O kojení pozitivně. Kdo má dobře skusenosti?

janneke
3. srp 2010

Nikde jsem tady nenašla téma, kde by se o kojení psalo pouze pozitivně. Buď se tu řeší problémy s kojením, dítě nepřibírá, nepřisává se, .. a podobně. Což je samozřejmě v pořádku, problémy jsou od toho, aby se řešily.
Ale možná by nebylo od věci, pohovořit si o tom, jaké kojení také může být - bezproblémové a neobyčejně přirozené. Tak jak to původně příroda zamýšlela.
Že kojení není jen o problémech.
Naši malou mi ihned po porodu položili na břicho, nechali dotepat pupeční šňůru. Dcerka mezitím hladově otevírala pusinku a stačilo jen otočit její hlavičku správným směrem a ona se přisála a bylo vymalováno.
První noc jsem si ji nechala u sebe v posteli, takže ve chvíli, kdy se vzbudila, měla mléko na dosah. Prvních pár dní jsem sice při kojení cítila bolest, ale stačilo opravit techniku, dohlédnout na to, aby dcerka dostatečně otevřela pusinku na první "sousto" a pak už bylo všechno v pořádku.
Překonaly jsme několik bojkotů, nachlazení (kdy nechtěla pít, protože nemohla dýchat nosem), nových zubů (au, au), nástup do práce a do jeslí, a kojím ještě dnes.
Nějaký limit jsem nestanovila, uvidím, jak to dopadne.
Jsem zvědavá, jestli se tu najde víc takových pozitivních příběhů.

bambusko
1. pro 2010

nie je to rovnako, lebo casopis si musim kupit, do lekarne chodim aj po ine veci. a do schranky mi chodi kazdy polrok vzorka um... je to obrovsky biznis, to ovplyvnuje vsetko okolo

apollo11
1. pro 2010

Jako jo, souhlasím, že se na to lze dívat z obou stran.. ale dnes mě to nějak nakrklo no 😒 😉 je pravda, že kojení není zlatej důl, takže lékárnám se ani nevyplatí objednávat tak okrajový sortiment..
@radka.m. to je něco jiného, nemyslela jsem informace jako takové, tam je to stejné s kojením tak s UM.. a (jak píše @bambusko) informace si může vyhledat každý nebo sdělovat třeba tady na koníkovi.. vím, že s UM je to v tomto ohledu i těžší, však se shodnem, že kojení je bezva právě v té jednoduchosti 😉 byla jsem spíš překvapená, že v lékárnách neseženu určitou věc a ne proto, že by ji zrovna neměli, ale proto, že ji ani nevedou a nevědí, že je občas pro někoho potřeba..

Jinak na ragádu Bepanthen moc nezabral, zkouším ten Purelan a větrat a asi je to trochu lepší, holt zatnout zuby a vydržet 😝 🙂 teda doufám, že zuby nebude zatínat maličká, ještě ani žádné nemá.. jinak totiž fakt ráda kojím 🙂