2,5měsíční miminko špatně spí přes den

sikope
5. črc 2017

Ahoj maminky, prosím o radu. Mám chlapečka 2,5 měsíce. V noci spí dobře, budí se tak 2x na kojení. Problém bývá s usínáním, ale budiž. Přes den je to ale podstatně horší. Mám pocit, že celej den nedělám nic jinýho, než že ho jen uspávám. Ráno nebo když se podaří aby se trochu vyspal (třeba v autě) je usměvavý, vnímavý, hraje si. Pak se unaví a je protivný a uřvaný. Poznám, že je unavený, protože zívá a má u toho řvaní zavřené oči nebo si je mne. Má problém usnout a když nakonec usne, brzo se vzbudí. Přes den mi zabere tak maximálně na 40 minut, a to už je skoro zázrak, a to tak dvakrát denně. Někdy ani to ne. Dávám ho spát do postýlky do absolutního ticha, zavinutýho, se zatemnéným oknem, protože ho všechno ruší. Už jsem zkoušela bílý šumy, kočár, dudlík, zavinovat nebo naopak nezavinovat - nic nefunguje. Jedině to auto, ale zas nechci jezdit jak magor dvakrát denně dvě hodiny autem. Samozřejmě usne líp u prsa, ale ani tak nevydrží spát dlouho, po půl hodině max se vzbudí uřvaný. Navíc chci občas taky něco dělat, třeba aspoň uvařit, že... Máte nějaký tip? Je ještě malinký, potřeboval by spát častěji a déle. Je na něm vidět, jak je vyřízený.

sikope
autor
16. črc 2017

Díky za všechny odpovědi. Musím říct, že za posledních 10 dnů, od té doby, co jsem toto vlákno založila, se situace trochu mění. Sice pořád spí max půl hodiny, ale vyspí se takto třeba třikrát denně a vypadá, že mu to stačí. Budí se spokojenej, není uřvanej, hraje si. Tak uvidíme..ti prckové se mění každým dnem 🙂
@mirkah123 - asi bych zkusila začít s uspáváním dřív, může být za celý den už přetažená. Vlastní zkušenost - čím dřív začnem, tím nám to jde líp...