaří někdy spí i dvě hodiny, někdy třeba jen půl hoďky...
V noci krmím většinou po 2-3 hodinách, takže taky paráda ☹
První dva měsíce byly taky šílený, nespal přes den skoro vůbec, jak mi všichni tvrdili jak novorozenci potřebují hodně spánku, ten náš potřeboval asi spíš hodně řevu... :-/
Ale u nás toho bylo povíc - koliky, odmítání mlíka a tak...
No každopádně taky furt doufám jak se to zlepší, všichni slibují...jak přejdou koliky, jak přejde řev u jídla, u uspávání...snad 😀
A ještě dodám že teda máme na spaní přes den hacku, šátek a kočárek u nás absolutně nepomáhají. Pořídila sem i nosítko, ale spíš kvůli tomu že malý se chce furt nosit a má přes 6 kilo a to už trochu nedávám 😀 Ale že by v něm spal, to vůbec...

kamste
5. črc 2017

šátek mi moc pomohl - mimčo je chovaný a já mám volný ruce (obstarat starší děti, uvařit, najíst se....)
přes den ponosím v šátku - stáhnu čepici přes oči a za chvilku spí (jinak je poznat, že padá únavou, ale prostě není schopná přestat se dívat - tenhle trik jsem objevila až u druhýho dítka - s prvorozenou to taky byly "boje") - pak odložím
- mám "blinkací" mimčo a musí si opravdu hodně dobře odříhnout, jinak je hned s řevem vzhůru
šátku bych se nebála - když se dobře uváže, tak se váha hezky rozloží - to mě spíš bolely záda a ruce, když jsem nosila v náručí (člověk totiž vždy v náručí nosí mimčo k jedný straně a podle toho se i hrbí...)
přeju co nejvíce spokojenosti a spánku

sikope
autor
5. črc 2017

@sarkar Snažím se nervózní nebýt a přistupovat k tomu pokaždé pozitivně, že tentokrát se nám podaří usnout normálně 🙂 ale blbárna to je teda. Naštěstí aspoň v noci celkem spím, první pauza mezi kojením bývá až 4 hoďky. Takže úplně vyšťavená a neurotická nejsem 😅

sikope
autor
5. črc 2017

Koukám, že šátky, hačky a nosítka se osvědčily u hodně malých nespavců 👍 máte některá zkušenost se starším prckem a odnaučením, aby se pořád nosil? Neb jak dlouho to tak ty děti baví? Malej má už ve dvou měsících 6 kilo, takže očekávám, že bude brzo pěknej macek 😂

veronikav31
5. črc 2017

Já se omlouvám, že se vměšuju, ano, synek je malý, ale co zkusit třeba lehátko a nebo autosedačku? Na chvilku to nevadí. Já myslím,že to nespaní může souviset klidně i se zubama nebo mu je teplo-zima. Naše dcerka jako miminko moc nespala-to má doteď, neteře i ve 3 letech spí 3-4 hodiny přes den, naše malá v roce a půl spí max 1,5 hodiny, spíš hoďku, někdy i méně, ale za to spí v noci-celou noc. Nedávala jsem malou do tmy ve dne-zvykala jsem ji,že ve dne je světlo, v noci tma a dobrý, jednou spala doma,podruhé venku v kočárku,hodně jsme venku a nevadí jí kočárek na schrupnutí ani na hřišti,ani na pouti,nikde,neuznávám hrobové ticho ve dne.Jinak doporučuji když malý usne jít si lehnou taky,když přijde tatínek domů tak šup na hoďku ven s kočárkem,je krásné počasí a procházka oběma pomůže a ty si můžeš odpočinout(nevadí,že tykám?) Jinak s dcerkou a váhou to bylo podobně, s příkrmy a větším pohybem se váha zpomalila,teď v roce a půl má skoro 13kg(já 45kg) 🙂-naštěstí umí od roku chodit,což je velká výhoda,že se nemusí pořád nosit

sikope
autor
5. črc 2017

@veronikav31 Lehátko máme a baví ho jen na hraní, jak přijde únava, začne se v něm vztekat. Stejně tak kuličkový polštář. Taky jsem malýho původně nedávala do temna a ticha, na to jsem přišla až později, že s tím mám o chlup větší úspěch. Má ten spánek hodně lehký, stačí, že v místnosti kýchnu, nebo projede pod okny větší auto a je po všem. Tím pádem máme problém i venku, prostě ho ten ruch nebo větší zadrncání vzbudí. Nebylo to tak vždycky, když jsme přišli z porodnice, spal v kočáru nádherně, klidně tři hodiny..kde jsou ty časy :D

veronikav31
5. črc 2017

@sikope Tak to u nás by se v tom případě nevyspal, u nás v baráku-paneláku pořád někdo vrtá,tluče,sekají zemědělci,jezdí auta. Naučí se spát lépe. A jak spí v noci?spíš u něj? spí sám?

sikope
autor
5. črc 2017

V noci spí v postýlce, kterou mám u postele a po kojení nad ránem si ho brávám do postele. Ale poslední zhruba týden už ráno u mě nespí a kopká si nožkama, tak mu dám hrazdičku a hraje si takto třeba půl hoďky sám a já dospávám.

veronikav31
5. črc 2017

@sikope A nezkoušela jsi sis taky lehnout když spí?možná je to tím,že se cítí osamělý...

pekuka1989
5. črc 2017

Taky se pridavam, u nas to bylo stejny...jen jsem nosila...a pak jsme si v tom nasli " 3 hodinovy system", po cca 3 hodkach si proste schrupnul a pak nanovo...kojeni chvilka hrani slofik...upravi se to😉 ja i kdyz jsem jezdila 3x denne s kocarem, tak stejne spinkal 29min🙂

sikope
autor
5. črc 2017

Zkoušela, vyšlo to tak v jednom případu ze tří, že jsme se vyspali pěkně oba 🙂 jindy sebou zase mlel a chtěl prso a pak ho vzbudilo, že mu vypadlo a pořád dokola..

veronikav31
5. črc 2017

@sikope Ještě mě napadlo, nemůže se nudit?proto může být protivný. Po jaké době od vzbuzení k únavě to je? Za jak dlouho od vstávání chodí spát?

chimneysweeper1
5. črc 2017

U nas funguje jen satek, jinde neusnul a kdyz tak po silenem revu a max. na 20min a vzbudil se s hysterakem. Ted ve 3 mesicich usne pres den u prsa a zchrupnem si hodinku spolu. Varim a uklizim az prijde partner z prace. Pres den se jen venuji synovi. Vecer usne u prsa, prendame do kosiku a tam spi 8 hodin. Pres den po prendani do kosiku rve. Jinak se teda rika, ze mimcum hluk nevadi, jsou zvykle z delohy. Nasemu teda hluk nevadi.

sikope
autor
5. črc 2017

Ono bude kazdy mimco jiny, ten nas ma treba rad vysavac, fen, digestor atd, ale nespi u toho, jen treba prestane na chvili plakat a zklidni se.
Nudou to nebude, fakt jsem si pomerne jista, ze je to unava. Zacne byt nevrly tak po dvou hodinach od spanku a stupnuje se to az do hysterie, pokud se nepodari, aby zabral aspon na chvili.

mirkah123
15. črc 2017

Holky jak vám večer prcci usínají? Malá má dva měsíce a posledni týden a nám dělá večerní usínání strašný problém, cca kolem desáté jí nakojim, u toho mi usíná, ale jakmile položím do postýlky je najednou neskutečně cila, včera jsme takhle ponocovali až do jedné, kdy už byla tak protivná, že pořád jen brečela a brečela ☹ dudek taky nepomáhá, protože ten buď vyplivne sama nebo na deset minut usně, vypadne jí a je zle. Podotýkám, ze přes den naspi jen tak tři max čtyři hodinky, víc ne.

akankeo
15. črc 2017

@sikope me spi deti pres den jedine v kocaru, ale v tomhle ranem veku druha dcera a syn jakz takz usnuly i doma, ale normalne v kravalu, ticho meli vzdy jen na spani v noci, rpes den mi to byl ojedno, kdyz nechteli spat, supla sem je do satku, abych si aspon neco udelala a oni milovali, ze vidi spoustu veci, tak si to uzivali a neplakali

aktakd
15. črc 2017

@ za me taky doporucuju satek - malej pres den spi v postylce/kocarku max.pul hodky a v satku neni problem spat treba tri hodiny 🙂

adrianka78
15. črc 2017

Ahoj, doporučila bych také Hačku nebo zkusit i lehátko... Byla jsem připravená na nespavce, ale malá spala ukázkově od narození kdekoliv a jakkoliv a drží ji to i ve 2,5 letech 🙂 Přeju mnoho štěstí a sil, snad se to změní...