Můžu půlroční dceři sladit čaj glukopurem?

gabca1
20. dub 2008

Holky, malá má průjema a nechce černý čaj. Můžu ho přisladit glukopurem? Je jí půl roku. Díky.

lakme
20. dub 2008

Gabco a nebylo by lepší jí dát na průjem rýžový odvar ? Popřípadě mrkvovo-rýžový ten je trochu sladší od mrkve.

gabca1
autor
20. dub 2008

lakme - dávám taky.

zanetka82
20. dub 2008

Ryžovy odvar je super. glukopur bych dala až tak kolem 1 roku. 😉 a nebo čistou mrkvičku ta by taky mohla pomoct.A nebo ten čajíček jí davej po lžičkach

aponchie
20. dub 2008

co ten roztok od Hippu ORS?

lakme
20. dub 2008

Gabco pak snad ještě smectu - do jednoho roku jeden sáček denně. A pak už snad jen hylak forte, jestli to má déle a neustupuje to. Ale spíš bych se poradila s pediatričkou.
S tím glukopurem fakt nevím, někde udávají v kojeneckém věku až 20g na 500ml tekutiny.

gabca1
autor
20. dub 2008

já jí dělám rýžový odvar a dávám do UM bez laktózy. Ale nepomáhá to. Mrkvičku dáváme taky.

lakme
20. dub 2008

Gabco ještě jsem našla, že syrové banány by měli stavět.

chania
20. dub 2008

ahoj, holky, prosím vás, znáte kamistad? manžel to koupil miminku na růst zubů, ale nepíšou tam, že je to přímo na to, má s tím někdo zkušenost?

llucinka
20. dub 2008

Nám suprově zabral HIPP ORS 200. 😉

gabca1
autor
20. dub 2008

hipp ors 200? A to je místo mlíka?

llucinka
20. dub 2008

gabco: Kojila jsem cca 6x denně. Takže mi doktorka řekla, že střídat, tzn. 3x mléko a 3x hipp. Ale ne celou flašku, jenom trošku. A zabralo mu to asi do dvou dnů. Snědl jednu tu lahvičku. A bylo po problémech. Mudra taky říkala, že stačí udělat rýžový odvar, a dodat jenom malinko banánu, ale tak na chuť, ne hodně. Ale mu to nešmakovalo.

gabca1
autor
20. dub 2008

llucinka - jenomže já nekojím a ona se jen mrkvičky a rýže nenapapá... Tak dávám to UM bez laktózy. Já koupim ještě ten hipp a uvidím 😔

llucinka
20. dub 2008

Tak to střádej s UM, to je jasný, když nekojíš 😉 Uvidíš, snad to pomůže. 😵

gabca1
autor
20. dub 2008

No snad jo. Díky.

llucinka
20. dub 2008

Není zač 😉

gabca1
autor
20. dub 2008

Jo a Luci, jak dlouho jste měli ten průjem?

llucinka
20. dub 2008

Myslím, že ho dostal ve čt odpoledne a v pátek jsme šli k dr. V neděli byl ok. 🙂

gabca1
autor
20. dub 2008

No u nás je třetí den. Zítra budu volat Dr. Na pohotovosti mi radili dávat taky odvar z rýže a mrkev. A prý dát mrkev před mlíkem. To, ale nezabírá.

kim
20. dub 2008

Gabčo, byla jsem o Velikonocích s malým na pohotovosti s průjmem, měli jsme kolem 3 měsíců a tam mi Dr.radil taky ten ORS 200, pak teda Nutroš low lactose - ten máš, jsem pochopila, pak naškrábaný banán a glukopur mi taky radil, sice nevím, do čeho to říkal, nakonec jsem nic nesladila...no ale každopádně, když máte 6 měs. a mě ve 3 měs.říkal, že glukopur jo, tak nevidím důvod, proč bys ho nemohla Julče dát!!! 😉

gabca1
autor
20. dub 2008

kim - no já zítra cinku doktrorce, ale taky myslím, že to bude OK. Já jsem jí namíchala mrkev a rýži a je fakt, že zatím nekadila. Ale jak dám to mlíčko Nutroš low lactose a to jí ho ředím rýžovým odvarem tak se pokandí a má takovou vodnatou stoličku. Bez hlenu. Tak nevím.

petraluk
20. dub 2008

Gbco určitě malinko můžeš, malej měl průjmy ve 2 měsících, dokonce jsme byli 14 dní v nemocnici a odvar mu tam tím glukopurem přislazovali, protože by ho jinak nepil 😉

gabca1
autor
20. dub 2008

no právě, já ji ho chci dát trochu do černýho čaje. Pije jen fenyklovej a ten prý se nemá při průjmu. Ale černej do ní nedostanu tak to chci zkusit.

petraluk
20. dub 2008

Já myslim, že jí tim určitě neuškodíš, stačí opravdu jenom malinko. Malýmu jsem na 50ml dávala jen na špičku lžičky 😉

gabca1
autor
20. dub 2008

no trošiknu jí tam sypnu a uvidím 🙂

grisgot
20. dub 2008

gabca1..nám Mudra při průjmu přímo nařídila sladit Glukopurem..protože malý nechtěl papat, tak prý, aby měl sílu. Ale je fakt, že nám bylo už osm měsíců..a mrkvičku chtěl jen kupovanou..a pak tu Smectu, zamíchat do rozmačkanýho banánu..ve vodě je to fakt dost hnusný..

gabca1
autor
21. dub 2008

holky, dr. mi řekla, že jí mám rýžový odvar osladit 3 kostkama cukru, tak jsem jí zopakovala věk a ona jo jo to je v pořádku to se dělá. Jinak máme dávat ještě banán a jablíčko... A já řešim Glukopur. Stejně jí to neosladim cukrem... 😖