Návštěva dětského lékaře po propuštění z porodnice doma?

sarkal
27. srp 2008

Ahojky holky.Vy co už jste maminky,mám dotaz.Vůbec nevím jak to chodí když přijdete domů z porodnice s miminkem.Dříve prý chodil(a) dětská doktor(ka) s ženskou sestrou po propuštění z porodnice domů.Je to tak i dnes?Možná se ptám hloupě,ale opravdu netuším jak to chodí.A kolik návštěv u dětského lékaře je do šestinedělí miminka?Je mi jasné,že co kraj tak se to bude trochu lišit,ale zajímalo by mě jak to chodí a to proto,že mimčo čekáme už za dva měsíce a doktor ještě o tomhle nic neříkal tak nevím jestli to pak řeknou v porodnici atak.Děkuji za odpovědi 😉

sisstin
27. srp 2008

sarkal: ahoj, doktorka k tobě přijdu domů do tří dnů po propuštění z porodnice 😉 jen koukne na mimčo..a tím to hasne 😉 pak jsme šli už přímo k Dr. nějak příští týden..a pak zase...ze začátku je jich víc..pak se chodí do poradny jednou za dva měsíce, pokud není očkování 😉

slunicko552
27. srp 2008

Ahoj sarkal v porodnici už musíš nahlásit jméno doktorky,ke které bude prcek chodit.takže si najdi doktorku zeptej se jestli ho veme a ona Ti poví jak to nich chodí.Některá chodí domů jiná ne,to záleží na doktorce.Jinak se chodí každy měs. 🙂

dzej
27. srp 2008

jak říká siss...ale hlavně se musíte před porodem k nějakýmu pediatrovi nahlásit. V porodnici budou chtít vědět kam budete chodit k dr. A jak dojdeš domů z porodnice tak jí zavoláš a ona přijde. My jsme byli do šestinedělí 2x, a teď chodíme každý měsíc a po půl roce už je to míň 😉 jinak jsou všechny poradny vč. očkování zdarma.

mirka755
27. srp 2008

je to po domluvě, já jsem k dr šla sama 3 den po propuštění. Byla jsem ráda, to odpoledne jsem měla kočár jen a jen pro sebe 😀 - a hlavně jsem se mohla projít a protáhnout se

sarkal
autor
27. srp 2008

Já myslela,že už domů nechodí.My máme známou doktorku a právě v pondělí se k ní jedeme zeptat jestli nás vezme 🙂

tannawe
27. srp 2008

sarkal: nejlepsi je zeptat se primo pediatra, ktereho jsi si vybrala. Vetsina pediatru normalne registruje mala miminka /vetsi deti vetsinou uz ne tak nadsene.../takze zalezi pak primo na domluve s konkretnim doktorem. Moje doktorka k nam prisla po propusteni z nemocnice /mesic na JIP/ primo domu a pak jsme chodili na kontroly klasicky jednou mesicne. U druheho jsem sla k doktorce po propusteni z porodnice po tydnu sama, takze opravdu zalezi jak si domluvis s lekarem...urcite ti vyjde vstric. 😉

sisstin
27. srp 2008

sarkal: domů chodí, ale jen jednou..ne jak dřív, kdy sestra otravovala furt 😉 😅

sarkal
autor
27. srp 2008

Jo jo tak se snad domluvíme.My to totiž nemáme tak jednoduchý,máme velkou zahradu a k baráku se jde přes ní a už vidím jak tahám doktroku někdy v listopadu přes celou zahradu a prosáklý trávník 😀 tak snad to s tou známou vyjde,ale je teda dobrý,že mi to ještě nikdo neřek,že to mám mít omluvený tak sem zvědavá jestli se k tomu doktro nebo sestra v poradně uchýlí,protože tam kam jdu rodit se předem nesepisují porodopisi nic,jedeme se tam jen asi za měsíc podívat,zaregistrovat a toť vše,takže pochybuju,že tam mi to řeknou.Prostě co si člověk nezjistí to neví.
sisstin:to máš pravdu,máma taky říkala,že z toho byla vždycky naprášky

karot
27. srp 2008

Tak mudře se k nám nechtělo,ikdyž mi po telefonu slíbila,že přijde.Asi půl hodiny před domluveným časem mi zalolala,že se jí takovou dálku nechce a ať si udělám procházku. 😅

kacka.va
27. srp 2008

po mě v porodnici jméno pediatra nechtěli, ale u Dr. jsme se nahlásili už asi 2 měsíce před porodem,aby s námi počítala. Mají toho hodně, takže teď ta naše k dětem domu už nechodí, ale nebyl problém tam dojet.

janeyzelvicka
28. srp 2008

Asi záleží na doktorce... My jsme museli jít k mudře, a něco říkala že do měsíce má mimčo "nárok" na dvě prohlídky, takže jsme byli hned po propuštění, pak jdu příští týden když bude mít měsíc a pak jak bude mít 6 týdnů... Ale vím, že ke kámoškám co bydlí na vesnici, mudra normálně přišla domů. záleží kolik toho má...

dididi30
28. srp 2008

ja som v anglicku a tu je bezne,ze lekarka alebo zdravotna sestra chodi po prepusteni s porodnice domov, lebo tu sa chodi na druhy den po porode domov 🙂 ....ale aj u mna na slovensku bola prvy krat doktorka doma 😉

bublinkajasminka
28. srp 2008

my sme prišli z pôrodnice a asi o dve hodinky prišla detská doktorka kuk naše miminko - bolo to fajn 😉

motol
28. srp 2008

co sme přišli z nemocnice se, ji volala a druhý den hned přišla,napsala nám receptíky,my máme super doktorku 🙂

dokca
28. srp 2008

Ahojky, já ji po propuštění zavolala, že jsem doma a ona druhý dne k nám dorazila. A taky napsala recepty na vitamínky.

