Novorozenecký třes. Máte s tím zkušenost?

karin80
9. bře 2008

Vo vyhledavaci jsem toto tema bohuzel nenasla. Byli jsme s malym u neurologa - obcas se mu klepe bradicka ( aniz by mu byla zima ) a pri prebalovani nekdy trese nozickou. Mud rikala, ze je to novorozenecky tres a ze mame prijit na kontrolu kolem 3 mesicu, ze do te doby by se to melo srovnat. Mate s tim nekdo zkusenost?

lendy1
9. bře 2008

mrkni na tuto diskuzi:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

maličké dětičky mají ještě nedozrálý mozek, tím vznikají různé třesy, takže se neboj, ono se to časem srovná a právě do toho 3.měsíce už je to většinou O.k.

iwca
9. bře 2008

ahojky, naší Ele se bradička klepe někdy i dnes. Moc jsem to neřešila protože i mě se to občas stává máme to v rodině. Brada se klepe mému tátovi, sestře i bratrovi (podědili jsme prostě to nejlepší co se dalo 😀 ). Když se ale zamyslím tak se Elišce brada klepe teď mnohem míň než po narození 😒 . Asi šlo taky o třes aniž bych to věděla 😖 Nejspíš se není čeho bát 😉

karin80
autor
10. bře 2008

dekuji za odpovedi 🙂
...strasili me mimo jine i epilepsii, ted uz jsem klidnejsi 😉

zelva
2. říj 2008

Ahojky,
chtěla bych se zeptat zda máte ještě také někdo zkušenosti s tím klepáním bradičky + nožičky. U našeho malého pozoruji přesně tohle také. Nebo jestli sem zavítá karin, tak jestli můžeš napsat zda to přešlo či co jste s tím dělali? Díky moc.

bobulle
2. říj 2008

Zelvi, naše malá ten třes měla taky, docela mě to trápilo, ale postupně to přešlo.... teď má tři měsíce a úplně to zmizelo... 🙂
Tak neboj, určitě to přejde....

schwarzovka
3. říj 2008

malej to měl taky...a ani nevím, kdy to přestalo...ale je to pryč...myslím, že se není čeho bát.. 😉

zelva
3. říj 2008

Holky, tak díky moc, uklidnily jste mě. Ještě to tedy radši řeknu Mudře, jdeme příští týden. Ale díky moc.. 🙂

zelva
11. říj 2008

Ráda bych uklidnila všechny jejichž mimi má ten třes (u nás třes pusinky a nožiček). Doktorka říkala, že je to nedostatek vápníku, tak nám napsala nějaké kapky (Ivax). Jo a je to humus, musím si odstříkat mléko a smíchat to s tím. Když jsme mu to dali samotné, tak chudinka vše vyplivnul a ještě půl hodiny slinil a slzeli mu očíčka! 😢

karin80
autor
13. říj 2008

Ahoj Zelvi a ostatni,
my jsme tenkrat nedostali zadne kapky a tres presel. Ted je FIlipkovi skoro 9 mesicu a je naprosto ok! 🙂
Zdravime Matyaska a prejeme, at tres brzy vymizi 😉

zelva
23. říj 2008

karin: tak tos mě uklidnila, protože já už ty kapky do něj láduju 14 dní a daří se mi to čím dál tím míň. Už toho má plný kecky jak je to hnusný. Tak díky. A my zdravíme zase Filípka. 😀

kikst
11. črc 2016

Me rekly v porodnici, ze to dela pac je nesva

vafle
11. črc 2016

My to měli....syn byl resuscitovany a celkově ve špatném stavu. Klepal bradou a trepal vsema koncetinama 🙂 a delal to tak ty tri mesice.Meli jsme take potvrzene z neurologie ze je to neurologickeho puvodu. Pak to preslo. Dnes ma skoro sest a chystame se do skoly. Je to chytry a sikovny kluk.

brouzdalka
11. črc 2016

Prvorozený to měl taky - hlavně tu nožičku, jako prvomatku mě to vyděsilo, ale přečetla jsem si o novorozeneckým třesu a nikam jsme nešli. Ani nevím, kdy to přešlo, ale přešlo. Druhorozený to vůbec neměl.

brouzdalka
11. črc 2016

Jinak k příčině - je to prý nezralou nervovou soustavou - utvářejí se nervová spojení.

ivhuska76
5. únor 2017

@vafle tak že myslíš,že to může být ,že byla nedonosena a přejde to? Malá má dva měsíce včera jsem pozorovala třes nozickou a odpoledne rucickou,trvalo to pár sekund.Je pravda,že ze začátku klepala občas bradickou. Děkuji

vafle
5. únor 2017

@ivhuska76 určitě bude lepší když se na to podívá lékař, ale v 90% to nebude nic znamenat.

ivhuska76
6. únor 2017

@vafle na nerologii jsme byli před třemi týdny a tam bylo vše v pořádku, eeg i sono mozku.

vafle
6. únor 2017

@ivhuska76 nevim jak ten vas tres vypada a nevím jestli to může být příznak něčeho jiného 🙂 ale řekla bych že se o nic nejedná, způsobuje to nezralost nervové soustavy, syn se teda ale klepal téměř nepřetržitě a když ho teď porovnám s chváním mého druhého miminka - holčičky tak ta je naprosta pohodarka a on je labilni ale to vidim ted kdyz ma 6 let

ivhuska76
6. únor 2017

@vafle ona to má občas,hlavně po probuzení nebo před usínáním a trvá to pár vteřin

vafle
6. únor 2017

pokud vám na neurologii rekli ze je vse v poradku tak bych s s tim nelamala hlavu

ivhuska76
6. únor 2017

@vafle řekli jen máme pohlídat když bude třes tak pak chytit za tu koncetinu a mělo by to přestat. Pak je to ok. Ale já to zatím nestihla,když si toho vsimnu tak než jí chytim tak to přejde. 🙂

ivhuska76
20. bře 2017

Ahoj holky, mam dotaz, malá má tři a půl měsíce,ale narodila se o měsíc dříve tak nevím jestli to spíše počítat,ze je jí dva a půl, ale máme stále třes nožičky a bradicky, vetsinou po krmení, nebo po vyspani. Eeg jsme měli už dvakrát a vše ok, soni mozku také, ale mám strach,říkali,že by to mělo vymizet kolem třetího měsíce a zatím nic. Může to trvat i déle? 4.4. jdeme na hexu tak ta to snad nezhorsi, očkování nám dvakrát už odložili. Máte někdo zkušenost?

ivhuska76
20. bře 2017

@zelva mohu se zeptat kdy u vás ten třes přešel? Je nám tři a půl měsíce,ale narodila se o měsíc dříve,tak nevím jak to počítat. Máme třes brada a noha, eeg a sono mozku v pořádku. Může to trvat i o něco déle? Žádné kapky nám nenapsali, jen řekli,že to přejde cca do třech měsíců,ale nám budou za 14 dní 4měsíce. Děkuji za odpověď

verunka_korunka
20. bře 2017

@ivhuska76 mam predcasne narozenou holcicku, o 3 mesice drive. Stejny problem jsem resila cca pred rokem. Zacalo to tresem brady, to mi vsichni rekli ok, pak se obcas pridala ruka, jesze ok, ale kdyz se mi u kojeni zacala trepat cela a neslo ji par sekund (cca 10 mi to prislo jak minuta) dostat, tak jsem volala neurologovi, kdyby jeste jednou zavolat a přijít. Stalo se to jeste jednou a na delsi dobu tak pul minuty. Prislo mi to jako epilepticky záchvat. Vzal nas do týdne, vse bylo dle nej ok, ale na základě toho nam dal odklad očkování po 6ti mesicich korigovane. Hexu jsme nemeli, rovnou ji chteli dat pouze 4 vakcinu (inganrix hipp) kvuli extremni nedonosenosti, ockovana byla opravdu az po 6. měsíci. Navic dostala nejake prášky, myslim vitamin B6 nebo jine cislo, uz si nepamatuji přesně, rozdrtil se do mléka. Bylo to prave kvuli nervove soustavě.

verunka_korunka
20. bře 2017

@ivhuska76 jeste se ptas do kdy... hmmm objevilo se to u ni nekdy v breznu nebo dubnu, protoze ji chtela zacit pediatricka ockovat, takze cca 4-5m korigovane blizila se k hranici 5kg spis tech 5m byla fakt drobek. Mohu se ti presne podivat do zprav odjestli lekare jestli te to zajima.

ivhuska76
20. bře 2017

@verunka_korunka děkuji moc,také jsme na kontrole neměli ještě 5kg,měla asi 4830g. Já jsem měla tehu cukrovku tak si pořád říkám jestli to není tím cukrem, po porodu ho ale měla ok.

ivhuska76
20. bře 2017

@verunka_korunka
Já jsem se i lekla včera protože když jí zvedám z podložky, nebo z postýlky, zkrátka když je ve vzduchu na zádech tak ji visí ruce dozadu.....Jsi moc hodná,děkuji za odpověď

ivhuska76
20. bře 2017

@verunka_korunka jo a b6 nám dali,ale pak vysadili,protože malá měla po není bolení. Tak když budeš mít čas a kouknes budu ráda.

verunka_korunka
20. bře 2017

@ivhuska76 tak jsem to nasla, byla to cca pulka brezna, takže necelé 4m korigovane.dostala 1/4 tablety pyridoxinu, tedy b6. Jo a neurolog si vzpominam rikal, ze to mohlo byt i zpusobeno tim, ze v tu dobu mela zrovna rýmu a obcas jsme odsavali z nosu odsavackou, ze se tim může podrazdit nejaky nerv. Ale jistota byla jistota a napsal ten odklad očkování.

verunka_korunka
20. bře 2017

@ivhuska76 a cukrovkou to nebude. Ja ji nemela, mala ano, ale to se u tech deti resi jinak, dostavaji jidlo častěji, v mensich intervalech. Ale pri propousteni z porodnice uz mela cukr v pořádku.