Nutrilon AR 1

janesm
5. pro 2007

Ahoj maminky 😉
naší karolínce budou v sobotu 8.12. 3 měsíce asi od 1měsíce ji dávám Nutrilon AR1 chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti??
Malá mě krásně přibírá a neublinkává jako předtím ale má problémy s kakáním má tvrdé bobečky a zřejmě ji bolí bříško.Dávky má asi 6-8x denně a to 150ml.Paní doktorka doporučuje takové množství ale na Lince Nutrilonu mě řekly že je malá překrmovaná a zatěžují se jí tím ledviny a zžívání.
Poradtě mě prosím.
Díky Jana 😉

blanulinka
6. pro 2007

Ahoj i já přidám své zkušenosti 😉
Cca od 2 a půl měsíce jsme plně na Nutrilonu AR1, kakání bylo horší, ale začala jsem dávat k večeru tak 50-100ml čajíku (feniklový nebo "na klidné bříško") může se od narození a po tom se vždy vykaká. Je pravda, že více méně pokud s ní po čajíku hýbu, všechen vyblinká ale asi i ta troška co v ní zůstane, udělá své 🙂
Tak přeju zdravá a pohodová miminka 😉

valy
6. pro 2007

jick, ja som volala na infolinku a presne som sa pytala, ci mozem davat nutriton aj do um a oni my povedali, ze bez problemov mozem
aj lekarka nam to odporucila

jaja28
6. pro 2007

valy aj v nemocnici dávajú nutriton do nutrilonu. 🙂

milhaus
6. pro 2007

mi sme mali problem s tym Ar kôoli kakaniu a tak doktorka povolila ovocne stavy a zeleninku v 3, 5 mesiaci lebo mala sa nemohla vykadit a plakala a tlačila

blanulinka
6. pro 2007

milhaus a když jste dávali tu zeleninku a šťávičky tak jste přešly na AR 2? Díky

lajla
6. pro 2007

holky zkuste s mimi cvicit do krize..ne jizdu na kole s nozickami, ale prava ruka, leva noha a naopak..funguje to mnohem lepe na to kakani a prdeni 😉

ivkasamko
6. pro 2007

Ahojte mamičky môj malý anjelik má teraz 2 mesiace a 1 týždeň a tiež pri odgrgnutí zvrackal.Kojím ho no od ukončeného prvého mesiaca som mala pri nom bolave prsníky tak som bola nútená mu podať aj umelé mlieko Sunar 1 na začiatku mu chutilo no po dvoch týždnoch mi z neho začal zvrackať každý mi vravel žeje to normálne no ja som vedela že to tak nieje.Tak som navštívila jeho detskú a predpísala mi na vyskúšanie Nutrilon A.R. a musím zatiaľ poklopkať že mu robí dobre nič ho neboli napapa sa môjho mliečka a ešte vypije 90 ml nutrilonu hoci teraz zvracká občas z mojho ale nie už tak ako vtedy.Zatiaľ sa nemôžem sťažovať dúfam že to bude dobre aj naďalej.

janesm
autor
6. pro 2007

Holky tak jsem dnes změnila dětskou doktorku ta mě poradila že mám dobrat zásobu AR a přejít na Nutrilon1 oranžový je to pro velké jedlíky víc zasytí.postačí 5 dávek denně tak příští týden to zkusím.
Jo a jak si ho připravujete do zásoby třeba když někam jedete?? Co lahve jak často a jakým způsobem vyvařujete??

jaja28
7. pro 2007

janesm nutrilon 1, ale nie je zahustený, pokiaľ máte reflux budeš musieť zahusťovať nutritonom, ale viac zasýti aj kamoška ho dávala. 😉
ja keď niekde idem dám do termosky prevarenú ohriatu vodu a zoberiem prášok nutrilon a frederike to urobím vždy čerstvé, keď ideme na dlhšie beriem viac fľašiek, ak by som nemala kde umyť. 😉
ale nutrilon môžem spraviť aj dopredu a potom ho ohriať, v nemocniciach majú tiež pripravené mliečko v chladničke. ale zahusťuješ až keď idete papať, zahusťovať nesmiete dopredu.
ja uprednostňujem čerstvé, nikdy som dopredu nerobila, ale viem, že sa to robí. 🙂
ja som fľašky vysterilizovala iba 1 krát, teraz len umývam, mám aj sterilizátor na fľaše, ale len od 2.mesiaca a to už som nechcela zavádzať sterilizáciu, lebo bábo je zvyknuté na tie baktérie, ktoré tam boli. aspoň tak som to čítala.
sterilizovať sa má všetko len do 4.mesiaca, potom sa už nemusí. (kniha od DAGMAR V. CRAMM)
dúfam, že pomôže
😉

janesm
autor
17. pro 2007

Ahoj holky,tak jseme změnily doktorku a ta nám poradila Nutrilon Forte malá papá 5x za 24hod 150ml,zahustuji Nutritonem,občas trochu ublinkává dávám jen 3 odměrky na 150 asi zvednu na 4 odměrky.

