Nedrží hlavičku ve 3 měsících, poradíte?

alyssa.anna
6. zář 2013

Naší malé jsou přesně 3 měsíce a stále sama nedrží hlavičku. Chvílema jí drží pěkně (třeba minutu), ale pak s ní začne kymácet, nebo jí zakloní a "drž mámo" a stále se u ní objevuje taková ta "těžká hlava". Dr. nás příště chce poslat na rehabilitace, jestli na příští poradně nebde uź hlavu dobře drźet. Radéji bychom to zvládly doma a samy. Máte nějaké typy, cviky či rady jak to zlepšit? Na bŕíško dáváme před kaźdým jídlem a tam hlavičku sama docela pěkně zvedá a pase koníky, ale prostě když jí držím tak hlavu zaboha držet nebude. Díky moc za názory

kaijko
7. zář 2013

@alyssa.anna 😕 ve trech mesicu by melo mimco samo drzet hlavicku? Nasi male taky klimba a jeste porad ji drzim ja..Prijde mi to brzy. A moje pediatra nic nerikala...

kalipso
7. zář 2013

@alyssa.anna na držení hlavičky má ještě měsíc čas, měly by to umět kolem 4. měsíce. A měsíc je pro miminka dlouhá doba, hodně se může změnit. 😉

lv
7. zář 2013

když drží minutu hlavičku a pěkně pase, tak kde je problém, že ji nedrží, když ji držíš ve svislé poloze? V té poloze ani být nemá..

veronikaka
7. zář 2013

@alyssa.anna Já bych se taky nebála, děti dělají velké pokroky ... a i kdyby měla jít na rehabilitaci, tak co. S malou jsem taky chodila a vždy nám hezky poradili, byly tam hodné sestřičky. Hlavně, že je pediatrička zodpovědná a pohlídá to. Já si moc už nevybavuju jak jsem to měla s holčičkama, ale byly se vším taky pozadu až do chození. Fyzicky pozadu, ale mentálně dopředu - starší krásně začala mluvit strašně brzy.

datela
7. zář 2013

Ahojky,maličká má ještě čas.A navíc,děti dělají pokroky z minuty na minutu,takže ono to příjde,ani nebudeš vědět jak 🙂 Děti jsou šikulky.Samozřejmě,kdyby ještě za dýl jak měsíc nedržela,tak pak bych to řešila,ale teď určitě ne

alyssa.anna
autor
7. zář 2013

@veronikaka
@veronikaka
@kalipso
@kaijko
Holky díky, trochu jste mě uklidnily. Já právě také myslela źe má jeśtě čas, zvlášť když se narodila o fous dříve tak jsem to nijak "mehrotila" ale podle pediatry má nejvyšší čas. Uvidíme co zmáknem za ten měsíc 🙂

@lv Jeje nemá?? Tak to jsem netušila źe dělám něco špatně když jí chovám nebo odříhávám. Pediatra mě tak vidí pokaždé a nic mi právě neříkala že by se to nesmělo jí držet svisle

lv
7. zář 2013

@alyssa.anna zkus se kouknout na poradnu motorického vývoje, nevím, jestli tě to pustí, je to zkupina pro registrované, ale i registrace by ti jistě přinesla odpovědi na spoustu otázek.
https://www.modrykonik.cz/skupina/1830/?h=nosen...

kureeli
7. zář 2013

@alyssa.anna Nechci opakovat, co tu napsali jiní, ale rehabilitace není nic špatného. Taky máme tři měsíce, taky chodíme (začali jsme z jiného důvodu) a teď budeme taky přidávat nějaký cvik na zádové svalečky, aby jí to pasení šlo líp - máme malého velkého lenocha 😀 Stejně tam jen cvik ukážou a zvládat a cvičit to musíte doma .... Nebránila bych se tomu, i přez to, že má mimčo ještě čas 😉

evinka
7. zář 2013

Můj syn taky nechtěl moc ve 3 měsících držet hlavičku a pediatrička mi poradila, že si mám lehnout, trochu si záda podložit polštářem a položit si ho na sebe, aby pásl koníky u mě na prsou. Že mě bude pozorovat obličej, to že je baví. TAk jsem si několikrát denně lehla, dala si ho na sebe, povídala mu a asi během 14 dnů držel hlavičku krásně a začalo ho i bavit pást koníky na hrací dečce.

uztotakbude
7. zář 2013

@evinka Problém je, že paní píše, že pase hezky. Ona má jiný problém. Dítě jí nedrží hlavičku, kdy ji drží ve svislé poloze, tj. když ji prostě chytne do náručí a je v poloze, jakoby stálo. Taky si myslím, že má ještě čas. Ale já tedy dítě nemám, jen co tak teď přemýšlím o děckách v okolí.

michaelle12
11. srp 2016

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda nevíte, jestli je normální, když dítě ve 3 měsících neudrží hlavičku na středu vleže? Nejedná se ale vyloženě o predilekci (točení hlavičky na 1 upřednostňovanou stranu). Děkuju moc za odpověď 🙂

urtica
11. srp 2016

@michaelle12 Ná poslala dr na konci 3. měsíce na rehabky právě z důvodu, že malá nepásla...

michaelle12
15. srp 2016

@urtica Děkuju. 🙂 Ať se daří 🙂

urtica
15. srp 2016

@michaelle12 Jinak nebojte, zpravidla to neznamená nic fatálního nebo neřešitelného...jen to, že prcka zkouknou a poradí nějaké cviky na posílení zad, případně poradí jak správně manipulovat s mimčem a něco k polohování....