Množství jídla pro 10ti měsíční dítě. Jaké dáváte vy?

olah
28. únor 2008

Prosím, jaké množství jídla dáváte u 10 měsíčního dítěte. Vojtík jí dobře a nemá " záklopku" a váží 9,3 kg. Myslím že není hubený, porod.váha 3,6 kg. A protože je kardiak snažím se ho nepřecpávat. Ale okolí si myslí, že ho omezuju. Napište jaké konkrétní množsví jídla dáváte přes den. Díky

aponchie
28. únor 2008

a kojis jeste?

olah
autor
28. únor 2008

Ne, od 2 m. na UM.

lenik51
28. únor 2008

mému synovi je taky deset měsíců a váží osm kilo. denně sní tak dvě přesnídávky, nějakou zeleninku, půl rohlíku, pár piškotků, dva lipánky a večer někdy kašíku.

janeses
28. únor 2008

Ahojky, malé bude v sobotu 10 měs. váží něco málo přes 9 kilo, ráno má mlíko-200ml, dopol přesnídávku cca 150g, oběd masozeleninový příkrm - 150-180g, kolem 3 hod. mlíko s 5 sušenkama - 140-180ml, kolem 5 hod jogurt s přesnídávkou 100g, na večeři kaši cca 200ml, spí celou noc. Přes den baští ještě kukuřičné křupky, kousek rohliku, vánočky mezi jídly...vypije asi 300 ml čaje-ovocných štáviček. 😉 😉

olah
autor
28. únor 2008

Díky, Janeses. Porce dávám podobné. Jenom odpoledne méně mléka a k večeři také mléko. A taky mezi jídly už nebaští, jen občas kousíček chleba. Tak mu ještě trošku dopřeju aby chudinka netrpěl hlady. Je těžké poznat kdy je najedený, ještě se mi nestalo že by dal najevo že už má dost.

janeses
28. únor 2008

olah, mě taky mezi jídly nebaští moc, jen třeba 2-3 křupky, nebo kousek rohlíku...tak u nás je to opačně, mě právě dává najevo u každého jídla, kdy má dost, někdy sní jen půlku a už nechce, dojí to třeba až za půl hodinky.

karotky
29. únor 2008

Ahojky!
Já občas taky zapřemýšlím o tom,zda má Adam(10kg)dost.Teď ho sice zlobí zoubky a tak toho moc nesní.Jinak to máme takto:
6:00............233ml UM(zahuštěno 2.odměrkami rýž.kaše)
9:00............banán se 7.piškoty a troškou jigurtu nebo ovoc,přesnídávka s piškoty
13:00...........masozeleninový příkrm(190ml)
16:00...........jogurt
19:00...........200ml kaše

+250ml čaje

Mám dávat něco mezi tím? 😕

poupe
29. únor 2008

tak to my jsme jedlici u nas 190g nehrozi alespon 250g a presnidavky 1a pul a lipana 2 maly.vazime 8kg, a neco,nevim kam to dava,a do ruky rohlik,susenky.

s2007
29. únor 2008

ahoj,mě první kluk taky jedl tak krásně jak piše karotka cokoliv jsem mu dala zbaštil a furt mlel pantami,ale druhy ten je mlíkař ještě kojím, ale i davám UM a přikrmy mi začal jist pořadně až v 8.měs doktorka řikala, že na tom nezaleží kolik važí pokud prospivá a je zdraví, že vše dožene a je to fakt přikrmy už papa krásně a už nemixujem jenom mačkame a mám pocit že baští ted furt 😀 za 8dní budem mít 10.měs tak jsem zvědavá kolik važí v 8.měs važil 8650g no 9kg má určitě no uvidíme.jo divala jsem se na fotky poupě a mala na to že važí ti jen 8kg vypada moooc dobře a hlavně spokojeně 😉 a to duležitější než kolik ukazuje vaha

lennis
29. únor 2008

Holky přesně tak, taky dávám dle toho jak vidím,že má hlad, už si říká. Ráno mix banán s mlíkem a pár piškoty, nebo kousek housky, chleba, rohlíku, měním mu to, dopol kojim, kolem 11 -12 maso-zelenina, odpo zkouším ovoce - většinou nejí - takže znovu polívka, večer kaše (moc je nechce) nebo chleba - ten miluje - se strouhaným sýrem, dětským taveňákem, nebo jen máslem. čajíka začíná teprve teď chtít, ale jinak několikrát za den i noc kojíme a ještě asi dlouho budeme s tím naším kozomilem 😀
chleba jsem dávat ještě nechtěla, ale furt se po něm sápal, dr. nám to dovolila, nejdřív jsme to zkoušeli pomalu a chutná mu moooc, ovoce moc nechce, zkouším to furt s něčím.
Hlavně že příbíraj a rostou do krásy 😀
Taky jsem zkoušela už Meltu s kojeneckým mlíkem a do toho chleba, něco snědl, ale nadšení velký nebylo.
Máte nějaký "svoje" recepty???

karotky
1. bře 2008

Lennis.............takže chleba bysme taky už mohli? 😕

19marketa19
19. črc 2015

mi rano v 6:30 davame mliko um bananove cisty nechce
9:00cca presnidavku s piskoty
12:00cca obidek
15:00 svaca vedcinou jogurtika
19:00vecere kasicka
a kdys ma hladika tak behem dne treba sunarky susenky nebo kukuricne krupky bananovi jahodovi a vanilkovi ty miluje nebo obcas koupi na prolozeni safari susenky ovoce to taky miluje a hlavne kvetakovou polivku prokrmi nechce chce spis zmoulat tuhou stravu odeme udelanou

maja521996
4. zář 2015

to moje malá vstává kolem 10 ráno :D takže jak vstane tak spořádá celý rohlík se šunkou kolem 13 hodiny vývar se zeleninou a nudlemi.bramborovou kaši s masem a zeleninou. potom se napije čajíčku a jde si hrát sama si řekne kdy chce spinkat. po oběde sem tam něco zobe nějaké křupky a podobně.kolem 16 jde spinkat v 18:00 je asi vzhůru záleží jak kdy..to jí dám UM 200 ml a večer ještě kašičku spát chodí kolem 9 večer a váží 8 kg.Doktorka je se spokojená