Od 3 měsíců se kojí za noc 2x, od 6ti měs. bez kojení

elzik
15. bře 2010

Maminky, dnes jsem se na www.kojeni.net dočetla, že od tří měsíců věku miminka má dítko nárok jen na dvě kojení za noc a od půl roku by mělo vydržet celou noc bez kojení. Chtěla jsem se zeptat, zda to tak máte. Náš malý má 5 měsíců a budí se v noci co 2hod na kojení a když mu napít nedám, tak strašně pláče, není k utišení, takže nakonec stejně podlehnu a nakojím ho. Právě, že na těch stránkách píšou, že to už je zlozvyk, že dítko nemůže mít hlad, že je dobré dítě nechat poplakat a prostě nedat, snažit se jinak utišit, ale nekojit. Kojíte některá i po půl roce v noci? A jak často? Moc děkuji za vaše odpovědi.

soanpe
16. bře 2010

no já zkoušela dávat vodu, čaj... a výsledek? po hodině opět řev 😀
prostě dítě si samo určí,kdy chce mlíko a kdy vodu. ted se mi holka budí jen kolem 3.hod ranní na flašku mlíka.a mezitím nechce ani ten čaj 😉

meleri
16. bře 2010

myslím že těsně po půl roce mi to přijde jako extrém ale spíš později, kolem roku, nebo možná i o trochu dřív,záleží asi na dítěti.

nejlepší je to řešit když člověk odstavuje. nahrazovat co nejvíc flaškou, a jakmile odstavíš tak pak už pije s láhve a v noci (aspon ten náš ) se budí tak 1x.

luciperka
16. bře 2010

jééé já to asi špatně napsala... Já nemyslela dávat vodu nebo čaj v noci- to by mě s tím poslal někam 😎 a byl by šílenej řev, já myslela tak jak se má přes den dávat napít prostě... Aby si zvykal pít a jak se nahrazuje kojení čím dál víc normál jídlem, tak má dítě pochopitelně žízeň... Náš malej v noci nikdy nic jinýho než prso neměl

verka12
16. bře 2010

ahojky tak to tady čtu náš malý má půl roku a vyžaduje víc kojení než kydž byl menší. dříve jsme ho kojila davkrát ted chce třikrát. spával celou noc a ted se budí. 😝

janneke
16. bře 2010

Já se řídím heslem, že potřeba, je-li naplněna, odezní sama.
Takže naplňuju potřeby a netlačím na pilu.

monikask
9. čer 2010

Dobrý večer, obnovuji téma 🙂.
Naše dcera je na MM a v noci se budí po 2-3 hodinách a vyžaduje mlíčko. Zkoušela jsem dávat i čaj, vodu, ale žádný úspěch. Dokonce i po večerní kaši se vzbudí na jídlo, jako kdyby měla mlíčko. Ptala jsem se na to v lékárně a bylo mi řečeno, že bych jí měla odstavit a koupit pokračovací mléko,které jí zasytí na delší dobu. Ale myslím, že ještě chvíli vydržíme s kojením 😀

momin
9. čer 2010

moni ja si myslim ze prehod na UM by vam nijak nepomohl.... 😀 😎
Dan byl na UM od 2 mesice a do 7 mesicu se mi budil v noci na jidlo co 3 hodky..
Pak jeste do 9 mesice asi 2x za noc... 🙂 😉

saronka
5. srp 2010

Ahoj, potřebovala bych poradit, dávám malé večer 200 někdy sní i 250ml kaše kolem 7 hodiny, v 8 jde spát, kolem 1 vstávačka a kojíme, vydrží tak 2 hodiny a pak jedeme až do rána, někdy kojím 2x za noc ale někdy i 3x. Nechat vyřvat, no na to nám sílu, takže to nehrozí a zkoušela jsem ted techniku dát UM a pomalu snižovat dávky, zatím jsem 2. den a vypije kolem půlnoci tak 100ml jenom (mám velkého žrouta- sní i 2 jogurty) pak po 3 hodinách kojení, ted jsem ji asi po minutě odtrhla.. trošku zabručela, dostala dudlík a spala 3 hodiny, přijde mi že zase tak hlad nemá a je to jen o tom že chce mít se mnou kontakt, nevím co s tím. Čaj nezabírá, manžel taky ne..

marselina
5. srp 2010

my se kojíme ještě v tuto dobu za noc i 3x a přes den snad pořád co si sednu,tak raději ani nesedám 😀

marselina
5. srp 2010

saronka: já bych jí netrápila a mlíko jí dala,teda pokud nechceš malou odstavit

saronka
5. srp 2010

@marselina už bych chtěla přestat kojit..už kojím jen v noci a ráno jinak přes den baštíme.. hezky po 2 hodinách je to malý žroutík 🙂

lamarika
5. srp 2010

@saronka já bych s tím odstavováním ještě počkala, protože stejně budeš muset to mateřský mliko nahradit umělým a to mi přijde z mého pohledu nelogický a zbytečný. Každopádně jestli chceš odstavit, tak je to na tobě a máš k tomu určo důvod. Alespoň tak jsem to pochopila, protože píšeš, že kojíš jenom v noci a ráno. Nebo bys ranní kojení ještě nechala? To asi né, protože se ti pravděpodobně přestane tvořit mliko.
Tady je jedna metoda co jsme využili my. Když v noci kojíš, tak se dívej na hodiny jak dlouho kojíš a každou noc kojení snižuj o 1-2 minuty. Po té době malou "odlep" od prsu a dej normálně spát. Až se dostaneš na délku kojení 3 min, tak už toto kojení nemá smysl. Pokud se ti malá vzbudí, tak zkus pohladit nebo třeba dát napít vody (čaje).
Tak hodně zdaru ať už se rozhodneš jakkoli 😉

bocinka
5. srp 2010

@elzik moje malá spala od pár týdnů celou noc bez koja.... no a od půl roku chtěla jedno kojení, pak dvě, pak tři a za pár dní byla za noc vzhůru nesčetněkrát... takže je to zvyk.. a já právě druhou noc pracuju na nekojení.... včera - první noc - plakala dvakrát, v deset pět minut, o půl noci necelých 45 minut a po třetí hodině jsem jí dala prso a spala do osmi.... 😵 😵 uvidíme dneska... zítra když tak poreferuju... nedávám ani vodu, páč se mi pak budila i na lahev.... 🙄

saronka
5. srp 2010

@lamarika jj myslela jsem si odbourat kojení v noci alepson jedno a kojit k ránu a uplně ráno jako snídani.. jinak s těma minutama..mi to přijde super, jen my kojíme max 3 minuty vždycky.ani ne..tak nevím kdy odtrhnout..jestli mi rozumíš..jinak čaj pohlaezní pomáhají chvilku pak je řev...

lamarika
5. srp 2010

@saronka Tak to ti tady ta metoda asi moc nepomůže 😅 To už ti moc neporadím, protože s ničím jiným nemám zkušenost, Snad někdo jiný vytáhne nějaký to eso z rukávu 😉

saronka
6. srp 2010

holky máme změnu 🙂)) v 10 večer se vzbudila.. nejdříve jen koukala a pak začala knourat..manžel mě hne dposílal, at ji dám hned jídlo..no kdybych jí dala napít tak by usla a byl klid ale říkám si ne..před 2 hodinama jsi měla kaši.. hlad nemáš..tak jsem se přikryla dekou a dělala že tam nejsem..manžel dělal pššš, nosil dudlík, asi 5 minut bručela..ne jako řev ale takové bručení pak klid pak zase asi 2 minuty a pak...usla..a holky normálně až do 4 vydržela.. přitom když spí celou dobu od 8 tak kolem 1 kojím.. 🙂) no je to potvora..asi to fakt budeme muset vyzkoušet nechat bručet a třebas se to naučí.. jenže to chce víc dní než víkend a manžel asi každý den kolem 1 bručení nevydrží 🙂))

hlavinka
7. led 2012

Zdar holky, koukam, ze uz jsou tu stare informace....Ale...
Majda ma pul roku a zadne zlepseni nevidim, stale kojim co 2 hodiny, nekdy dokonce co hodinu. Vzdycky se napije celkem dost, takze bych nerekla, ze se chce pomazlit. i kdyz, kdo vi. Jsem z toho uz dost vycerpana. A taky na to nejsem zvykla, protoze prvni dcera se budila jednou ci dvakrat za noc....Majda flasku s mlikem nechce, takze nehrozi, ze by obcas vstaval manzel. Doufam, ze az budu vic prikrmovat, tak ze se to trochu zlepsi. kez by!

maginka87
7. led 2012

ahojky,my máme 5 měsíců a jsme na tom podobně jak hlavinka,když to byly ještě 2 hodinky,tak to šlo,ale po hodince už bylo hůř.začalo to kolem půlky prosince,jak ksem dostala měsíčky.tak jsem teď 4 ledna zkusila dát trošku kašičky kolem 18 hodinky,napřed nechtěla,včera už to bylo lepší a dneska snědla 40 ml kaše (bylo to teda rozmíchaný v mateřským mléce),tak jsem zvědavá,co bude dnes.ale zatím ještě nejedla a je to už 2,5hodinky od jídla

andinecka
7. led 2012

@hlavinka pořád jen kojíš? Zuzka má 5 měsíců a jsme na tom podobně, navíc malá dostala šestou nemoc a chce být se mnou ještě více, takže kojím taky často. A to předtím byla vzorový miminko.

hlavinka
9. led 2012

@andinecka Kojim, ale 2x denne ma prikrm, v poledne a vecer. kase sni celkem dost, ale stejne pak jeste pije jak zjednana....

andinecka
9. led 2012

@hlavinka
malá jak chytla tu šestou nemoc, tak usíná až kolem půlnoci a vstává ve 3 hod a pak po hodině. Už jsem docela hotová. Připadne mi, že jí nejde o jídlo, ale o kontakt se mnou. Jinak my příkrmy zatím ještě nemáme, 6 měsíců budeme mít za 16 dní. Můžu se zeptat, čím jsi začínala příkrmy a jakou kaši malé dáváš?
Já doufám, že až přejdeme na tu kaši, že se snad v noci vyspím. 😵 😵

hlavinka
9. led 2012

@andinecka Prikrmy jsem zacla klasicky . tzn. mrkev, pak mrkev brambor, pak treba s ryzi. Postupne pridavas maso. Ovocne presnidavky az po zeleninach. Kasi jsem nejdriv davala bez lepku, pak uz s lepkem. vetsinou tu, co se zadelava s vodou....Urcite Ti poradi i lekarka🙂

aemmi
9. led 2012

Od 3 měsíců se kojí 2x za noc, jo? 😀 Tak u nás se to právě po třetím měsíci zhoršilo, včera třeba malá jedla od půlnoci po dvou hodinách, dneska po třech a co s tím nadělám??

andinecka
9. led 2012

@hlavinka
děkuji za rady, jsem zvědavá, jak se mimiš bude tvářit. 😀 😀 Už teď se tváří naštvaně, když vidí jíst nás 😵 a ona nic. Ale už se na to těším, když si vzpomenu, jak starší dcera všechno prskala okolo sebe 😀 😀
@aemmi
my taky jíme hrozně 😖 😖 😖

kachulinka
16. lis 2012

Ahoj maminky měTerezka už od 2 měsíců stáva 2krát za noc na kojení a teď ve 3 ,měs. mi už dvakrát vydržela spát celou noc 😉

wendulka25
17. lis 2012

Tak já od druhého měsíce kojím okolo sedmé až osmé hodiny večer a pak až kolem 4-5 ráno, jak kdy.

krakowitzerova
17. únor 2013

Ahoj,mám 4.týdení miminko,a vůbec my nepije...poradte..jsem stoho celá zoufalá.... ☹

lucca23
12. bře 2013

nám malý od 4. měsíce vydrží celou noc bez buzení. (od 17hod do 7 hod. ráno) 🙂

garfie
12. bře 2013

@lucca23 Užij si to dokud můžeš.... 😀

lucca23
12. bře 2013

@garfie my se spánkem nikdy neměli problémy, celou noc začal spát po té, co jsme ho přestěhovali do vlastního pokojíčku a má tam klídek 😀