Několikrát za noc chce dudlík

lollaj
25. srp 2008

Dceři jsou tři měsíce a já se radovala, že vydrží spinkat celou noc, tzn. od 19h do 5h. Ale poslední týden se budí tak 9x za noc a chce dudana. Hladem to není, když jsem ji přiložila k prsu, tak hned usnula. Děkuji

kili
26. srp 2008

lollaj, v dokumente čo nám prospíva bolo, že treba odstrániť veci, čo pomáhajú zasapť, čiže dudlík. Ak sa naučí zaspať bez neho, tak sa nebude v noci budiť, že jej vypadne, nemá čo.

lencici
26. srp 2008

tak moja sa tiež v noci budila kôli cumliku potom ho zrazu nechela a poviem vám radšej by som jej davala v noci cumlík ako vždy robiť čajik alebo mliečko.. Keď spala s cumlikom tak sa nebudila len sa mrvila že jej cumel vypadol... a teraz sa 3x budí lebo chce čaj alebo mliečko... 😒

kili
26. srp 2008

lencici, však jej nemusíš zakaždým spraviť čerstvý čaj 😕

annag
26. srp 2008

lencici, a prečo dávaš ročnému bábetku v noci čaj či mlieko? Daj mu vodu a uvidíš, že ju to rýchlo prejde. Dieťatko po roku má prejsť na režim starších, v noci sa má spať, nie papať. Lebo ak niečo môže potrebovať, tak je to voda na uhasenie smädu, ale aj to by malo postupne prejsť. Čaj a mlieka a iné sladené nápoje podávané v noci nie sú v takomto veku potrebné, iba čo kazia zúbky. A čím je dieťa staršie, tým dlhšie mu trvá odnaučiť sa od nočného papania. To isté je u kojených detí, ony tiež vlastne nepotrebujú papať, len si cuckať.

Ale na druhej strane, čo mamičky neurobia pre pokoj a radosť svojich detí...

katika1
26. srp 2008

annag ja mu dávam vodičku a aj tak ho to neprechádza.. 😉

sisstin
26. srp 2008

my taky dudlíkujeme několikrát za noc 😕 a dělá to spousta dětí 😕

sisstin
26. srp 2008

annag: jinak já mu dávám taky tak 2xza noc čaj...já taky piju v noci 😕 to snad není nic nenormálního 😕

dzej
26. srp 2008

holky, my teď posledních 14dní se v noci pořád budíme. Dřív spala malá od 19 do 7h s pauzama na kojení 6, 4, 4h a na dudlík si ani nevzpomněla. Teď vydržíme těch 6h a pak jedem kojení po 2h a mezi tím ještě po hodině se malá probudí, začne řvát, dám jí dudlík, vyplivne ho nebo ho vyhodí rukou, tak jí ho dám znova a to už si ho nechá a zas usne. Přikládala jsem to tomu, že jsme byli na dovolené, že se jí rozhodil režim, ale už je to dost dlouho. Hladem to není, protože si vždycky jen cucne a spí dál. Tak nevím co to je 😔 😔

danu
26. srp 2008

my davame do postielky 2 cumliky a v poslednej dobe si vzdy jeden najde a da pusy 😉

sisstin
26. srp 2008

danu: no on právě spí..a jen tak pobrekává, takže mu ho tam musím dát já 😠

danu
26. srp 2008

sisstin ked bude vacsi mozno ho uz najde aj on sam 😉

vojtisek2007
26. srp 2008

dzej - třeba se chce jenom přitulit a pomazlit....vojta měl taky takový období....
a dudlíkujeme o sto šest - vojta už dudák naštěstí najde sám ale Eli to je poděs - někdy dobrý, spíme, dudák drží a někdy snad každých 5 minut a to vydrží třeba ho´dku - pak to už nevydržím já, dám ji k sobě do postele a tam dudáka nechce....

sisstin
26. srp 2008

já měla tři dudáky..jeden v puse..a dva v ruce..a v noci jsem je házela ven 😀 podle mě je to normoš..teda pokud se s dudlem nejde do první třídy 😅

georgine
26. srp 2008

lollaj myslim ze bys mela byt jenom ráda ze chce dudánka, a zaspinká, jine deti se vztakejí a budí, nechcou ani dudlik, ani prso, ani flašku proste se jim nechce spát.. Proste se k mimču vstávat musí, jinak to nejde.. Ty časy kdy bude spinkat celé noci teprve přijdou, je ještě dost maličká a má narok se budit.. tak vydž.. 😀

vojtisek2007
26. srp 2008

sisstin - já s dudánkem do první šla - držela jsem si ho v ručičce a zaboha jsem ho níkomu nechtěla dát - ale tak rok už jsem ho necumlala - jen jsem ho prostě musela mít......... 😀 😀 😀

caira
26. srp 2008

tak me dite taky v noci vyzaduje dudana, nekdy vickrat, nekdy jen treba jednou...nejhorsi to je pri usinani, to ho vyplivuje ale jakmile ji ho nedam zpet tak se zacne probirat..takze peklo 😒 Ale kolikrat kdyz jsem fakt unavena tak ji toho dudana v noci proste dat nejdu a stejne sama zase usne..proste jak kdy...

annag
26. srp 2008

ja som písala o starších bábetkách než je rok, - reagovala som na lencici, nemám nič proti cumľom, nech si dudkajú koľko chcú -to majú namiesto prsníka, ukľudňuje ich to. Ale chcela som len povedať, že viac než ročné bábo nemá dôvod byť v noci hladné, ak normálne papá cez deň, jedine môže byť smädné - preto tá vodička. Sladený čaj je častou príčinou pokazených zúbkov, preto radšej vodu. Dva - tri krát v noci dať vodičku je rozdiel než niekoľkokrát vstávať a miešať UM. Nahrádzať cumeľ fľašou a mliekom je zbytočné, lebo bábo sa tak nespráva pre hlad.
Potreba niečo cuckať (cumeľ, prsník ) je vo veku okolo roka úplne normálna a robí to tak veľa detičiek.

kili
26. srp 2008

jo ešte ma napadlo, že náš Samko nevie dudlikkovať, ale na miesto toho má "žužláka", je to taká handrička so zauzlovanými rohmi a hlavou. No a toho si vždy nájde, strčí do pusy nejaký rožtek a zaspí. Tak na miesto dudlíku dať to, lebo dudlík sa asi ťachšie strká do pusy takému malému dieťaťu, teda ono si to ťachšie strká.

krista
30. zář 2008

m.a.r.t.a • Dnes ve 13:36
Ahoj hokly, je nám 14 měsíců a bez dudlíku v noci nemůžem existovat, jakmile mu vypadne a nespí tvrdě, tka začne brečet a musim mu ho jít dát, takže je to vstávání v noci k nšmu třeba každé d2 -3 hodiny,máte někdo taky takovou zkušenost?

lollaj • 1d • Dnes ve 13:54
ahoj m.a.r.t.o., řešila jsem tady podobný problém na
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Jinak u nás je už vše v pohodě, dala jsem jí plínku do postýlky, takže když jí vypadne dudan, tak cucá ji. Chce to trpělivost.

lollaj • 1d • Dnes ve 13:58
A ještě něco, dala jsem si postýlku těsně vedle postele, abych nemusela pokaždé vstávat.Jen jsem natáhla ruku a bylo. Ale neboj, vše přejde.

aussiegirl
1. říj 2008

ahojte, ja malemu niekedy iniciativne jemne vytiehnem dudel z ustociek, ked uz vidim, ze tvrdo zaspal (vsimla som si ze niekedy ho zvykne zobudit cinknutie kruzku na dudliku ked mu vypadne z ustociek,hlavne pocas poobednajsieho spanku), ale zase nas mrnus nie je velmi na dudliky.

power700
11. lis 2008

Ahoj, párkrát za noc vyoadne malé dudlík z pusinky a ona se okamžitě vzbudí a pláče. 😒 Samozřejmě musím vstát a dát jí ho. Někde jsem slyšela, že ho přivazují a dítko si ho samo dá do pusinky. 😉 Ale jak a kam přivázat,aby se mi snad neuškrtilo?... 😝 Zatím teda má v postýlce dva nebo tři, ale někdy ho najde někdy ne. 😒 Dík za rady, jak to děláte vy.- 🙂

nevesta
11. lis 2008

Power, tak isto, ma viac dudlov...

marmazel
28. led 2009

Ahojky, tak sem to tu tak zběžně přečetla, malá se taky budí v noci na dudlíka, začínali sme 2-3x za noc, teď vstáváme snad 6x za noc. V kniza "Kazde dieta sa vie naucit spat" píšou odnaučit dudlíka, to se mi ale nechce, dá se jím uklidnit třeba i přez den, když k ní hned nemůžu nebo na nákupu. Píšete, že přijde čas, kdy si ho v postýlce najde sama, ale ona se ani pořádně neprobere, brečí se zavřenýma očima, a navíc je v ložnici tma. Kdy je tak možnost že ho najde? Nebo mi poraďte prosím jak ste to řešily. Děkuji a omlouvám se za případné chyby, ale mám malou na klíně. 🙂

chumac
12. čer 2009

Ahojte mamičky. Otváram opäť túto tému. Aj my máme podobný problém. Syn sa budí niekoľkokrát za noc a chce dudlík. Ak ho nedostane, tak sa úplne pobudí a nevie zaspať. V noci už nepapá, chce len cumlík. Výhodou oproti nočnému kojeniu je, že môžem zapojiť aj manžela 😎
Chcela by som sa spýtať hlavne mamičiek starších detí, kedy to prestalo. Keď už si vedeli sami nájsť cumlík v postielke? Akôr,neskôr?

