Může dcera tvahor před 7. měsícem?

lenkazdenek
5. kvě 2008

Ahoj maminky mám dotaz ,nedávno manžel koupil malý ovocnou přesnídávku od hamánek jablko s jogurtem od uk.4měsíce a tvaroh s broskvemi od uk.5měsíce ale všude se píše,že s jogurty se má začít nejdříve okolo 7-8 měsíce a s tvarohem dokonce až po roce 😕 tak nevím jestly jí mám tu přesnídávku vůbec dát 😕 😕 nebo myslíte,že je to nják speciálně upraveno? děkuji za odpovědi a pokud už takové téma je tak se moc omlouvám 😅

sisstin
5. kvě 2008

lenka: já to dávám..a nic mu teda neni 😕 ale klasicky kupovanej tvaroh nebo jogurt bych nedala..ale když je to v příkrmu, tak jo...ale nevim, já to moc neřešim 😉 😅

ria80
5. kvě 2008

Já bych to teda dítěti tak malýmu rozhodně nedala!Myslím,že organismus tak malýho miminka není ještě připravenej na neupravenou mléčnou bílkovinu.Neriskovala bych.
A já teda nedávám ani ted Hamánek.Když jsem koukala na složení,tak mi to přijde takový nedůvěryhodný a podřadný.Kupuju ty kvalitní,Sunárek a Hami.

evitek
5. kvě 2008

Tvaroh se nedoporučuje kvůli velkému množství bílkoviny, která by příliš zatěžovala ještě ne zcela vyvinuté ledviny miminek. Kdysi jsem četla, že v příkrmech je množství tvarohu takové, aby to neuškodilo. Já se těm příkrmům s tvarohem ale vyhýbám a do roku je dávat nebudu. Malému stačí jen ovocná přesnídávka a pochutná si na ní. Takže nemám kam spěchat.

lenkazdenek
autor
5. kvě 2008

mě jen zarazilo,že je to od 5,6 měsíců,dokonce jsem viděla i s medem a po ukončeným půl roce se smetanou 😕
Přitom když jsem koukala na testy tak hamánek dopadl docela dobře-teda co se týká zeleninových příkrmů 😅 já jinak používám allnatura a hami-sunárek je moc drahej 😔

misakri
5. kvě 2008

já dávám všechno, když píšou od 4.měs, tak papáme od 4.měs, když od 6., tak od 6. ... já to nějak moc neřeším.. myslím si, že všechny tyhle jídla pro děti MUSÍ splňovat určité normy, takže jsou ok..

zkus a uvidíš.. tohle je fakt na každé mamině, jestli dá nebo ne.. 😉 🙂

lenkazdenek
autor
5. kvě 2008

holky děkuji za názory,asi za pár dní te s jogurm zkusím 🙂 zatím mám ještě zásobu přesníávek od hami a taky njký ty kelímky,ty malýcutěj nejvíc 😀

misakri
5. kvě 2008

leni, tak pak dej vědět, jestli chutnalo.. 😉 🙂

lenkazdenek
autor
5. kvě 2008

miskari,jj ale naší chutná zázračně všechno 😀 😀 takže myslím,že jí to bude určo chutit

misakri
5. kvě 2008

mišce taky šmakuje všecko, kromě teda brokolice, tu nemusí vůbec.. 😝

lenkazdenek
autor
5. kvě 2008

u nás je to zas petržel a špenát 😀

misakri
5. kvě 2008

nejvíc ji teda jede uvařené kuřecí maso.. to teda baští jak urvaná 🙂 , samo bez přílohy, bude asi po tátovi 😀 😀 😀

zevina
5. kvě 2008

lenkazdenek, já myslím, že skleničkám se nic nestane, když ve spížce chvilku počkají do doby, kdy je budeš chtít dát 😉 já osobně jsem se právě těmto se smetanou, tvarohem, medem... snažila vyhnout asi tak do roku, přestože sklenička pravděpodobně odpovídá nějakým normám, prostě jsem měla pocit, že na takové kombinace má prcek zatím čas a je na trhu dost jiných, čistě ovocných příchutí 😉
a mimochodem, někde jsme četla doporučení i u masozeleninových skleniček, dávat raději o 2m později než je výrobcem uvedený věk (protože ta dolní hranice je pro děti na UM, takže je lépe hlavně u kojených dětí, které začínají s jídlem právě o ty dva měsíce později, šáhnout po skleničce určené pro nižší věk 🙂 )
ježiš, to jsem napsala krkolomně 😕 😅

lenkazdenek
autor
6. kvě 2008

já mám na mysly hlavně ten jogurtovej,jinak my myso áváme 2 dny ,ale jsme skoro od začátku na um

jandalinka
6. kvě 2008

lenkazdenek:Ahoj.No já právě včera koupila Hamánek se smetanou a broskví od 6.měsíce a také mě to zarazilo.Viděla jsem i s medem od 4.měsíce,hm. ☹ Ale pokud to tam tak píší,tak snad ví,co dělají a mimi to ublížit nemůže,ne! 😕 Mámě za týden 6.měs,takže rozhodně zkusím,jak nám to bude chutnat. 😉

svoma
6. kvě 2008

Ahoj,tak já bych to s jogurtem a tvarohem teď také ještě nedala,i když píšou,že už můžu,přijde mi to brzo.Mám to doma napozději. 😉

lenkazdenek
autor
6. kvě 2008

jandalinka,no podle m to musí projít njákou kontrolou,ale beztak je to divný,no možná ten s jablíčekm a jogurtem dám za 14 dní to budem mít 6 měsíců 😎

jandalinka
6. kvě 2008

lenkazdenek:no právě.To máš jak s názorem,že někdo říká,že lepší jsou kupované příkrmy,jsou hlídané kontrolami a někdo zase,že tomu nevěří,že lepší jsou domácí příkrmy.No já to neřeším. 😉 Před týdnem jsem malé dávala i sušenky od sunarky,které jsou od 6.měsíce a mooooc jí chutnali. 😅 Pokud uvidím,že nemáme žádné bolení a žádné problémy,tak jí dám občas,tak je to v pohodě,ne! 😉 🙂

lenkazdenek
autor
6. kvě 2008

Ono je to asi opravdu co člověk to názor,my třeba teprv teď máme začít večer s kašema a ona jí deně kaše už 2 týdny 😅
Každopádně jsem koukala na testoviny a tam bylo že příkrmy dělané doma jsou na tom hůř než ze skleniček i když se použije bio zelenina 😕 no kdo ví

michaeela
6. kvě 2008

Ahoj holky,můžu se k vám přidat ohledně těch témat o jídle?Tak náš malý bude mít za 14dní 1rok a taky mu někdy dávám lakrumáčky(to už tak měsíc),ale většinou jí bílou slazenou aktivii s piškotkama a moc mu to šmakuje a taky mu dávám to,co většinou vařím doma,málo to osolím a malý si náramně pošušnává.Kdybych se měla řídit podle knížek,tak by chudák malý ani nic jíst nemohl,protože je všechno nezdravé....Náš Petula vlastně sní skoro všechno,jenom mu moc nechutnají sladká jídla(nadávno jsem dělala sladkou rýži a ta mu vůbec nejela),on mě totiž přestal jíst kaše.A přesnídavky mu dávám málo,protože se mě zdají ještě víc sladké než je ta aktivie a taky si říkám,že ten jogurt je určitě lepší,ikdyž člověk nidky neví co v tom vlastně je......

evitek
6. kvě 2008

Myslím si, že jogurt je lepší než "lakrumáček" apod., který je z tvarohu. Ten se dětem do jednoho roku nedoporučuje. A co je v jogurtu - to je uvedené na obale, ale je pravda, že musíme věřit výrobci, že uvádí správně.

sisstin
6. kvě 2008

já mu to občas dám..ale jen občas..ty výživy od Hamé se mi moc nepozdávají...jsou tam cukry atd. 😒 , kupuju spíš jen Hippky, Hami a Sunárky a taky od Nestle 🙂

marti7
6. kvě 2008

já jsem tyhle hamánky taky měla strach dávat ale malýmu překvapivě chutnají tak mu je kupuju 😝 když chutnám ty přesnídávky jsou fakt přeslazený jak píše sisstin

lenkazdenek
autor
6. kvě 2008

já zatím ještě hamánka nedávala tak nemůžu soudit 😅 ,ale třeba hodně sladká se my zdála kaše od nutrilonu 😕

sisstin
6. kvě 2008

lenka: tam cukr je..je i v Hami...to by mě tak nesejřilo..tygrovi to neuškodí 😅 ale když si přečteš složení toho Hamé..tak jsou tam fakt divný věci 😕

lenkazdenek
autor
6. kvě 2008

Sis my teď máme taky Hami dokonce to na dobrou noc ,ale tak sladký jako od nutrilonu my to nepřišlo,se jdu mrknout na složení toho jedinýho hamánka v lednici 😅

sisstin
6. kvě 2008

hamánek-svaičnka se smetanou a jablky: jablečná den, voda, cukr, smetana, kuk.mod.škrob, E1422, kyselina citronová, antoxidant-kyselina askorbová 😅 není divu, že to stojí 9 kč 😔 😅

lenkazdenek
autor
6. kvě 2008

jj taky jsem teď koukala že tam jsou njáký kysileny a éčko 😒 a pak jsem ještě koukala na hello (to my zbylo ještě z těhu) a tam taky od uk.4 měsíce a šup éčko a kyselina citronová 😅

sisstin
6. kvě 2008

lenka: já mám ty Hamánky asi dva, pže je to fakt shit podle mě 😅 ale zaujala mě ta kašička s piškotama ovocná..tak ji máme..a ještě teda ta smetana a jabka...a to je vše...tohle fakt nekupuju.. 😅 ale docela dobrý jsou od Nestle ty Frutapury jabka a broskve s medem 😉

lenkazdenek
autor
6. kvě 2008

mě ho přinesl manža 🙂 asi chtěl malý jogurtem přilepšit 😀 ale třeba známá kupuje clever a její holce to chutná,jenže bůh ví co v tom je 😖

ria80
6. kvě 2008

To E 1422 je škrob,myslím bramborový,neškodný.Kys.askorbová je vitamin C,kys.citronová je taky přírodní látka,v pohodě.Není tam nic,co by škodilo,ale spíš mě to přijde takový nekvalitní,není tam ovoce,jen jakýsi náhražky.Kvalita odpovídá ceně. 😅
Nekoupila bych to.Kupuju jen ty kvalitní a i tam hodně čtu.