Začít s příkrmy po očkování nebo vydržet?

lucca2211
21. črc 2017

Ahoj holky, v nedeli nam bylo pet mesicu, v utery jsme byli na druhem ockovani. Chtela bych se zeptat, zda uz muzu zacit s prikrmy nebo mam jeste chvili vydrzet. Po ockovani jsme meli druhy den zvysenou teplotu a proknourali jsme cely den, od vcera uz jsme na tok dobre. Tak se ptam, jestli neni nejaka doba po ockovani, kdy zacit nebo zda je to jedno.

almara2
21. črc 2017

u všech dětí jsem začínala v 5,5 měsících pozvolna. Po očkování bych osobně počkala tak aspoň týden. Poznámka mimo, sorry, ale ten mateřský plurál je brutál, úplně mi to rve oči. To je jak kdybyste kňourali celá rodina apod.

lucca2211
autor
21. črc 2017

@almara2 tak bohuzel me nenapadlo, jak jinak to napsat 😉 nejak by me nenapadlo cim nahradit slovo knourat 😉

zdenkaell
21. črc 2017

No mozna staci "dite knouralo" a ne "knourali jsme". Je to fakt hrozny 😀

almara2
21. črc 2017

@lucca2211 já jsem alergická na mateřský plurál, papáme, už je nám 6 měsíců, máme konečně zub,..... Chápu, že matka a díte jsou hoďne spolu, ale za mně je tohle už extrém. Jinak kňourání je slovo v pohodě. Je to každého věc, jak se vyjadřuje, ale díky takovýmto nešvarům, pak mají skupiny na FB vysmívající se matkám dostatek materiálu

almara2
21. črc 2017

@zdenkaell přesně tak jsem to myslela 😉

lucca2211
autor
21. črc 2017

No jelikoz tady resim prikrmy a ne, to, jak kdo matersky pise, tak pokud nemate nic jineho k tematu nez to, ze vam vadi matersky plural, tak bych si ty pripominky odpustila 😉

alishka111
21. črc 2017

@lucca2211 Mimo téma teda, ale mateřský plurál je podle mě přirozený a biologicky podmíněný, vyjadřuje jednotu matky a dítěte, která porodem v žádném případě nekončí. Pokud dítě kňourá a trpí, vetšina matek to oprávněně pociťuje jako svojí újmu - ono se to koneckonců matky doslova bezprostředně fyzicky dotýká, že... Takže byť "kňourali jsme" a "je nám 5 měsíců" nereflektuje moderní trend okamžité separace dítě od matky, nikoho bych za to nekamenovala, zvlášť u takhle malého dítěte, časem a osamostatněním dítěte plurál většinou přirozeně vymizí i když teď jsem četla, že v těle matky skutečně doživotně zůstává dna dítěte, takže... 🙂
Ale tak jasně, pokud má někdo potřebu rýpat do zivotů ostatních, bude to mateřský plurál, nebo něco jiného - doporučuji takové osoby ignorovat a řídit se vlastním citem ;)

K tématu: myslím, že čekat nemusíš, ale bude to možná složitější... dcerka vždy po očkování zlobila s jídlem a to docela dlouho. Tak aby to nebyl zbytečný boj. Ale pokud bude chuť k jídlu, tak by tomu nic vadit nemělo...

lucca2211
autor
21. črc 2017

@alishka111 dekuji za komentare, jak k materskemu pluralu 😉 tak k prikrmum.
Tak to dnes zkusime a uvidime, kdyz nebude chutnat, tak zkusime az dyl. Mam doma jedlika, tak snad nebude zadny problem. Mela jsem sis strach, ze jsme po ockovani, tak jestli neni nejaka doba, kterou by jsme meli dodrzet nez zacneme prikrmovat 🙂

almara2
21. črc 2017

@alishka111 jsem kontaktní rodič, dítě neseparuji a plurál mi rve všechno, co jde. Pokud to někomu uklouzne během řeči, tak se to dá chápat, ale pokud píšu někam dotaz, tak nad tím můžu zapřemýšlet, co napíšu a "kňourali jsme" je fakt peklo. K příkrmům jsem se vyjádřila.

koitschka
22. črc 2017

Pockej s prikrmy a matersky plural prosim neee :(

koitschka
22. črc 2017

@alishka111 ja si myslim,ze diky materskemu pluralu si opravnene zbytek populace mysli,ze nam matkam na RD mekne mozek:(