Od 3 měsíců se kojí za noc 2x, od 6ti měs. bez kojení

elzik
15. bře 2010

Maminky, dnes jsem se na www.kojeni.net dočetla, že od tří měsíců věku miminka má dítko nárok jen na dvě kojení za noc a od půl roku by mělo vydržet celou noc bez kojení. Chtěla jsem se zeptat, zda to tak máte. Náš malý má 5 měsíců a budí se v noci co 2hod na kojení a když mu napít nedám, tak strašně pláče, není k utišení, takže nakonec stejně podlehnu a nakojím ho. Právě, že na těch stránkách píšou, že to už je zlozvyk, že dítko nemůže mít hlad, že je dobré dítě nechat poplakat a prostě nedat, snažit se jinak utišit, ale nekojit. Kojíte některá i po půl roce v noci? A jak často? Moc děkuji za vaše odpovědi.

beruthiel
15. bře 2010

Jasně a od 8. měsíce již dokáže dítě spát celou noc....muhehehe 🙂 tohle jsou dobré rady. V noci jsem jednou kojila ještě v roce a 1/4. Záleží na tobě dítěti, jak a co vám vyhovuje. V 5ti měsích bych to vůbec neřešila, hlad třeba v noci nemá, ale klidně může mít žízeň.

bertica.h
15. bře 2010

malo by spať..ale kojené deti často vyžaduju kontakt..mn sa budila na kojenie aj 2ročná dcéra...teraz skoro 10 mesačná sa mi budí tiež..cca 7x..ako kedy

kocicinka
15. bře 2010

Na Kojeni.net jsou vůbec rady k nezaplacení.... 😠
Já sama se budím žízní noc co noc.
Taky v noci kojím, někdy častěji, někdy jen jednou. Jen 2 noci za 9 měs.vydržel bez kojení.

Spíme spolu v posteli, takže se Jonášek samoobslouží a já nemusím vstávat.
Nevím, jak bych synovi vysvětlila, že mu nedám, protože to někde psali.
On nemusí mít hlad, kojení pokrývá i jiné potřeby. Třeba při separační úzkosti nebo zoubkách má dítě větší potřebu ....nebo jen chce cítit maminčinu blízkost.

lucie777
15. bře 2010

Mám kamarádku, která v půl roce svýho chlapečka prostě přestala kojit, přesně jak se dočetla, že od půl roku už nepotřebují v noci kojit, první noc prý řval pár hodin, ale asi po týdnu spal sám celou noc..

Ale třeba já tohle rozhodně praktikovat nechci, kdo ví, jestli zrovna kvůli tomuhle z něj dneska není takovej spratek.. Možná už teď mám trochu rozmazlený miminko, ale snad je šťastnější a nebude mít nějaká další traumata.. 😀

blka
15. bře 2010

Já jsem cca do těch 5 měsíců kojila v noci min. po 3 hodinách, ale většinou měl i delší intervaly. Pak se to nějak "pokazilo" a budil se mi co hodinu nebo co 2 hodiny. Trvalo to měsíc určitě. Teď se mi budí co 3 hodiny, někdy co 4.
Ale já to nijak neřeším, protože fakt pije. Kdyby si jenom cucl a viděla bych, že to má na uspání, tak bych se (možná 😅 ) s tím snažila něco udělat, ale on fakt jí. Tak mu dám, přece ho nebudu trápit hlady 🙂

myska
15. bře 2010

Taky kojíme v noci cca 2 - 3x a neřeším to.

Z okolí neznám žádný kojený dítě, co by celou noc spalo...

klematis
15. bře 2010

no my teda pořád ještě kojíme tak 5x-7x, malý spí se mnou v posteli, tak jenom vytáhnu prso, malý se napije a spí dál, je pravda, že by se nemusel budit tak často, ale snad ho to časem přejde 😀

soanpe
15. bře 2010

😀 no moje je od narození na UM a ještě dnes se vzbudí mezi 2.-3.hod. na 1/4 l mlíka
odbotníci píší,ale děti si dělaj ,co chtěj 😎
ale asi bych to řešila až tehdy,kdy by se mi budilo téměř roční díte více než 2xza noc

blka
15. bře 2010

Já jsem nad tím nočním vstáváním na dnešní procházce přemýšlela mě to vlastně ani nevadí. Já to beru prostě jako fakt, že vstávám a nijak se nad tím nezamýšlím. Kdybych si říkala hm, tak on se zase určitě probudí a já se nevyspím, tak by mě to určitě štvalo, ale takhle mi to ani nepřijde...

kvakulka
15. bře 2010

Malej je taky na UM, podle srovnání se stejně starými dětmi mi ani nepřijde, že by se kojené/nekojené budily častěji/spaly celou noc. Fakt jsou i kojené, co vydrží 12 hodin bez kojení. Synek se třeba budí často, ale spíš má jen nějakou potřebu- pohladit, utěšit (spí s námi v posteli), dudlíka. Ale stejně tak dvakrát za noc (za 12hodinnový spánek) prostě pije a docela hodně (tak 130ml), takže má prostě hlad, nebo minimálně žízeň, což se v našem panelákovém bytě nedivím. 😎
Ale jasně chápu, že když někomu opravdu hodně vadí přerušovaný spánek a měl by být kvůli tomu vyřízený, tak s tím už třeba v půl roce dítěte snad lze něco dělat. Mně buzení nijak moc nevadí, záleží mi na tom, abych dohromady naspala, kolik potřebuju 😉

elzik
autor
15. bře 2010

Maminky, tak moc děkuji. Jsem ráda, že nejsem sama, kdo kojí i v noci a nevadí mu to. Ne že bych si občas neřekla, že by bylo fajn, kdyby malý déle vydržel, ale nechat ho plakat a nenakojit ho, na to prostě nemám. Navíc si říkám, že si musím užít tu dobu, kdy mě potřebuje a jsem nenahraditelná 🙂

kocicinka
15. bře 2010

Mě to taky nevadí. Šla jsem do mateřství s tím, že se nevyspím, jsem s tím srovnaná. Ze začátku jsem byla vyřízená, ale pak si tělo na méně spánku zvyklo.
Jonášek někdy hodně pije a někdy si jen podudlá(=ujistí se, že tam jsem a že je všechno v pořádku) a zase usne.

luvie
15. bře 2010

Ahoj Elzik, nečetla jsem odpovědi ostatních, tak pardon, jestli se opakuju...
Kačka má 4 měsíce, kojí se teď kol. 2-3 hodiny, pak kol. 5-6. Večer usně asi v 7, v půl osmé. Ale kdyby se budila a chtěla prsíko časteji, dám jí ho. Má třeba jenom žízeň, chce utěšit, protože se mu zdál špatný sen, chce tě mít blízko u sebe... nikdy nevíš. Myslím, že je důležité, abys věděla, co chcete a potřebuje vy dva. POuze a jenom kojeni.net bych nebrala jako autoritu. Uvědom si taky, jak dlouho chceš kojit, čím více mu vyjdeš prsíkem vstříc, tím dýl vám to spolu půjde 🙂

anicka164
15. bře 2010

Mikuláš se taky budí...často 🙂 Prostě se potřebuje přitulit, vědět, že tam jsem a tak jednou nebo dvakrát i fakt pije, má hlad. I naše dr. mi říkala, že jedno kojení za noc potřebuje skoro každý dítě, že prostě nevydrží.
Připadá mi divný tvrdit, že dítě má nárok na kojení 2x za noc nebo že ten nárok nemá. To je jako kdyby mi manžel řekl, že mám nárok na 5 pus za večer...divný. A i jiný výrazy té paní z kojení.net mi připadají ne úplně vhodný - třeba když píše, že dítě se má nechat plakat (s občasným pochováním) a že nemá vyhrát nad rodičem. Nevím jak vy, ale já teda výchovu neberu jako soupeření. A nemám potřebu nad Mikulášem vyhrávat nebo si něco dokazovat. Asi jsem naivní...
Což teda neznamená, že bych ráda nespala celou noc. Prostě mi jenom vstávání připadá jako menší utrpení než poslouchat Mikuláše jak brečí.

kubaka
15. bře 2010

no to jsou teda rady jak z porady. Půl roční hlavně už se začíná přikrmovat, takže syté by mělo být, ale do roka je to úplně normlální. Sami si začnou natahovat pauzy - pak jen 2x za noc.
Rozhodně bych nikdy nenechávala dítě "plakat" když se dožaduje jídla - to je teda nesmysl. Když musí, tak musí.
Jak se bude přestávat s kojení do toho roka, tak se bude budit míň a míň. Ovšem náš mladý chtěl ještě do 2,5 roku jednu láhev mléka kolem 4 ráno. Vypil a usnul jak špalek. Pak najednou přestal chtít. Taky jsem to neřešila. Prostě potřeboval, tak jaký zlozvyk. Sám toho pak nechal.
Instinkt dítěte je nejlepší ukazatl toho, co kokrétně potřebuje. 🙂

kubaka
15. bře 2010

anicka souhlas. Mateřství není boj "kdo s koho" kdo je tyran a kdo otrok, kdo je krotitel a kdo drezúrovaný". To jsou takové nebetyčné nesmysly, že to až bolí. Jde o respekt a úctu k té bytosti už od novorozeneckého věku. Pak můžu ten respekt vyžadovat i od něho. (maminku bolí hlavička, nech mě teď ležet a stav si kolejky. A nelez po mně!) 😅

Jde o to vnímat co dítě potřebuje, chce, touží a vyhovět mu - zvlᡚť v těch základních potřebách. Miminkům naprosto bez výhrad. Dělala jsem to u obou a nikdy se žádné katastrofické předpovědi "naučíš si ho... budeš otrok... nehneš se..." nekonaly. Naprosto. Prostě vše samo odeznělo, jak z toho věku vyrostli. A když se chci vyspat a nevstávat, tak prostě kus noce spal se mnou. Oba jsme byli jako špalci.

katka82
15. bře 2010

Ahojky tak my to měli naopak 😀 do půlroka co byl náš malej vyloženě jen kojený tak se budil tak 1x za noc a někdy vůbec 😵 ale pak jsme začli přidávat příkrmy a taky zoubky vyrostli(zatím teda jen 2 😉 )tak se budí častěji 😕 jendu dobu to teda bylo vyloženě z plezíru 😀 to teda po pár dnech přešlo 🙂

wwercaa
15. bře 2010

Ahojik 🙂 mému malýmu bude půl roku a je od svých 2 týdnů na UM, večer vypije 150ml kaše a stejně se mi v noci tak kolem 3 vzbudí hlady, vypije tak 150ml a po chvilke spí dál, takže hlady to opravdu je, někdy se povede, že vstane i 2-krát, ale nedej dítěti najíst, když má hlad, tyran teda nebudu, po jídle krásně a spokojeně usne 🙂 zatím bych to neřešila, prostě dítě nemůže najednou ze dne na den, jen proto, že má půl roku spát celou noc 😉

ludva
15. bře 2010

čau, tak u nás do půl roka kojo po dvou hodinách ve dne v noci 🙂 , po půlroce v noci někdy po třech hoďkách, někdy 1x za noc. Vzhledem k tomu, že se do postele nedostanu před půlnocí a vstávám s dětičkama po šesté do školy, nič moč. Ale už jsem si zvykla 😀
Kojeni.net jsou super stránky, ale vše se musí brát s rezervou a podle vlastního rozumu a hlavně podle potřeb malého drobečka. Věřte mi, všechno se jednou vrátí 😉

radka.m.
15. bře 2010

ahoj holky,já teda na stránky kojení nedám dopustit,hlavně co se týký výživy,člověk tam najde fakt plno užitečných rad,ovšem,co se týká praktik,tak z toho mám fakt rozpoložené pocity,zvláště po dnešní poradně,co tam bylo doporučeno zamknout dítě samotné na noc v pokuji,protože se stále vracelo v noci k rodičům,p.mrázoká tam píše,že to tak sama praktikuje,tak to mi teda fakt hlava nebere!!! 😠

kubaka
15. bře 2010

radko - to snad ani není normální, - zamknout na noc dítě v pokoji?
Náš se k nám taky občas naveze - ale takhle brutálně? Co je to propána za poradnu? Tohle žádný psycholog neschválí. 😠

radka.m.
15. bře 2010

náš malý se k nám taky každou noc stěhuje,pořád nám to teda nějak nevadí,není taky proč by nám to vadilo,ráno alespon vydrží déle spát,jinak já na tu poradnu ráda chodím pro rady,co se táká stravy,to tam člověk fakt najde dobré rady,ale dneska mi fakt málem vypadly oči z důlku,je to přímo na netu kojeni-on.line poradna 😠

rimmel
15. bře 2010

😀 zase ta mudra pani doktorka mrazikova 😀

ja som zrovna minule pozerala super nanny a bolo tam tusim 5 ci 7 rocne dievcatko ktore proste vo svoje postielke nechcelo spat, vzdy s mamou ta z toho bola uz na nervy, nakoniec ako to vyriesili bolo ze matka dala dieta do postele, povedala ze bedtime, a odisla, decko samozrejme hned von z izby a hladat maminu..toto sa opakovalo v podstate celu noc, brala ju vzdy spat do izby..nakoniec decko to vzdalo a usadilo sa na zemi pred jej izbou..pokrok! o par dni uz spala vo sovjej posteli. povies bedtime raz, a potom uz ziadna komunikacia, ignorujes, iba ticho vracias spat do izby hoc aj celu noc aby decko pochopilo ze to nema vyznam.

