Musí se kojenec setkat s lepkem do 6ti měsíců?

guava
13. lis 2011

Po precteni knihy od Petra Forta - Aby detem chutnalo, jsem docela zmatena...Kniha se me zda uzitecna ale na druhou stranu velmi neprehled a. Fort neargumentuje a naopak lepek do roka zasadne odmita, Moje pediatricka ale tvrdi, ze nejnovejsi poznatky potvrzuji, ze se kojenec musi setkat s lepkem od 6 mesicu? Me se to zda logicke, ale taky jako pitomost...proste mam v tom zmatek! Muze me nekdo napsat na toto tema racionalni nazor? Moje kamardka ma zdravou holcicku bez zadnych alergii a tu VYHRADNE kojila do roka! Ja bych to chtela zkusit jen s kojenim do 8 mesice

pavcza
13. lis 2011

Nestuduji žádné speciální literatury, ale co jsem četla spíše v časopisech pro maminky, opravdu zdůrazňují, že nové studie doporučují zavádět lepek mezi 4.-6. měsícem během kojení, my tedy začli taky až v 7. měsíci, příkrmy od 6. měsíce a 1 týdne a nedovedu si představit, že bych měla do roka či do 8 měsíců jen kojit, rozhodně by nám to nestačilo.

maminka001
13. lis 2011

Náš dr je proti lepku do 8měs.ale každy na to má asi jiný názor.Mému 7mes.mimču by jen mléko nestačilo

guava
autor
13. lis 2011

no my mame 8,5kg v 5 mesicich....z cehoz usuzuji, ze nam kojeni do 8 mesice stacit urcite bude... 🙂 Ja chapu, ze jidlo je prirozena soucast zivota, ale u kojencu do 8 mesicu opravdu neni nutna...neni to jen muj nazor, je to nazor spousta pediatru se zdravym rozumem. Ale chapu, ze nekterym detem to opravdu nestaci.
Me spise vrta v hlave ten lepek.... a proc tomu tak je a jake jsou pravdive vyzkumy.

romcovaklarka
13. lis 2011

Mně řekla Dr. začít s lepkem od 5 ukončených měsíců a kamarádkám s podobně starými dětmi to nyní taky doktorky tak říkají. Asi nějaká novinka, já měla zato, že kojit plně do 6 měsíců a je pravda, že co jsem zatím koukala na kašičky, které jsou s lepkem, tak se na nich píše že od 6 měsíců 😕

guava
autor
13. lis 2011

prave....no ja ty kasicky kupovat nechci. Kvuli kravskemu mleku, ktere se nedoporucuje do roka. Je tam sice derivat kravskeho mleka, ale mleko to proste je. Chci si odstrikavat vlastni a kase rozvarovat. Ale to je dalsi tema...
😖

dana3262
13. lis 2011

@guava ja jsem vyhradne kojila skoro do 10.m a lepek jsem zavedla az po 1.roce. Vim, je ted plno info 'zavadet lepek brzy', ale muj selsky rozum radi, ze je to spatne. Cim zralejsi a odolnejsi organismus je, tim lepe se vyrovna s alergeny. Jsem presvedcena, ze jsem tim synovi usetrila problemy s dychanim, imunitnim systemem a hlavne s exemem, ktery byl od zacatku jasny a ted je v naprosto klidovem stavu. Pokud by se mel clovek ridit Fortem, umrel by hlady, ale jeho poznatky je, dle meho, velmi uzitecne si precist, aby je clovek mel v hlave a nebral vsechno jen jako cerne a bile. Ja jsem tedy proti lepku a pro vyhradni kojeni, dokud to staci. Ze pak diteti chybi ziviny, z vlastni zkusenosti popiram.

guava
autor
13. lis 2011

@dana3262 diky moc za nazor! ja to citim stejne!!! Jen se potrebuju ujistit 😉

dana3262
13. lis 2011

pardon. S ekzemem 🙂 to je hrozny, tenhle vykojenej mozek! A jeste jsem chtela dodat, ze ted u druheho ditete vidim, ze jsem u prvniho mela skutecne malo mleka a i pres to jsme to vydrzeli tak dlouho. Nonstop u prsu.. Ted to mozna vydrzime i do roka 🙂 zatim mame mlicka o hodne vic, tak uvidime.

guava
autor
13. lis 2011

🙂 vykojenej mozek - to sedi 🙂) no ja mam mlika opravdu hooodne!! maly me pribiral 0,5kg tydne!! Co bylo dost smutne, ze jsem dostavala od dr.hubovano a ja z toho mela depku, ted vim, ze jsem byla hloupa a to ze jsem mela maleho na prsu furt , tak jsem to delala spravne! jsem totis totalni odpurce kojit miminecka po 3h!!! je to trapeni hladem...a pak ze mliko nestaci , jasne kdyz se dostatecne nekoji a jede se podle tabulek..............

dana3262
13. lis 2011

@guava Ten mladsi mi ted pribyva taky pres 400g tydne.Jenze prijde mi, ze se fakt prezira a obcas oblinkne, tak jsem zacla mezi kojenim i pred kojenim odsavat a je to lepsi. I min place, min ho boli bricho. Jako urcit nekomu, at oji po 3h je nesmysl protoze kazdy toho mlicka ma jinak a jinak se mu dela a to mimino se treba jednou napije vic jednou min, takze ja fakt podle mimina. Ale zase prvniho jsem nechavala hodne i jen dudat, to slo, proste jen pro jeho dobrej pocit (to me v porodnici odsoudili za tohle 🙂 ) a u tohodle druheho to moc nejde protoze se na nej jen podivam a uz se mi spousti mliko 😅
Pokud mas mlicka dost a kojeni ti nevadi, tak neni zadny problem. A s tim lepkem... jsem presvedcena, ze za rok nebo par let zas prijdou s tim, davat lepek az buhvi od kdy..