kadea
17. pro 2007

Ahojte.
Necitala som celu diskusiu, ale musim povedat, ze mam na znacku Nutrilon strasnu zlost. Malemu zistili reflux a tak nam na gastre predpisala AR. Maly zacal mat problemy s kozou az to vyustilo do atopickeho ekzemu. Nikto vas totiz neupozorni, ze nutrilon Ar ma nevhodne zlozenie pomeru kazeinu ku srvatke. Ma 80% kazeinu a len 20% srvatky takze vobec nie je podobny materskemu mlieku.
Pomer kazeinu ku srvatke ma byt v pociatocnych mliekach nizsi max. rovnaky.
Ked som zavolala na bezplatnu linku Nutrilon tak mi pani povedala, ze to neexistuje taky pomer, asi len je zle udane na krabici. Potom mi prisiel mail, ze ano je to tak a taky pomer ma aj mlieko forte a je to preto, aby lepsie zasytilo. Lenze otazka znie preco vyrabaju mlieko, ktore ma pomer kazeinu ku srvatke rovnaky ako kravske mlieko?
Sorry, ze som sa tak rozpisala, ale neda mi neupozornit na tuto skutocnost.

bramburka
18. pro 2007

holky, kolik mám dávat toho nutrtinu, opravdu 25 ml - 2 odměrky před každým kojením!?

cetera
2. pro 2009

pouzivame ho asi tyzden a grckanie prestalo pri druhej flasi...zatial sme spokojne obidve......a problemy ziadne..kakame kazdy den a niekedy aj 2 krat 3 krat za 24 hodin....to sa namstalo sice iba raz ale jeden krat denne urcite... ale mala musi pit medyitym vela cajiku to pomoha tiez na kakanie

liusha
21. bře 2012

neviete mi poradit doktorka nam predpisala nutrilon ar ale mala ma velmi tvrdu stolicu a puci sa dost ked kaka co mame robit??pomaham jej aj rektalnou rurkou

zelvy
27. bře 2012

@liusha
Ahoj, kamarádka řešila podobný problém, syn ublinkával, ale bolelo ho také bříško. Dávala Nutrilon Comfort a k tomu Nutriton.Nutrilon Comfort mám být šetrný k zažívání, tak by mohl sedět také Vám a Nutriton je na ublinkávání, ona tedy byla moc spokojená.

mirkakab
3. dub 2012

Maminy neviete mi poradiť, môže sa nutrilon AR zarobiť viac flašiek večer a potom v noci len prihriať? dakujem.

jajamalka
4. dub 2012

@mirkakab My fungujeme na ARkovom Nutrilone a radšej si v noci privstanem a zarobím čerstvé. Aj keď je pravda, že naša sa budí v noci len raz. Myslím, že aj na obale píšu, že urobenú dávku spotrebovať do 2 hodín. 😉

zelvy
6. dub 2012

Ahoj, radší bych vždy udělala čerstvé.

vero69
20. srp 2012

Prosím vás dievčatá 🙂 nutrilonom AR len dokrmujete a popri tom kojíte alebo papáte len nutrilon AR a materské mliečko nie.

karin0401
21. srp 2012

ahojte.moj syn ma 8 mesiacov davam mu nutrilon ar pretože ma od narodenia reflux... je tu niekto ,kto si dava na predpis alebo kupujete len tak?lebo je dost dahy 😒

kika1111
21. srp 2012

@janesm náš malý tiež grckal..všetky nutrilony ho zapekali.. prešli sme na mlieko Babylove 1 - z DM drogérie..toto mlieko je trošku hustejšie a hlavne nezapeká..aspoň nášho malého nie.. a ak si grcne, tak iba vtedy, ak ho dám odgrgnúť len na konci - inak papáme 150 ml s tromi prestávkami na grgnutie.

kika1111
21. srp 2012

@zelvy my sme to takto riešili asi 2 dni.. aj ked sme pili comfort, do toho probiotiká, tak po dvoch flašiach comfortu s nutritonom bol tak zapečený, že plakal 3 dni. a keď kakal, tak na hovienku mal až krv!!! Nutrilon by som dala piť výrobcom, je to hnusná, špinavá voda... drahý je preto, lebo musia veľa investovať do reklám

jajamalka
21. srp 2012

@karin0401 máme NutrilonAR na predpis, nakolko nam na gastre diagnostikovali reflux, súčasne s nim malá brala asi 3 mesiace probiotika Biogaiu a asi mame stastie, tato kombinacia ju nezapekala, naopak, dost nam to pomohlo, predpisuje nam ho pediatricka, na recept vzdy napise, ze na odporucanie gastroenterologicky, tak je o polovicu lacnejsi, dufam, ze som pomohla 🙂

jajamalka
21. srp 2012

@vero69 kym som kojila, materske mlieko som zahustovala Nutritonom, ked bolo mlieka menej, dokrmovala som Nutrilonom AR a a v sucasnosti sme uz len na ARkovom mlieku, sucasne s nim sme dlhodobo uzivali Biogaiu

karin0401
22. srp 2012

@jajamalka aj nam nutrilon
AR pomaha vobec nezapeka....nam tie probiotika nedali..inak moj maly ma dost silny reflux ...

karin0401
22. srp 2012

neviete ci je aj nieco podobne ako nutrilon ar?

jajamalka
22. srp 2012

@karin0401 tie probiotika na predpis neboli, to nam len odporucili, aby sme si kupili. 🙂

karin0401
22. srp 2012

@jajamalka okey 🙂 príkrmy ako zvladate?grcka alebo dobre?

jajamalka
25. srp 2012

@karin0401 príkrmy sú v pohode. máme za sebou niekoľko druhov zeleniny, maska, chystáme sa na žĺtok a potom na ovocie. 😉

karin0401
27. srp 2012

@jajamalka moj maly občas vygrcne,hlavne čaj.