ale zatvarat do izby toje fakt psycho 😕

radka.m.
15. bře 2010

rimm-některé její rady jsou fakt k nezaplacení,ale co se týká výchovy,tak mám husí kůži při představě,že bych dítě na noc zamkla,když si prostě představím,co se může stát... 😔

sayast
15. bře 2010

jezis,zamknout dite 😲 😔

no, k tematu. moje dcera, stale jeste kojena (1 rok), prvni pulrok mi prospala celou noc v kuse 😵 (od 22-23 hod do 6 rano,dala jsem ji k prsu a spala do 10). to jsem dokonce byla prespala 😅. od 7. mesice nam rostou zuby a je to hruza. Min. 2x za noc se vzdy vzbudi, kdyz ji hodne boli zoubky, tak nebylo vyjimkou ani to, ze se probudila a chtela podudlat i 20-25x za noc ☹. spi s nama v posteli a dela si samoobsluhu. ale rozhodne ji nebudu drasticky drzet od prsa. taky mam kolikrat v noci zizen.

karolina11
15. bře 2010

Elzíku,
netrápila bych se tím. Jestli mimčo chce pít, tak bych ho prostě nakojila. Nehledě na to, že každé mlíko má třeba jiný vývový hodnoty. Takže někomu stačí kojit jednou za noc, někdo musí 2x. Určitě pokud tvé dítě pláče a chce nakojit, tak bych ho netrápila. Přecejen je ještě malé na to, aby celou noc vydržlo bez kojení...
Zamykání dítěte teda taky necháu... 😨 ale koukám, že co člověk, to jinej názor... 😉

fender
15. bře 2010

tak malej se budil v noci nejdřív co 2 hod, teď jsme na cca co 3 - 4, jak kdy. jednou jedinkrát se stalo, že mi prospal asi šest hodin. v posteli s náma nespí, jen ráno si ho tam beru, když manža jde do práce, vydržíme tam pak chrnět do devíti, desíti 😵 popř. když ho bolí rostoucí zub, tak ho taky vezmu k nám. jo a mimochodem na večer dostává kaši a na délce spánku to nic nemění 😀
jinak souhlas jak tu někdo psal - je potřeba si užít, dokud nás to mrně potřebuje 😵 nebude to trvat dlouho 😝 😀

editah222
16. bře 2010

Elzik - znám ve svém okolí jen 1 dítě, které je na MM a spinká celou noc 🙂 Všechny to považujeme za raritu a ne naše děti za "divné". Já kojím 2-3x za noc, někdy i víckrát a už mi to ani nepřijde. Ráno si často vůbec nepamatuju v kolik, že jsem to vlastně malou kojila. Taky spí s náma takže kojení je otázka jednoho pohybu a pár chvilk vytržení ze spánku. Navíc docela často usnu dřív než ona 🙂

Třeba se to zlepší až začnu dávat kaše, ale moc tomu nevěřím.

mirri
16. bře 2010

Ahoj,maly ma 16 mesicu a jeste stale se mi budi 1x v noci na kojeni,napije se z obou prsu,takze to neni zadne cuckani,otoci se a spi.Proste ma hlad nebo zizen a potrebuje to.Urcite beru ohledy na potreby ditete a ne co by uz melo nebo nemelo!Kdyz malemu rostou zoubky,tak ho sani uklidnuje a to je pak na prsu i 4x za noc.....Ale zatim si to uzivam,miluju,kdyz se ke me prituli.... 😵
Me stranky o kojeni hodne pomohly,ale nektere veci mi teda hlava nebere....A zamykani ditete.... 😔

luciperka
16. bře 2010

v 5 měsících bych to opravdu neřešila. Začala jsem to řešit až ted, v 11 měsících, kdy se budil v noci na kojení nějak moc často (z různých důvodů), tak už jsem řekla dost, a stačili dvě noci aby vstal tatínek a kojíme až ráno. Ale my už jsme velcí a dítě to chápe, a už je v tomto věku dost vychcané 😝 . A taky už normálně jí. Kojím před 6 ráno, pak má snídani cca v 7:30, v 10 h kojím na sváču, ve 12:30 oběd, v 16 h sváča a mezi 18 a 19 h má kaši a před spaním zase prso. Za chvilku začnu odbourávat prso jako dopolední svačinku a pak ty ostatní. Ale nikam nespěchám 🙂. Je to stejně nejkrásnější to kojení (i když je to někdy boj) a malý je docela závisláček, ještě alespon toho čtvrt roku mu to dopřeji. Pak bych ráda kdyby nám ho mohl někdo pohlídat celý den i přes noc ... třebas 😎 No ale zpět - tak jak po našich zkušenostech se nám malej naučil sám usínat až cca v 8 měsíci (dříve mi to přišlo jako týrání dítěte - rady mé sestry po šestinedělí nechat dítě "vyřvat" skončily tím, že pak dva dny nespal ani přes den - v 6 týdnech!!!!), tak i to prso v noci bych rozhodně dříve neřešila. Nebo jinak - do teď mě nenapadlo to řešit. Každopádně s koncem 8 měsíce začni dávat čaj, vodu atd... uvidíš, že bude spát v noci dýl. Nám to tak báječně zafungovalo a najednou se budil jen jednou. Tak hodně zdaru.