Nutrilon AR 1

janesm
5. pro 2007

Ahoj maminky 😉
naší karolínce budou v sobotu 8.12. 3 měsíce asi od 1měsíce ji dávám Nutrilon AR1 chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti??
Malá mě krásně přibírá a neublinkává jako předtím ale má problémy s kakáním má tvrdé bobečky a zřejmě ji bolí bříško.Dávky má asi 6-8x denně a to 150ml.Paní doktorka doporučuje takové množství ale na Lince Nutrilonu mě řekly že je malá překrmovaná a zatěžují se jí tím ledviny a zžívání.
Poradtě mě prosím.
Díky Jana 😉

jaja28
5. pro 2007

ahoj janesm
aj nám predpísali nutrilon AR, ale malú to totálne zapekalo a mala veľmi veľké bolesti bruška, tak sme prešli na nutrilon premium a zahusťujem jej to nutritonom, odvtedy je to ok. 😉

janesm
autor
5. pro 2007

jaja28 a jaké dáváš dávky??

jaja28
5. pro 2007

dávam 120 ml vody + 4 odmerky nutrilonu a 2 odmerky nutritonu, mala by som dávať viac nutritonu , aby to bolo hustejšie, ale to frederike nerobilo dobre, teraz nutriton uberám lebo čím je väčšia tým je to lepšie a nepotrebuje tak zahustenú stravu. papáme každé 3 hodiny, niekedy 2 a pol. 🙂
na večer som dávala 150 ml, teraz som začala dávať na večer nutrilon kašu - jablčkovú. 🙂

janesm
autor
5. pro 2007

jaja28 já dávala na začátku Nutriton do mého odstříkaného mléka,ted jsme na tom AR.Frederika má tedy asi také 7 dávek cca 840ml denně že??
Na infolince mě řekly že by měla mít denní dávku 850ml maximálně a malá má tak 1050ml prý tak zatěžuji organismus zažívání a ledviny tak nevím komu věřit.Kašičky mě doktorka zatím nedoporučuje.

jujka
5. pro 2007

ja som dávala malému nut. hipoalergenné,nut. premium aj nut. comfort to je na bolavé bruško a všetky ho zopekali. teraz popá bebu bruško stále bolí, ale aspoň kakame.

janesm
autor
5. pro 2007

jujka myslím že na to jak je mimoušek malý tak toho papání moc vystřídal doktorka mě říká že každá změna může způsobit problém tak opatrně zkus navyknout na jeden druh-vzdržet!!Kolika dávek a jaké množství papa??

jujka
5. pro 2007

90-100ml papá každé 2hodiny - 2 a pól. skúšam doňho dostať naraz viacej aby vydržal aspoň 3 hod,ale nechce viac ako 100ml.

jujka
5. pro 2007

3 odmerky na 90ml.

danu
5. pro 2007

my sme mali na zaciatku Nutrilon AR a zapekalo nas to tak ze sme skoncili u doktora presli sme na Bebu AR kedze AR-kove mliecka su jedine Nutrilon alebo Beba a nemame ziadne problemy dokonca mi kaka aj dvakrat denne a ak nie tak raz dene vzdy 🙂

janesm
autor
5. pro 2007

jujka díky za názor ale myslím že jak bude větší bude víc papkat,důležité je aby přibíral.

janesm
autor
5. pro 2007

ufff jaký jste měly problém po Nutrilonu??

lullka30
5. pro 2007

Natalka hodne blinkala a tak som jej dávala Nutrilon AR a tiež mala problémy s bříškom a tak sme prešli na Nut.Comfort, ktorý zahustím Nutritonom a je to OK

janesm
autor
5. pro 2007

LULLKA30 prosím jaké dáváš dávky???
nebo spíš jaké jsi dávala ve 3 měsících??

lullka30
5. pro 2007

Ja som do 3.mesiacov plne kojila a potom som mala nejako málo mlieka, Natalka skoro nepriberala a tak som jej začala dávať 2xdenne Nutrilon(dávku podla návodu)a od 4.mesiaca už nekojím(teda 1x v noci)a dávam jej 4xdenne 160-170 ml a večer 190ml

jck
5. pro 2007

ahoj holky, jsem vám sem vlezla a mám dotázek - předem děkuji 😉

lulka mě Natálka hrozně blinká po každým jídle a dneska jsme měli vodotrysk, ale na Nutritonu je napsáno jen pro kojení a lékárnice mi řekly, že je to jen při kojení a ne při UM. Dáváme sunar1, dávale jsem sunar protialergení a Bebu, ale Natála je ratši hlady a všechno ostatní nechce, sunar vypije ale zase ho obratem hned po krknutí vyblije ☹ už si nevím rady
Děkuji

janesm
autor
5. pro 2007

jck Nutrilon AR je proti blinkání u nás zabralale zas nastaly prdíky a bobečky.Měla jsem i Nutriton ten jsem přidávala do mého odstříkaného mléka.

lullka30
5. pro 2007

jck, čo je pri kojení, to blinkání? Nejak som to blbo pochopila 😒

janesm
autor
5. pro 2007

Nutritinem se zahuštuje Mléko nebo nutrilon

jck
5. pro 2007

janesm...napsala jsem to trochu špatně, dáváme sunar, jednu chvilku jsem dávaly sunar-protialegrení, pak zase normální ale pořád ublinkávala a pak jsme zkusili Bebu proti ublinkávání a tu mi Natálka vůbec nevypije, prostě je hlady, nejdřív řve a pak z toho hladová usne a já jí to zkoušít dát znova a nic a pak stejně udělám sunar a blinkáme pořád ☹
jája nahoře psala, že dávála nutrilon a zahušťovala nutritonem a to mi v lékárně nedopořučili, ale jestli to tak nevadí a pomůže tak bych do toho šla, jestli to ovšem chápu dobře 😅

lullka30
5. pro 2007

jck, Ty si písala o Nutritonu a ja že píšeš o UM Nutrilonu
janesm ďakujem za odpoveď, čo som mala napísať ja 😉 - zahušťujú sa tym MM aj UM

lullka30
5. pro 2007

Jck, napísala si dobre, ja som zle prečítala
Natalka mi blinká po všetkom čo je řídké, aj vodu alebo čaj.Dúfam, že s tým už skončí, už bude mať 6.mesiacov

janesm
autor
5. pro 2007

Holky mám album koukněte na Karolínku!!!

lindda
5. pro 2007

ja davam od narodenia AR a sme max spokojny

lullka30
5. pro 2007

Karolínka je krásny chobáčik 🙂 ja mám zase chute si pochovať zase také malé miminko a nikoho takého nemám v okolí. Tá naša Natalka nejako rýchlo vyrástla

janesm
autor
5. pro 2007

lullka díky!!! vždyt natálka nemůže být zas o tak moc větší ne??

lullka30
5. pro 2007

Natalka už váži 7.5 kg a oproti tým 3.5 kg keď sa narodila je veliký rozdiel 🙂

janesm
autor
5. pro 2007

lullka Kájulka měla 2800g když se narodila pak shodila na 2660g ale ted už váží 5400g

lullka30
5. pro 2007

Natalka mala 5,4 kg v troch mesiacoch. Od kedy som ju začala krmiť Nutrilonom, tak nám kyne a kyne 🙂 za posledný mesiac pribrala 1,1kg 😲

jaja28
6. pro 2007

janesm vôbec nepočúvaj čo ti hovoria na infolinke, keď je bábo hladné daj mu jesť, aj moja malá sa nevedela dojesť, keď sme začali s nutrilonom, ono sa to časom ustáli. a pokiaľ pekne priberá a je zdravé nezáleží na tom koľko spapá, frederika papala viac v 1.mesiaci ako teraz. 😉

jaja28
6. pro 2007

keď sme sa narodili mali sme 3050g a to sme predčasne narodený a teraz máme presne 6050g, to jest každý mesiac 1 kg. 😀