Miminko, 4. měsíc, zaklání hlavičku 😞 Zlepší se to?

veronikaprostenika
31. bře 2012

Máte někdo zkušenost? Náš chlapeček strašně zaklání hlavičku, když je ve vertikální poloze(odkrknutí atd.). Naše MUDr. na to jen řekla, ať klubíčkujeme a dál to s námi neřešila. Šla jsem na kurz Něžná náruč rodičů, snažíme se vertikalizaci vyhnout(jen při vyndavání z kyblíku po koupání a občac když se nedaří krknout na tygříka). Je to přes měsíc a vůbec nic se nezlepšilo. Když malého chovám "nastojato, tak hlavičkz sice krásně drží, ale jako by hroznou silou jí odtlačuje do záklonu, má pak hodně vyšpulený zadeček, prohlá záda do luku a hlavičku by snad zlomil, kdy bych ho nedržela... Pase krásně, u toho se neprohýbá. Zlepší se to samo věkem a nebo mám trvat na neurologickém vyšetření?

Prosím o názory hlavně maminky, co něco podobného řešily se svým mimčem 🙂.
Děkuji 🙂

aajda
31. bře 2012

Tak za mě tedy. Obvodní lékaři dost často hrubou motoriku až tak neřeší, mnohdy ani nepoznají problém (tak to řekl i náš neurolog). Klubíčkování a správná manipulace tomu všemu určitě pomůže, kurz byl jistě ku prospěchu, taky jsem na něm byla. Spousta maminek ti asi napíše, že by to nehrotily a spraví se to. Ano, je to možné. Ale taky nemusí. A s rehabkama je vždy lepší začít dřív, jednak si dítko rychleji zvykne, druhak ty s ním nebudeš tolik bojovat. Takže já osobně bych si na neurologii zašla. Konkrétně nám na zaklánění hlavičky dali jeden snadný cvik. A já jsem si myslela, že hlavičku nezaklání, ale poté, co se to spravilo, mi teprve došlo, že tam ten záklon byl.

timbouctou
31. bře 2012

my tedy problém neměli, ale od kamarádek vím, že tohle se řeší dávno dřív, už před koncem třetího měsíce. Pošlou vás za neurologem a velmi pravděpodobně budete cvičit Vojtovku nebo aspoň část z ní. Ale já bych teda neváhala, ve 4 měsících už jsou fyzické návyky celkem silné, tak aby to pak nešlo hůř 😅 Náš starší byl jen trošku levotočivý při pasení koníčků ve 2 měsících a už jsme museli trénovat a po týdnu na kontrolu. Pak mi dětská řekla, že kdybysme to nespravili sami, tak jsme jeli na tu neurologii. Takže za mě - řeš to co nejdřív, tyhle věci mívají následky.

jainy007
31. bře 2012

já naprosto souhlasim s aajdou. Nas Honzik to delal taky, pediatricce jsem to pri prohlidce ve trech mesicich vsechno rikala, ona me uklidnila, ze je to normalni a nemam to nijak hrotit, tak jsme se na rehabku dostali az v 7. měsících, kdy uz jsem si to doslova vydupala...no a rehabilitacni sestra byla uplne nejlepsi clovek, jakeho jsem za dobu, co se Honzik narodil, potkala...koukla na nej, rekla, ze se nedivi, ze zaklani hlavu a spatne pase, protoze ma proste jenom hrozne velkou a tezkou hlavu, takze se tim trosku ulejva, jinak absolutne v poradku, vesele temperamentni ditko...cvicili jsme malinko nejaky cviky, ale slo o to, mu tu hlavinku rovnat a nenechat ho ji tolik zahybat..no a dneska je mu dva a pul a je uplne normalni kluk, umi vsechno, co ma...Vojtovku jsme nikdy necvicili...ale jak pise timbouctou, rozhodne nic nezkazis, kdyz si na tu rehabku dojdes, nebo na neuro...nic horsiho nebude, maximalne te to uklidni, ze je vse ok, tak bych si zkusila vyzadat u detske...Drzim palce.

klofra2
9. zář 2012

také jsem řešila podobný problém u mé 4. měsíční dcerky. Knihu něžná náruč rodičů mám doma a byla jsem i na kurzu u Evy Kiedroňový. Vše, co mi poradila, jsem poctivě prováděla a dnes je malý 6. měsíců a po záklonu není ani památka. Myslím si, že samo by se to možná spravilo, ale mohlo by to mít velké následky v oblasti krční páteře. Vhodná maninupalace s dítětem, nevertikalizovat a zajít na rehabku - naučili nás jednoduchý cvik, o kterém jsem si myslela, jak tohle může pomoct?🙂)). A pomohlo, kombinace obojího. Držím palce

kesssu
6. říj 2012

Ahoj holky, náš 4,5 měsíční syn také zaklání hlavičku, dělá uplný mosty a tak nějak všude a pořád. Nejste některá z Prahy prosím? Nevím za jakým neurologem nebo na jakou rehabilitaci se vydat???

pabka
13. říj 2012

pro kesssu - v Praze je Centrum léčebné rehabilitace, Horáčkova ul., Praha 4, pokud tě pošle pediatr, je to zadarmo, jinak můžeš sama a to se hradí.

6miska4
20. pro 2017

@aajda Můžu se jenom zeptat, jaký cvik jste na zaklánění hlavičky dělali? 🙂

aajda
20. pro 2017

@6miska4 tak to si bohužel nepamatuju :( nejdřív jsme dělali něco na břiše, srovnat ruce a té hlavě jakoby bránit v záklonu, pak něco u otáčení na bok, ale už fakt netuším. Bohužel.

6miska4
20. pro 2017

@aajda nevadí 🙂 děkuji za odpověď 🙂