• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Může být ve 4 měsících závislá na rodičích?

24. února 2016 
Maminky, zacla se nam stavat divna vec. Dcera vzdycky byla spolecenska, bylo ji jedno, kdo ji ma v naruci, hlavne ze se ji nekdo venoval. Casto ji hlidavala babicka, dokonce i nekdy pres noc. Ted zacla delat to, ze kdyz nevidi me nebo manzela, zacne kricet, a dokaze takhle u babicky kricet treba cely den vkuse. Je mozne, ze je takove male mimi zavisle na rodicich?? Prece tahle separacni uzkost prichazi az mnohem pozdeji, nebo?? Porad se mi zda, ze k tomu kriku musi prece mit jiny duvod....

Kdyby snad slo opravdu o zavislost, je to jen docasny / prechodny stav, nebo na porad? Delam VS... tak me zajima, jestli s tim mam rovnou seknout... Dekuji za vase rady a zkusenosti
27. říj 2013 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vůbec mi nepřijde divné, že malé miminko potřebuje (a ano, je to jeho potřeba, ne rozmar) své rodiče :wink:.
27. říj 2013 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
autor
@katyxq Mi taky ne, prijde mi divne to, ze az do minuleho tydne byla u babicky zcela spokojena...
27. říj 2013 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie separační úzkost může mít dítko téměř kdykoliv a hlavně tvoje malá začala lépe vidět, začala lépe rozlišovat své nejbližší a taky cizí lidi a samozřejmě nejvíc touží po mámě, případně tátovi. je to naprosto normální. prostě si už uvědomuje víc sama sebe i své okolí a buduje si vazby.
27. říj 2013 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme taky čtyřměsíčního prcka a přijde mi to úplně normální. :wink:
27. říj 2013 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ginnevra
@blahova_andrea
A pomohlo by treba, kdyby byvala s babickou casteji? Doted u ni byvame 2xtydne cca 2-3 hodiny
27. říj 2013 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie určitě to pomůže. čím víc budou spolu, tím víc bude babi patřit do nejužší rodiny a s hlídáním nebude problém. já v podstatě dávala malého hlídat jen babičce, v 8m byli sami u nás doma celý víkend. pokud se to obešlo bez přebalování, tak pohlídal i děda :grinning: já teda hllídat nechávala delší dobu vždy u nás, aby byl prcek ve svém, na co je zvyklí, když už u něj nejsou rodiče a zase, když jsme byli třeba i na noc jinde, tak měl sebou prostě mámu. brali jsme to postupně. prodlužovali dobu od sebe a tak. děti jsou o obdobích, stále se to střídá. někdy holt bude hlídání naprosto super a bez problémů a jindy být nemusí. je tolik faktorů, co to ovlivňují.
27. říj 2013 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
bože, divné je naopak to, že by na svém mamince závislý nebyl, to bych se pak bála, jestli je jeho psychomotorický vývoj v pořádku:slight_smile:.

Dceři jsou 4 roky a nikdy ji ještě nikdo jiný než manžel doteď nehlídal. Ve 4 už je to trochu extrém, ale babičky jsou daleko a když byla malá viděla je 1x za 2-3 měsíce..teď tak 1y z aměsíc -2, takže se ani moc nedivím a přestože bych občas nějaké volno brala a i našemu vztahu s manželem by prospělo být jen spolu(jít třeba do divadla...) , tak si vždy řeknu, že jsem si děti nepřála na to , abych je někam odkládala, když mě potřebují. U 4 měsíčního díttěte by mě to ani ve snu nenapadlo.
27. říj 2013 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
autor
@pisisvori Jak jsem rekla, nedelam to z rozmaru, ze bych si chtela vecer zaparit... Delam VS a obcas holt potrebuju hlidani...
27. říj 2013 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gwennie Ahoj, hele, já myslim, že si to klidně mohla uvědomit ze dne na den. Naše ještě tak před skoro týdnem byla v pohodě i s cizími a najednou přijel můj táta na návštěvu a sednul si k ní (mě neviděla), promluvil na ní, tak 5 vteřin koukala, pak se strašně zamrač́ila a naprosto něšťatně se rozbrečela (většinou řve vzteky, to je úplně jiný pláč), úplně mě to překvapilo, musela jsem jí pohladit, podržet za ruku, hned se usmála a pak si na tátu zvykla. Od té doby se jí cizí lidi moc nelíbí. Dřív jí to bylo jedno. Ale když ji budeš zvykat pravidelně (alespoň 1x za 2 dny, líp častěji) a budeš u toho, tak bude v pohodě a babičku přijme :slight_smile: podle mého jenom už moc dobře vnímá okolí.
27. říj 2013 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie Kojenci do cca 4 měsíců věku nejsou psychomotoricky vyzrálí natolik, aby byli schopní výrazněji preferovat rodiče před ostatními lidmi. Zpravidla je jim "jedno", kdo je chová. Od těch cca 4 až 6 měsíců už ovšem začínají velmi intenzivně vnímat, jestli je s nimi rodič či někdo cizí. Je to zkrátka další vývojový krok v přerodu miminka na batole :wink: Za sebe doporučuji miminko netrápit a dopřát mu maminku v maximální možné míře :wink:
Separační úzkost je trochu něco jiného a přichází později.
27. říj 2013 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie Mne by spis prislo divne, kdyby Te dcera nepotrebovala. Nehledej problemy, kde nejsou. Jednou jsi mama a holt se nasledujici 2, mozna i 3 roky ani sama nevycuras :slight_smile:
27. říj 2013 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@gwennie jasně chápu, ale trochu nešťastně jsi to téma nazvala:slight_smile:. Ale i když opravdu potřebuješ..miminku jedůvod jedno:slight_smile:. Pro ní jsi jediný svět ty , jsi její bezpečí, prostřednictví tebe poznává svět. Neumím to správně napsat, ale takovéhle mimnko má toho svého jediného člověka (maminka většinou, ale i taínek,babička...prostě ten co s ním je nejvíc času) a ten je pro něj nejdůležitější...)ostatní začíná přijímat apotřebovat až asi okolo 10m (nevím, jestli isto pamatuju přesně. Když se mu tenhle jeho člověk "ztrácí" a každou chvíli je to někdo jiný není to pro něj úplně to nejlepší, ale asi to zase záleží dítě od dítěte, jak moc mu to vadí a určitě všechny prochází určitýma fázema, kdy je to lepší a kdy horší.
Asi by bylo podle mne dobré, kdybys tam mohla být často i s babičkou, aby věděla, že ty nejsi pryč a na babičku si zvykala a ne hned nechat samotnou jen s babičkou a taky to co už tady zaznělo, aby babička hlídala u vás a dítě bylo ve svém prostředí pokud to jde.
Ale mylsím, že se musíš smířit a psychicky připravit na to, že to někdy bude opravdu hoodně težké a bude plakat. Víc poradit neumím.Já jsme dceři ukazovali kdy přijdu na hodinách, ale to už byla asi 13 měsíční , když byla delší dobu s taťkou a nechtěla mě nikam pustit , takhle malé takové věci asi nemůže pochopit.
Držím palce.
27. říj 2013 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@pisisvori Moc díky :slight_smile:
27. říj 2013 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ivular Děkuji :slight_smile:
27. říj 2013 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie vypada to ze tvoje dieta si zacalo uvedomovat kto je maminka a kto je tatinek :slight_smile:
27. říj 2013 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
a nebo je varianta vzít hlídací babičku s sebou, minimalizovat tu dobu, kdy bude miminko s ní a ne s tebou
27. říj 2013 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gwennie ahoj,u tak malého dítka je to určitě normální a trvalý stav to není.děti do 1 roku jsou na maminku hodně uplé,ale školu rozhodně nevzdávej,dá se to zvládnout.a ber to pozitivně,je to hezký,když vidíš,že tě někdo tak moc potřebuje.držím palce,jsou to někdy nervy :slight_smile:
27. říj 2013 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak todle je dotaz jak noha :unamused: .. Chudak prcek
27. říj 2013 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Také ted bojujeme se seprační uzkosti malýmu je měsíc a půl a do toho ještě bojujeme s prdíky :frowning2: :frowning2:
18. zář 2015 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
určitě je to možné :slight_smile: už nám to taky začíná
24. únor 2016 ve 22:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deedeedee proc proboha chudak prcek? Ja myslim, ze je dobre mamince poradit, aby si napriklad prcek vice zvykal na babicku, hlidani v domacim prostredi, jezdeni s kocarkem kolem skoly apod. Vy napisete chudak prcek jako kdyby mu maminka nejak zamerne ublizovala. Myslim, ze jste kapanek prestrelila, ze rozhodne hlidani babickou na par hodin nedela z miminka chudaka...
24. únor 2016 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek