Objednat ji na rehabilitaci? Stojí, ale neleze

xdrak102
24. črc 2017

Dobrý den všem,
dcera 10 ukončených měsíců se dlouho plazila. Navíc asymetricky (odstrkuje se jen jednou nohou, ručičky občas prostřídává). Doktorce jsem to říkala ale řešit to nechtěla. Pak se dostala z boku do sedu a pak na kolínka. Měla jsem radost, doufala že teď už poleze. Jenže najednou ji začalo bavit mě přelézat přes nohy a ejhle v sobotu se vytáhla o křeslo do stoje, což jsem teda vůbec nečekala. Od té doby chce pořád stát. Teď se teda bojím aby lezení nepřeskočila. Mám se sama objednat na rehabilitace, že by ji tam někdo zkouknul? Nebo třeba 2 týdny počkat jestli se ještě nerozleze? Nebo to moc řeším?

lv
24. črc 2017

Obě dcery prvně stály, až pak lezly, cca měsíc po stoji.

xdrak102
autor
24. črc 2017

@lv Díky za info🙂 To jste mě potěšila. Já mám totiž v okolí samá tabulková, dokonalá miminka, která jedou podle předpisu😀 Tak snad se rozjede🙂

denisa060491
24. črc 2017

Nebojte ja taky nemam tabulkove dite.teprve v jedenacti mesicich si sedl v postylce a pak si sedal i na podlaze.pak misto toho aby se plazil.si sem tam sam sroupl,ze se me chytl za triko a vytahl se.my jsme objednani na rehabilitace protoze to pry opravdu potrebuje.byli jsme v nemocnici s epileptickym zachvatem a jak tam byli vsichni tabulkovi,ze v 10 mesicich neumi to co by mel umet v osmi.uprime bylo mi z nich vsech spatne.to ze jedni dite je tabulkove,neznamena,ze musi byt vsechny 😉 nektere deti lozeni proste preskoci a zacnou zrovna chodit.budze rada,ze nemate tabulkoveho doktora 😉

xdrak102
autor
24. črc 2017

@denisa060491 To jsem, ale bojím se aby pak třeba zbytečně neměla problémy např. se zády, když by se tomu dalo předejít. I kvůli tomu asymetrickému plazení. Ale možná to moc řeším. Dcera taky všechno dělá později, ale ještě v normě.

nada3
24. črc 2017

@xdrak102 Zdravim, my na cviceni chodili a kluci se taky dlouho plazili, v 11m si stoupli a bylo vymalovano🙂 Az pozdeji zacali lezt po ctyrech a poradne si sedli snad v 15m. Taky bylo videt, ze kdyz se naucili obchazet nabytek, tak nejaky lezeni naprosty nezajem. Ale pokud se vam to nezda, hlavne ta asymetrie, tak se proste objednejte a uvidite. Budete mit jistotu, ze jste nic nezanedbala. Myslim, ze fyzioterapeut muze najit nejaky problem na kazdem mimcu, jen zalezi jak zavazny a jestli je potreba to resit. At je dcera v poradku.

denisa060491
24. črc 2017

@xdrak102 Nas maly se trochu plazi az co mel 11 mesicu.ted za par dni bude mit rok a zacal lozit,zatim nejiste,ale lozi a uz si i stoupl.jen kvuli tomu,zejsme byli v te nemocnici kvuli tomu zachvatu musime na ty rehabilitace.mame napsany vojtuv stul.at zapomenou na to,ze to s nim budu cvicit.Vojtova metoda neni pro kazdeho.me stacilo kdyz jsem chodila v tehotenstvi na navstevy ke kamaradce,ktera o cvicila se synem.jsem mela co delat abych neodesla a vratila se az uz cvicit nebudou.

kate99
24. črc 2017

Byt vami, tak se na rehabilitace objednam. Lezeni je velmi dulezita faze pro rozvoj zadovych a brisnich svalu a take pro vyvoj mozku-propojuji se hemisfery. Pokud se bojite Vojtovky,tu treba ani cvicit nemusite, je moznost napriklad Bobath, ktery je na uplne jinem principu. Nejvice bych mela obavy z te asymetrie. Chodit se nauci vsechny zdrave deti drive nebo pozdeji. Ale co se zanedba v tomto veku, se pozdeji hure napravuje. Vidim to na svem synovci, svagrova porad nic nechtela resit a ted ma jeji dite velke pohybove problemy. Kazdopadne konzultaci nic nezkazite 😊

whitelilith
24. črc 2017

Syn po 4 v podstate nelezl vubec. Dlouho se plazil, nekdy v 10ti mesicich se postavil, az za mesic si sednul a sam zacal chodit v 15mesicich.