Může být mimi ve 3,5 měsících závisláčkem na mámě?

janicka006
29. črc 2010

Dneska jsme byli s naší 3,5 měsiční dcerou u mudry a malá tam začala strašně moc bulet.....Doktorka mi řekla" to je maminčin závisláček,co???"
Může být miminko v 3,5 měsících závisláčkem??Je přeci logické,že je pro něj máma středobodem vesmíru..
Jak se tomu do budoucna vyvarovat???
(a hlavně kdyby na mne někdo svítil baterkou,foukal nepříjemným větrákem a ještě ťukal do pradávného,hlučného psacího stroje,taky bych asi nebyla nadšená🙂))
Máte doma závisláčka???

bobsove
29. črc 2010

@janicka006 jo kdyby 3,5 let, ale 3,5 měs.?? To mi připadá jako blbost, pro takovýho prcka hned nálepka závisláčka.

collette
29. črc 2010

No, myslím, že v takovéhle situaci bychom měly "závisláčka" každá 😠

neumisa
29. črc 2010

já asi závisláčky nemám, mé děti chodí k doktorce s radostí, až si říkám, že asi nejsou normální 😀 To bude asi tím, že všechna očkování jim píchá sestřička a doktorka je ta hodná paní, které se můžou předvádět, co umí, ona je pochválí a odmění. 😉

bufina
29. črc 2010

@janicka006 Si z té doktorky nic nedělej. Se to asi určitě malé nelíbilo, ale v tomhle věku si myslím že děti ještě třeba cizí lidi moc nerozlišují. Malýmu je 7 měsíců, takže už pozná kdo je "jeho" a kdo cizí. No když se na něho nějaká babka vrhne a ťuťu ňuňu, tak je taky jasný že se vyděsí a já pak stejně poslouchám jakej je to mamánek. Bych takový lidi střílela.

elema
29. črc 2010

Tak nevím, ale moje dcerka byla( a je pořád ☹ ) mamánek snad už od narození. U doktorky řvala pokaždé tak, že jsme se absolutně neslyšely a museli na sebe křičet, nenechala se od nikoho chovat, ani kamarádky se stejně starými dětmi, které vídáme opravdu často na ni nemohli ani mluvit, stejně tak ani babičky!!!!!!!! Vždycky tak 30 minut si jí nikdo nesměl všímat až když se rozkoukala a sama se začala projevovat. A bohužel do dneška ( a to jí budou tři roky) je taková. Dokonce dost často nechce ani k tátovi, nikdo jiný jí nesmí večer číst, koupat.... nesmí jí chovat ..... Můžu vám říct, že je to nesmírně otravné a svazující. A ať dělám od mala co dělám a všemožnými způsoby jsme se jí to snažili odnaučit, podobrým i pozlím, nebo to aspoň zmírnit, tak nic nepomohlo. Mám neskutečně stydlivé a uplakané dítě a nic nenadělám. J e to prostě závislák a já jen doufám, že z toho vyroste... ☹

eloana
29. črc 2010

@janicka006 je jasne ze se dite nejlepe citi u mamy -a jeste nejvice u prsa🙂)jak pise bobsove zavislackem muzes nazvat 3,5 lete dite ne 3,5 mesicni)

bobsove
29. črc 2010

@eloana teď koukám, jak ten můj nick "v běžné mluvě" zní podivně. 😀 😀 Bobšové...

eloana
29. črc 2010

@bobsove 😀