janaboris
29. srp 2008

Nás pustili v sobotu,já v pondělí ráno zavolala dr.a odpol.dojela i se sestrou.Napsala mi recepty(vigantol,kanavit,lipobase a sab simplex),vše mi vysvětlila,poradila,zodpověděla mé dotazy,prohlédla malého a to bylo vše. 🙂

gucz
29. srp 2008

no ja som bola s malinkou v pôrodnici 3 týždne (narodila sa predčasne), po prepustení sme sa boli nahlásiť k doktorke, odniesť papiere a vypýtať si recepty na liečiky. Doktorka však mala akurát dovolenku, recepty nám napísala zastupujúca lekárka, tak sme tam potom prišli ešte raz o týždeň. Na kontrole u nás nebola, lebo sme bývali u svokrovcov a o chvíľu sme sa mali sťahovať. A vlastne ani nebývame v Trnave, takže teoreticky ani k doktorke nepatríme podľa obvodu, ale vzala nás (bola to moja pani doktorka, keď som bola dieťa).

nikol_79
29. srp 2008

Či príde lekárka domov záleži len od nej, naša nechodí, vraj niekedy sa stalo, že prišli nevhod (aj keď neviem ako je to možné, keď by sa malo prakticky lekárke zatelefonovať, že je novorodenec už doma z pôrodnice). Ale s malým sme nečakali len zaklopali a hneď nas vzala. Ale myslim si že by mala chodiť každá lekárka domov, je to lepšie. My sme sa narodili v januári, bolo chladno, a hneď nato mi malý ochorel, a pár dni nato dostal zápal močových ciest, a pritom máme poisťovňu Union, ktorá návštevy lekára doma uhrádza 😒

petraluk
29. srp 2008

Doktor ev. sestra by měl přijít na první návštěvu domu, je to povinné, ale bohužel to spousta pediatrů fláká. Měl by obhlídnout prostředí,v kterém bude miminko žít. Tím se nemyslí, že proleze celý byt, myslim, že už při vstupu do bytu je poznat, zda je dotyčná mamka normální 😉

kacka.va
31. srp 2008

já myslím, že to povinné není. to obhlížení domácího prostředí bylo povinné, když jsme byly my malé, teď už to neplatí

aponchie
31. srp 2008

po me chteli nahlasit pediatra v porodnici a pak sem volala ,ze uz jsme doma a do 3dnu byla u nas i se sestrou a asi hodku tady poklabosila a jela a jinak kazdy tyden skoro u lekare na prohlidky a tak 😎

kijonkova.k
2. zář 2008

Tak já jsem taky volala,když jsme přijely z porodky a druhý den přišla Dr.Podívala se na malou,napsala recepty a pak si hrála s naším labradorem.Ještě,že se neohlížela na ten borel,chlupy všude atd 🙂

sylvar
2. zář 2008

Já šla s malou k dr sama, druhý den co jsme přišly z porodky, vzala nás bočním vchodem,abysme nemusely do čekárny 😵

mimik9911
2. zář 2008

ja som si pediatricku nasla este pred porodom a ked sme prisli z porodnice, tak som jej zavolala a na druhy den prisla k nam, prezrela malu a pokecala o starostlivosti o dieta a chorobach..a pod
to zalezi od konkretnej pediatricky, ci pride k vam domov, alebo musite prist vy...poznam aj takych doktorov, co nechodia vobec

kopcik
2. zář 2008

ahoj holky. no má doktorka přišla k nám domů, ale to si jen poslechla srdíčko malého a napsala vitamin D. zbytek už se zajímala jen o drby... a to je pokaždé, když k ní jdu. je už starší a asi hodně zvědavá. přihlásila jsem k ní malého jen proto, že to máme k ní nejblíže a byl to i můj pediatr do 18-ti. ale já jsem nikdy nebyla nemocná, takže jsem ji viděla max 1x za rok. malého trápí bříško - vůbec mi nic nedoporučila. jen napssla sab simplex... zbytek jsem si vyhledala až tu na diskuzích... teď má malý taky další problém, opět mi k tomu nic neřekla... nevíte, jestli se může doktor měnit jak chci já? slyšela jsem totiž, že jen jednou do roka....

helenkaa
2. zář 2008

k nám přišla domů paní dr. druhý den po propuštění a pak jsme už chodili k ní 😉

dnada
2. zář 2008

Volala sem Dr.při propuštění z porodky,byla u mě druhý den,vzala i váhu a malého sme převážily,jestli přibal.Přibral,tak nám řekla na kontrolu až za 14dní,Kanavit a Vigantol přinesla s sebou.Po další kontrole sme šli až za 3 týdny,malej hezky rostl tak nás zbytečně nehnala do poradny.Jinak sem neztihla si ji domluvit před porodem,ale vzala nás 😉
kopcik - já osobně nikdy neslyšela,že by se nemohl měnit doktor,pokud nejsi spokojená,je to jen Tvá volba,ke komu budeš chodit a komu budeš důvěřovat

kacka.va
3. zář 2008

kopcik: nedávno platilo, že můžeš vyměnit doktora jednou za 3 měsíce, ale ani to už možná neplatí

mywiel
3. zář 2008

My sme absolvovali navstevu u pediatra po prvom mesiaci a dalsiu mame za mesiac, po prepusteni z porodnice prisla k nam laktacna poradkyna domov 3x je to zadarmo.

eliotka
3. zář 2008

Holky, a jak dobředu se tedy musím nahlásit u pediatra?

A jak to probíhá na 1. kontrole, pokud tedy dr. nepřijde domů, což myslím, že v Praze asi domů nechodí...