Nepravidelná stolice v 5ti měsících. Je to normální?

leonunuska
18. črc 2011

Maminy vím, že při plném kojení se stává že mimčo nemusí kakat i několik dní, ale nám je 5 měsíců. Je to pořád normální? Jinak čůráme v pohodě, prdíme taky 🙂 jen už asi 4 dny jsou plínky jen načůrané. Chci je jen zeptat jestli mám zmatkovat nebo v klidu fungovat dál s tím, že se blíží první lžička 😉

hojda
18. črc 2011

Já bych řekla, že je to ok, pokud je mimi spokojené. Po první lžičce bych to, ale ohlídala, začíná se mrkví a ta prostě svatí, u nás byl bobek každý den a po mkvi 5 dní nic......

sussanah
18. črc 2011

Pokud stale plne kojite, tak v klidu. Maly mi kakal od cca 2m co 5-6 dni az do doby, nez jsme zacali s prikrmy (5,5m). A i to mu trvalo asi 3 tydny, nez zacal jist trochu vic a tim padem i pravidelne kakat. Hlavni je ridit se ditkem, pokud je v klidu, nema zadne krece apod, tak bez problemu. Po 7 dnech se doporucuje kontrola u pediatra, kdyz tak prohmata brisko, ale tak daleko jsme se u nas nikdy nedostali. Nejpozdeji ten 7 den jsem mu pomohla trubickou, kdyz uz byla fakt krize.

sova33
19. črc 2011

Malému je 6 měsíců, teprve pár dní přikrmujeme. Do té doby taky kakal jednou až dvakrát za týden 🙂 A teď teprve včera a dnes. Pořád byl v pohodě, žádné bolení a nic podobného, takže si myslím, že můžeš být v klidu.

kaleilah
19. črc 2011

když může být u 30ti letýho, proč ne u mimina??? 🙂

nikiii
19. črc 2011

u první dcerky taky nebyl problém jednou za 7 dní, nic se neděje, byla bych naprosto v klidu.

schnek
19. črc 2011

u nás to značilo spurt 😉 byla bych v klidu.

zuzimila
20. črc 2011

Zdenda kakal každý den, ale od 4. měsíce tak jednou do týdne - plně kojený. Jednu nebyl dokonce 9 dní.Pokud ho nebolí bříško, prdí, čůrá normálně, řešila bych to až za 14 dní, kdy stolička nebyla ( všude se totiž uvádí, že plně kojené dítě nemusí jít i dva týdny na velkou ).

lida4321
25. črc 2011

Ahoj,
holky mají pravdu, pokud je cvrček spokojený, tak kakání za několik dní není problém. U nás nastal problém s kakáním právě u první lžičky. Prcek měl zácpu i po tom, co ho mělo prohnat. Mrkvičce jsme se vyhýbali jako čert kříži a nakonec jsme začínali brokolicí. Jinak přiznám, že naše první lžička si vyžádala přítomnost skvělých Probiotických kapiček BioGaia, bez těch by malej nevykajdil během prvních lžiček nic. Mé kamarádky se z mého příkladu poučily a raději dávaly tyhle kapičky zároveň s příkrmy. Tak držím palec 😉

marecek4
25. črc 2011

u plně kojeného se nemusíš obávat až 14 dní-je to sice už extrém,ale v pohodě,našemu se podařilo po 12 dnech,pravda stálo to za to,až začnete s příkrmama tak to bude zase jiné 😉

raci
25. črc 2011

já myslím že už bylo vše řečeno 😉 jen bych chtěla dodat že náš malej když byl plně kojenej tak nekakat 10-14 dní u nás bylo zcela normální a dr. řekla že jak nemá žádné bolení tak je to v pořádku, že to mlíčko prostě ''zpracuje'' a jednou nekadil dokonce 20 dní ale pak když to přišlo tak to byl panečku nášup 😀

kathy.skal
27. črc 2011

ahojky, klidně funguj :o) My máme míma dvě, jedno sejří cca 5x denně, druhé 1x za týden až 10 dní. Doktorka mi povídala, že oboje je extrém, ale v pohodě 😉