• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Novorozenecký třes. Máte s tím zkušenost?

11. července 2016 
Vo vyhledavaci jsem toto tema bohuzel nenasla. Byli jsme s malym u neurologa - obcas se mu klepe bradicka ( aniz by mu byla zima ) a pri prebalovani nekdy trese nozickou. Mud rikala, ze je to novorozenecky tres a ze mame prijit na kontrolu kolem 3 mesicu, ze do te doby by se to melo srovnat. Mate s tim nekdo zkusenost?
9. bře 2008 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
mrkni na tuto diskuzi:
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=31711&vGroupOffset=0&vOffset=0

maličké dětičky mají ještě nedozrálý mozek, tím vznikají různé třesy, takže se neboj, ono se to časem srovná a právě do toho 3.měsíce už je to většinou O.k.
9. bře 2008 v 15:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, naší Ele se bradička klepe někdy i dnes. Moc jsem to neřešila protože i mě se to občas stává máme to v rodině. Brada se klepe mému tátovi, sestře i bratrovi (podědili jsme prostě to nejlepší co se dalo :grinning: ). Když se ale zamyslím tak se Elišce brada klepe teď mnohem míň než po narození :unamused: . Asi šlo taky o třes aniž bych to věděla :confounded: Nejspíš se není čeho bát :wink:
9. bře 2008 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dekuji za odpovedi :slight_smile:
...strasili me mimo jine i epilepsii, ted uz jsem klidnejsi :wink:
10. bře 2008 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
chtěla bych se zeptat zda máte ještě také někdo zkušenosti s tím klepáním bradičky + nožičky. U našeho malého pozoruji přesně tohle také. Nebo jestli sem zavítá karin, tak jestli můžeš napsat zda to přešlo či co jste s tím dělali? Díky moc.
2. říj 2008 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zelvi, naše malá ten třes měla taky, docela mě to trápilo, ale postupně to přešlo.... teď má tři měsíce a úplně to zmizelo... :slight_smile:
Tak neboj, určitě to přejde....
2. říj 2008 ve 22:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
malej to měl taky...a ani nevím, kdy to přestalo...ale je to pryč...myslím, že se není čeho bát.. :wink:
3. říj 2008 v 06:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak díky moc, uklidnily jste mě. Ještě to tedy radši řeknu Mudře, jdeme příští týden. Ale díky moc.. :slight_smile:
3. říj 2008 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ráda bych uklidnila všechny jejichž mimi má ten třes (u nás třes pusinky a nožiček). Doktorka říkala, že je to nedostatek vápníku, tak nám napsala nějaké kapky (Ivax). Jo a je to humus, musím si odstříkat mléko a smíchat to s tím. Když jsme mu to dali samotné, tak chudinka vše vyplivnul a ještě půl hodiny slinil a slzeli mu očíčka! :cry:
11. říj 2008 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Zelvi a ostatni,
my jsme tenkrat nedostali zadne kapky a tres presel. Ted je FIlipkovi skoro 9 mesicu a je naprosto ok! :slight_smile:
Zdravime Matyaska a prejeme, at tres brzy vymizi :wink:
13. říj 2008 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
karin: tak tos mě uklidnila, protože já už ty kapky do něj láduju 14 dní a daří se mi to čím dál tím míň. Už toho má plný kecky jak je to hnusný. Tak díky. A my zdravíme zase Filípka. :grinning:
23. říj 2008 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me rekly v porodnici, ze to dela pac je nesva
11. črc 2016 v 09:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
My to měli....syn byl resuscitovany a celkově ve špatném stavu. Klepal bradou a trepal vsema koncetinama :slight_smile: a delal to tak ty tri mesice.Meli jsme take potvrzene z neurologie ze je to neurologickeho puvodu. Pak to preslo. Dnes ma skoro sest a chystame se do skoly. Je to chytry a sikovny kluk.
11. črc 2016 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prvorozený to měl taky - hlavně tu nožičku, jako prvomatku mě to vyděsilo, ale přečetla jsem si o novorozeneckým třesu a nikam jsme nešli. Ani nevím, kdy to přešlo, ale přešlo. Druhorozený to vůbec neměl.
11. črc 2016 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak k příčině - je to prý nezralou nervovou soustavou - utvářejí se nervová spojení.
11. črc 2016 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek