Nechce spát jinde než v šátku

lucyje.k
27. črc 2009

Ahoj holky,
mám takový problém se svojií tří a půl měsíční holčičkou. Od narození trpí velkými kolikami a neustále pláče. Posledních pár dní se to nepatrně zlepšilo. Pozoruji, že je hlavně protivná a ubrečená, když je ospalá. Neusme ale sama ani ve dne ani večer. Nezabírá postýlka ani kočárek, všude řve. Jediné, kde spolehlivně usne do minuty je šátek. Večer ji uspávám u prsu, protože to jinak bohužel nejde. Jak z toho ven? Nemáte někdo nějaký fígl?

zuza.m
27. črc 2009

aj my sme tak uspavala zo začiatku v baby vaku a na fit lopte,neviem či až do tretieho mesiaca ale ked bol malinky tak aj on plakaval v kočiku aj v postielke aj vo vajičku.uspavaš tak aj v noci ked sa ti zobudi na papanie alebo ti prespi celu noc??ak ti stale trpi kolikami vylučili ste zdravotne problemy???kojiš či je na UM???

rudka
27. črc 2009

ahoj,

nema nahodou este reflux? lebo keby sa jej vracalo mliecko tak jasne ze nechce spinkat. ja som si zvykla uspat v kociari (rychlymi pohybmi som ju uspala) a aby sa nebudila predne kolieska do vyvysenej polohy aby bola nasikmo.
inak tiez sme asi 2 mesiace cez den nespavali... ale som si precitala ze dieta cim viac spi tym viac chce... tak som ju zacala ukladat asi hodinku po kazdom kojeni a vacsinou to vyslo a zacala mi spavat lepsie... drzim palce

briketa
27. črc 2009

Lucyje, jej vek je na to uplne normalny, myslim, ze kazda, alebo takmer kazda sme mali podobne obdobia. To prejde. To ze najradsej je v satke je uplne prirodzene, citi sa tam bezpecne, rovnako ako bolo v brusku. Je schulena, nema natiahnute kolikove brusinko ako v postielke a kociku. Skus aj autosedacku, aj ked sprvu bude asi protestovat, pretoze tam Ta neciti. Ked je kolikova, zabezpecila by som je vsetko komfort co treba a netrapila ju spanim vo velkom priestore ako postielka a este narovno. Ked ju zduva, musi to byt bolestive.

lucyje.k
autor
27. črc 2009

Zuza: V noci se vzbudí 1x - 2x a uspávám vleže u prsu. Pak ji přenesu do postýlky a spí. Jinak plně kojím. Po kojení je vždycky vysmátá, hraje si na dece nebo v houpačce, ale cca hodinu po kojení začne hrozně řvát. Je vidět že se jí chce spát, ale nemůže zabrat. Dnes měla večer hodinový záchvat, teď spinká, usnula z vyčerpání. Lékařka nás zatím na žádné vyšetření neposlala, zkoušeli jsme i homeopatika, Baby Calm, Sab simplex i Probiotické kapky.

Rudka: Reflux naštěstí nemá.

Briketa: Všichni mi říkaj, že to přejde a já v to chci strašně věřit. 😉 Těšila jsem se na konec třetího měsíce a dávala si strašný naděje a nic...

zuza.m
27. črc 2009

luci pozri moj maly robil to iste len nebol kojeny,vždy pravidelne hodinu po jedle strašne plakal a robil porad mostiky od bolesti.pomohla rektarna rurka bolo počut ako prdka.ale museli sme najist pričinu,nakoniec zistili že je alergicky na BKM a intolerantny na laktozu a bolo po probleme.nasadili spravne mliečko a po plači ani stopa.u vas to nemusi byt ono ale pre istotu by si mohla vyskušat že by si vylučila všetko kravske z jedalnička to je mlieko ,pudingy ,smotany a tak.aspon na jedenn tyžden.bude to tažke ale da sa to zvladnut ja som si odsavala mliečko par krat do dna pil MM a tak isto som držala prisnu dietu .
a k tomu zaspavaniu ked ti krasne zaspinka v noci tak ti bude vediet zaspinkat aj večer.musiš spravit nočnu spankovu atmosferu a mala to čoskoro pochopi.neboj sa vyrastie z toho.ja do dnešneho dna s malym zaspavama potom prekladam do postielky a ked sa zobudi a nejde mu zaspinkat hned davam k sebe a pekne spinka.vychutnaj si to že ta tak potrebuje je to krasne neboj sa ubehne to ako voda .

atrami
27. črc 2009

luci,
určite sa to zlepší. Syn bol rovnaký. Prespal len v babyvaku. Dnes má už 9 mesiacov a už ho nepotrebujem.
Može mať skrytý rexlux. Vtedy sa mliečko vráti len do polovice, dráždi pažerák/jícen/ a dieťa má pocity ako pri pálení žáhy. Pomáha masírovanie bruška v smere hodinových ručičiek, kvapky.... všetko čo radili kočky.

Z vlastne skúsenosti Ti poradím, ak je možné dávaj ju aj na rovnú plochu a trošku s malinkou cvič, aby jej neztuhlo svalstvo. Mne syn ostal trošku lenivejší.
Ak máš nejaké otázky, tak cez IP.

lucyje.k
autor
28. črc 2009

Holky, díky za povzbuzení!
Zkusím ještě vypustit ty mléčné výrobky, i když já mléko nepiju, jen pravidelně snídám bílý jogurt a občas si dám kefír nebo zákys. Je pravda, že vařím ze smetany (ne samozřejmě každý den).