elliott
12. čer 2009

Ahojky, my máme taky problém se spaním. malá se třeba za noc budila 15 x. Po 2 hod. spánku to začalo, pláč, fňukání,obracení se ze stranu na stranu. Dám jí napít čaje a dudlík, po půl hodině zase a furt dokola. Už jsem byla zralá na blázinec.
Teď to řeším následovně: večeře kolem 19:00 - 19:30. Nejpozději ve 23 h. Sunar a pak kolem 2 - 3 h. další Sunar. Teď se budí mezi jídlem už "jen" 2 - 3 x. Což je úspech !!!
Jo a taky, možná je to blbina, ale dala jsem jí jinak postýlku.
Jdeme na neurologii - pro jistotu. Příští sobotu jí je rok.
Asi to chce zusit všechno 🙂 🙂 🙂

cestovatelkaandrea
12. čer 2009

chumac, no nas maly tiez nevie zaspat bez dudla. od tretieho mesiaca nepotreboval byt krmeny cez noc, lebo spal od 21-4 alebo 5 ale v noci sa budil na to ze potrebuje dudel. nejak dva mesiace dozadu sa drobec osamostatnil a uz si vie dudel dat do ust sam. normalne sme ho v noci s muzom odpozorovali ako zrazu smatra po postielke s rukou a sup s dudlom do ust. place len vtedy ak je dudel niekde odhodeny alebo zapatroseny a on ho nemoze nasmatrat. ale to uz byva velmi malo. dufam, ze ked bude este starsi tak bez problemov pochopi, ze dudel uz nepotrebuje.

blandik
12. čer 2009

Ahojte,

chtěla jsem se zepat, jestli máte někdo zkušenost s tím, že by jste do 1 roka dudlík prostě vzali - slyšela jsem od jedné maminy, že to podávání v noci se stalo neůnosným a že prostě dudlík vzali, tři dny byla malá nervní, ale pak si zvykla a byl pokoj - omlouvám se, jestli jste už to probraly. Anebo jestli máte zkušenost, že by vám mimi prostě postupně ten dudlík přestalo vyžadovat. Náš prcek má 8M - dludlík vyžaduje přes den tak středně často, ale na usínání jej musí mít. Přes den má cca 40min spánový cyklus a pak se trošku probere a zakňucí, já mu podám dudlík a spí dál. V noci občas to zvládne i bez dudlíku, když se nabudí - každopádně se frekvence podávání snížila z mnoha už tak na 2x za noc. Tak nevím - už to neobtěžuje, ale zase až bude starší, možná jej bude chtít více a bude si třeba sedat nebo stavět se v postýlce - nebylo by lepší aby si zvykl spát bez dudlíku už te'd, dokava'd se jetšě v posteli moc nepřemís'tuje? Co myslíte? Děkuji.

momin
12. čer 2009

lollaj zavidim.... 😀 Danula se budi v noci na jidlo a to davame UM. je to otesanek... A na dudlik asi 100x 😀 nekdy sotva usnu a uz breci.... dam mu dudlik a dobre... A takhle nekolikrat za noc. myslim ze je to normalni.. 😵
A s tou plenkou to delame taky.... pripada mi ze se k ni tak prituli a lip se mu spinka.. a i ten dudlik si s ni nekdy pridrzi... Nekdy staci kdyz mu prehodim rozek od te pleny pres ocicko a on spinka... : 😉

chumac
12. čer 2009

Cestovatelkaandrea - a to už sa teraz nebudí vôbec? Tak to máme nádej, že sa to tiež tak skoro naučí a bude pokoj. 😎
Blandik - 2x za noc by som to nevidela až tak zle a možno sa už čoskoro naučí si ho nájsť a bude pokoj. Ja teda každopádne od cumľa odnaučovať nemienim, iba keby to bolo fakt nejaké strašné napr. 20 x za noc alebo tak. Cez deň mi spí presne tak isto ako tebe a som za to rada, že mu dám cumeľ a spí ďalej. Inak by spal len pol hodiny a to je fakt málo.
Momin - tvoj synček je ešte veľmi malý, častom iste bude spať lepšie.

aponchie
12. čer 2009

deti jaksi maji prirozenej reflex hledat a dudlat 😅 zvlast v prvnich mesicih tak proc jim to brat?