Nemůže pětitýdennímu miminku ublížit, když pase koníčky?

anickajirka
26. bře 2014

máme necelých šest týdnu a malá pase koníčky, vydrží i pět minut v kuse.Nemůže jí to nějak ublížit, zádičkám nebo tak?Zdá se mi to hodně brzo 😖

enalga
26. bře 2014

V tomhle se asi poraď s MUDr., přeci jen by měla "pást" až tak kolem dvou měsíců, teď je opravdu brzy, si myslím 🙂

chroustinka
26. bře 2014

nemuze 🙂 dcera v necelych 4tydnech takto vydrzela, chtela proste koukat, syn naopak ani ve trech mesicich 🙂 a oba dva jsou zdravy sikovny decka. muj bracha pasl koniky po prijezdu z porodnice 🙂
az bude unavena sama si hlavicku polozi.

anetka1701
26. bře 2014

První dcerka pásla už v porodnici :o) Doktor jí tam ukazovala praktikantkám :oD :oD Jinak pokud jí nijak nepodporuješ a nesnažíš se jí nutit, je to OK :o)

laurital
26. bře 2014

Nemuze, naopak se ti pekne unavi a bude chrnet 😉, samozrejme nic se nema prehanet..

imzadi
26. bře 2014

Ono zalezi jestli to dela dobre....my u mladsi dcery tez jasali jak ji to krasne v mesici jde a ejhle...zkoncili jsme u vojtovky neb to delala blbe☹ ale pokud to dela dobre, nestresovala bych se....

bambulal1
26. bře 2014

Taky si myslím,že to není brzo můj syn zvedal hlavičku od 2 týd. a lekárka to jenom podporovala 🙂

jancip
26. bře 2014

Syn zvedal hlavičku už v porodnici. Neřešila jsem to...v podstatě jeho motoriku vůbec neřeším. V ničem jsem mu nepomáhala, ani neomezovala...prostě jsem věřila, že jeho tělíčko dělá to, na to je připravené.

t_novotna
26. bře 2014

Mě naopak doktor říkal už když se na nás přijel podívat pote, co jsme přijeli z porodnice, ať to zkoušíme, ze v 6 týdnech by to už měl malý umět, a také to s nim každý týden zkoušel, když jsme šli do poradny, takže to určite není brzy 😉

klouzek
26. bře 2014

my také začali pást koníčky hodně brzy,nebyl nám ani měsíc

zazulka
26. bře 2014

Souhlasím s @imzadi nic není brzy, nic není proti ničemu, ale musí to mimuško dělat správně a "nepodporovaně" 😉 Krásný začátky s miminkem!

hojda
26. bře 2014

Tak to bude pěkná Kelišová zvědavá 😀 😀 😀 😀

martina_z
27. bře 2014

Mne syn pasl konicky uz v inkubatoru. Do te doby, nez mu ztezkla hlavicka a on to "zapomnel"...na brisko jsme ho meli davat od terminu porodu a zacal "past" celkem rychle, bohuzel ne dobre a az do roka jsme cvicili Vojtovku.

corinzia
27. bře 2014

Je to moc brzo. Nechci strašit, ale pokud se to nevytratí, budete zřejmě chodit cvičit. Bude to asi problém se svalovým napětím. Chce to poradu s lékařem. Jinak držím palce, ať je vše v pořádku. 🙂

tercie
27. bře 2014

Holky nestrašte ji... @corinzia Prostě se na další prohlídce zeptej pediatra, jestli pase správně, ať se vyhnete případným komplikacím, a je to. Jinak souhlasím s většinou tady, moje dcerka pásla už když jí bylo 5 dní a žádný problém nenastal. Tak se nenech vyděsit 🙂

lenkalenulka
27. bře 2014

Na kontrole u pediatra to snad doktorka sleduje ne?? Ja myslim ze spatne nic nebi, me malou zkousela v mesici jestli drzi hlavicku, malou jsou do te doby vubec nedavala na brisko a drzla hezky, pokud davas na brisko pridrzuj zadecek k podlozce nemelo by se jakoby vytacet na jednu stranu to je spatne... ale byt tebou zajdu k pediatrovi on ti rekne co a jak pokud si nejsi jista..

ppapajade
27. bře 2014

syn taky pásl hnedka od porodnice vždycky po koupani na chvilku at si pěkně posiluje svaly🙂) neviděla bych vtom vubec problém🙂)

dokument
27. bře 2014

asi nemůže, když se mají od začátku dávat na bříško. Nám zvedal hlavičku v prvních chvílích života, jak mi ho dali na břicho, čili dejme tomu "od porodnice" a doma taky hned, ale mně to přišlo brzy ho dávat na bříško, nevěděla jsem, že se to má dělat, myslela jsem, že si dítě samo přirozeně přijde na všechen pohyb a nyní cvičíme Vojtu, protože ve třech měsících to neměl natrénováno ☹ a zvedal jen na chvíli, prohýbal se a měl asymetrii.

llluckaaa
27. bře 2014

Já u obou dětí dostala instrukce, ať pasení koníčků trénujeme od porodnice. Takže při každém přebalování šlo mimčo na chvilku na bříško, aby si zvykalo.
Nevidím v tom problém, aby 6ti týdenní mimčo vydrželo 5 minut.

vendyca
27. bře 2014

Náš malej pásl taky prakticky od narození, takže jsem ho hned od příchodu z porodnic podle toho, jak "vydržel" nechávala chvilku pást. Ale držení hlavičky neníjenom o koníčkách na bříšku, ale taky po odříhnutí, na tygříka a jiné polohy, kdy musí aktivně zapojovat šíjové svaly.