romcovaklarka
13. lis 2011

@guava Ne tak já jsem taky koukala po nemléčných a dávat s MM, anebo prostě vzít jenom třeba ječné vločky do vody nebo tak něco. Malej taky přibírá až až, takže Dr. nám řekla jen pár lžiček denně kvůli tomu lepku, jinak ještě přikrmovat nemusíme. A jinak taky jsem právě nedůvěřivá k "nejnovějším studiím", protože za chvíli zase zjistí, že to vlastně není úplně ono, přesně jak píše @dana3262 😒

guava
autor
13. lis 2011

presne, proto je dobre poslouchat vlastni selsky rozum... je fakt, ze moje teorie je, za neni na skodu zacit s prikrmem pred 1 rokem, protoze uz maji zoubky a zuby jsou ke kousani...i kdyz....ne ke kousani masa u tak malych deti. Ja chci delat ty kasicky ( bezlepkove) od 8M z duvodu spanku v noci...maly me taky totis desne rad dudla! Teda dudlaval...ted se me zda, ze to dela uz jen vecer...treba ty kase pomuzou a nebude se tak casto budit.

romcovaklarka
13. lis 2011

@guava Tak to pak jo. Malej se moc nedudlá, naopak večer a v noci pije hezky a přes den spíš vždycky cucne - kouká kde co lítá - a tak pořád dokola, prostě by chtěl dělat něco zajímavějšího a jídlo ho jen zdržuje 🙂

Hele a mluvila jsi o tom už s Dr, a co ti na to řekla? Pač mně akorát řekla na 4M prohlídce, že mám od 5M dávat ten lepek, já jí to v tu chvíli odkývala a teprve pak jsem se tím začala zabývat a teď je mi blbý přijít na 6M prohlídku a co jí řeknu? "Jé já zapomněla"??? 😀

guava
autor
13. lis 2011

Mluvila. Ona me rekla, ze me musi rict, co me rict musi a ze si mam udelat co chci, ze je to moje dite....coz je logicke. Nemusis se bat...je to tvuj nazor. Nejhorsi je, ze me chybi ty argumenty, proste ja jen opravdu posloucham selsky rozum. + hadej!? Dr. taky chybi argumenty - proste ti rekne, jen ze nejnovejsi studie atd...+ aby nemel na lepek alergii v budoucnu....ale furt me to nestaci.... 😀

guava
autor
13. lis 2011

a za dalsi.: Dalsi teorie rika, ze kojeni je prevence pred celikalii.........

dana3262
13. lis 2011

@guava 😀 s tim, ze kase pomuzou ke spani moc nepocitej 😀 at pak nejsi zklamana 🙂 prvniho jsem mela na prsu celou noc fakt az do roka. A nebyla by to konecna, kdybych neotehotnela a uplne se nesesypala. Kojila bych dal, urcite.. Ale musela jsem prestat. Bylo mi hrozne a furt jsem hubla a hubla, ale i tak jsem vydrzela 3 mesice kojit i kdyz jsem uz lezela jen v posteli a nejedla skoro nic. Porad jsem si rikala, po 3.m to prejde a pak ti bude lito, zes to nevydrzela, ale kdyz uz jsem nemohla dojit ani na zachod, tak uz jsem si rikala, ze za to to fakt nestoji. Bude to ve me, ale do konce zivota, ze jsem vydrzela "jen" 14.mesicu a ne dele. Ted jsem chtela kojit znovu (starsiho), ale ma hemofila a stfylokoka z vyteru a kvuli miminku si netroufam. Kdyz jsme prisli z porodnice byl u babicky a mel rymu a kasel, tak jsem mu odsavala svy mliko na vecer a za tyden byl dobrej 🙂 protilatky jsem protilatky.. Ted mu zas budu davat, ale blby je, ze kdyz jsme cely den venku nebo tak, prost neni cas odsavat ☹ ale snazim se.
Maso jsem davala taky az po roce. Vlastne az po tom 14.m. A moc ho nechce. Vlastne skoro vubec. Maso proste neji, tak mu delam hodne vyvary a omacky, ty ja muzu taky 🙂
Misto masa dostaval avokado a repu protoze zloutek jsem taky nedavala. Zatim se mi nekolikrat stalo, ze selskej rozum zvitezil nad radama doktoru.. Hlavne ted v lete jsme si prodelali hodne strachu kvuli blby viroze. To byl pneumokok, pak zase neco jinyho a furt nam cpali atb. Pak mi moje pediatricka (co jsem k ni chodila jako mala a chodim obcas pro rady) rikala "za me mas jednicku, zes to poznala" 😀 ale clovek musi opatrne s temahle vecma. jsem mela nadelano v kalhotach 😀

guava
autor
13. lis 2011

aha 🙂) no....za zkousku to stoji...ale uz jsem slysela, jak to vubec nepomohlo 🙂
s tim odstrikavanim pro nemocneho je dobry napad. S tema protilatkama... To je asi dobry delat, kdyz jsi napr nemocna ty. Napr. chripka, dat mu tve mliko. No jinak z predstav nemoci, me stoji vlasy na hlave 😖