• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nemůže pětitýdennímu miminku ublížit, když pase koníčky?

27. března 2014 
máme necelých šest týdnu a malá pase koníčky, vydrží i pět minut v kuse.Nemůže jí to nějak ublížit, zádičkám nebo tak?Zdá se mi to hodně brzo :confounded:
26. bře 2014 v 15:30  • Odpověz  • To se mi líbí
V tomhle se asi poraď s MUDr., přeci jen by měla "pást" až tak kolem dvou měsíců, teď je opravdu brzy, si myslím :slight_smile:
26. bře 2014 v 15:46  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
nemuze :slight_smile: dcera v necelych 4tydnech takto vydrzela, chtela proste koukat, syn naopak ani ve trech mesicich :slight_smile: a oba dva jsou zdravy sikovny decka. muj bracha pasl koniky po prijezdu z porodnice :slight_smile:
az bude unavena sama si hlavicku polozi.
26. bře 2014 v 16:06  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
První dcerka pásla už v porodnici :o) Doktor jí tam ukazovala praktikantkám :oD :oD Jinak pokud jí nijak nepodporuješ a nesnažíš se jí nutit, je to OK :o)
26. bře 2014 v 16:09  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Nemuze, naopak se ti pekne unavi a bude chrnet :wink:, samozrejme nic se nema prehanet..
26. bře 2014 v 16:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ono zalezi jestli to dela dobre....my u mladsi dcery tez jasali jak ji to krasne v mesici jde a ejhle...zkoncili jsme u vojtovky neb to delala blbe:frowning2: ale pokud to dela dobre, nestresovala bych se....
26. bře 2014 v 16:15  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
Taky si myslím,že to není brzo můj syn zvedal hlavičku od 2 týd. a lekárka to jenom podporovala :slight_smile:
26. bře 2014 v 16:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Syn zvedal hlavičku už v porodnici. Neřešila jsem to...v podstatě jeho motoriku vůbec neřeším. V ničem jsem mu nepomáhala, ani neomezovala...prostě jsem věřila, že jeho tělíčko dělá to, na to je připravené.
26. bře 2014 v 17:03  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
Mě naopak doktor říkal už když se na nás přijel podívat pote, co jsme přijeli z porodnice, ať to zkoušíme, ze v 6 týdnech by to už měl malý umět, a také to s nim každý týden zkoušel, když jsme šli do poradny, takže to určite není brzy :wink:
26. bře 2014 v 17:28  • Odpověz  • To se mi líbí
my také začali pást koníčky hodně brzy,nebyl nám ani měsíc
26. bře 2014 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Souhlasím s @imzadi nic není brzy, nic není proti ničemu, ale musí to mimuško dělat správně a "nepodporovaně" :wink: Krásný začátky s miminkem!
26. bře 2014 ve 21:12  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tak to bude pěkná Kelišová zvědavá :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. bře 2014 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Mne syn pasl konicky uz v inkubatoru. Do te doby, nez mu ztezkla hlavicka a on to "zapomnel"...na brisko jsme ho meli davat od terminu porodu a zacal "past" celkem rychle, bohuzel ne dobre a az do roka jsme cvicili Vojtovku.
27. bře 2014 ve 04:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Je to moc brzo. Nechci strašit, ale pokud se to nevytratí, budete zřejmě chodit cvičit. Bude to asi problém se svalovým napětím. Chce to poradu s lékařem. Jinak držím palce, ať je vše v pořádku. :slight_smile:
27. bře 2014 v 07:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky nestrašte ji... @corinzia Prostě se na další prohlídce zeptej pediatra, jestli pase správně, ať se vyhnete případným komplikacím, a je to. Jinak souhlasím s většinou tady, moje dcerka pásla už když jí bylo 5 dní a žádný problém nenastal. Tak se nenech vyděsit :slight_smile:
27. bře 2014 v 07:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Na kontrole u pediatra to snad doktorka sleduje ne?? Ja myslim ze spatne nic nebi, me malou zkousela v mesici jestli drzi hlavicku, malou jsou do te doby vubec nedavala na brisko a drzla hezky, pokud davas na brisko pridrzuj zadecek k podlozce nemelo by se jakoby vytacet na jednu stranu to je spatne... ale byt tebou zajdu k pediatrovi on ti rekne co a jak pokud si nejsi jista..
27. bře 2014 v 07:36  • Odpověz  • To se mi líbí
syn taky pásl hnedka od porodnice vždycky po koupani na chvilku at si pěkně posiluje svaly:slight_smile:) neviděla bych vtom vubec problém:slight_smile:)
27. bře 2014 v 07:38  • Odpověz  • To se mi líbí
asi nemůže, když se mají od začátku dávat na bříško. Nám zvedal hlavičku v prvních chvílích života, jak mi ho dali na břicho, čili dejme tomu "od porodnice" a doma taky hned, ale mně to přišlo brzy ho dávat na bříško, nevěděla jsem, že se to má dělat, myslela jsem, že si dítě samo přirozeně přijde na všechen pohyb a nyní cvičíme Vojtu, protože ve třech měsících to neměl natrénováno :frowning2: a zvedal jen na chvíli, prohýbal se a měl asymetrii.
27. bře 2014 v 07:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Já u obou dětí dostala instrukce, ať pasení koníčků trénujeme od porodnice. Takže při každém přebalování šlo mimčo na chvilku na bříško, aby si zvykalo.
Nevidím v tom problém, aby 6ti týdenní mimčo vydrželo 5 minut.
27. bře 2014 v 07:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Náš malej pásl taky prakticky od narození, takže jsem ho hned od příchodu z porodnic podle toho, jak "vydržel" nechávala chvilku pást. Ale držení hlavičky neníjenom o koníčkách na bříšku, ale taky po odříhnutí, na tygříka a jiné polohy, kdy musí aktivně zapojovat šíjové svaly.
27. bře 2014 v 07:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek