Od kdy děti lezou? Není moje dítě napřed?

kalous
18. dub 2008

jsu asi slepa vždy co chcu tak nemužu najit od kdy děti lozi my mame 5měsiců a 22dnů a už dělame kočičku neni to brzo

lendy1
18. dub 2008

kalous, myslím, že děti lezou až tak kolem 8, 9. měsíce 😉
sice nevím, co to je "dělat kočičku", ale náš David dělal ve vašem věku to, že dal zadeček nahoru, kolínka pod sebe a přemísťoval se po místnosti. Měla jsem radost, jenže na rehabilitaci mě vrátili na zem, že to není ani žádné plazení nebo lezení, jen je to ve věku kolem 6.měsíce toto normální motorický vývoj a to pravé lezení nastupuje až později 😉
ale samozřejmě jsou děti, které lezou dříve a některé zase nelezou vůbec 😉

radost
18. dub 2008

nemyslím, že by to bylo moc brzy, synek má šest měsíců, dělá už kočičku nějakou dobu, sám si sedne i postaví, nedělala bych si s tím starosti. Myslím si, pokud s tím mimi začne samo, tak si tím neubližuje 😉

dvojka
18. dub 2008

Holky teda-vy máte šikovné dětičky 🙂

radost
18. dub 2008

tak po mě není ani jedno, já do roka neudělala ani krok, a když už jsem začala, stejně mě furt museli nosit, protože jsem byla líná 😒

megee
18. dub 2008

tak malej taky už dělá kočičku, důležitý je nedávat do takových poloh miminka, pokud to dělají sami tak to nevadí...holky kdy se tak začínají přetáčet na bříško a na záda, my to už sice umíme, ale zajímalo by mě to

dvojka
18. dub 2008

megee - my začali v 6 měsících.Teda koukám že některé děti jsou rychlíci

megee
18. dub 2008

no Domča je hodně aktivní, ale naučil se to sám já mu nepomáhala, ale občas si říkám, že by bylo lepší kdyby to ještě neuměl 😀 takhle ho totiž na zádech prostě neudržím 😀

dvojka
18. dub 2008

Megee - tak to ti v půlroce začne lézt a bude teprve veselo 😀

megee
18. dub 2008

no to jo i když já už se docela těším až bude lozit, protože takhle ho ničím moc na dlouho nezabavím, tak si říkám, že to pak sned bude lepší 😀

dvojka
18. dub 2008

megee - máš naprostou pravdu.Jak mě se ulevilo když malá začla lézt...Ona totiž do té doby pořád brečela bylo za těžko jí čímkoliv zabavit a pak najednou takový klid...Akorát jsem na ní musela dávat zvýšený pozor,ale to mi nevadilo,hlavně že nebrečela...Jo a začla lézt přesně v 8 měsících... 🙂

megee
18. dub 2008

no právě malýho jak něco přestane bavit což je cca po 10 minutách tak začne řvát...no holt to budu muset ještě vydržet ☹ , rozhodně ho kvůli tomu nebudu nutit do lezení že 😀

dvojka
18. dub 2008

megee-to on by se ani nenechal,ale jestliže už ted už umí přetáčet tak nepotrvá dlouho a zvedne se a pak to už bude ráz na ráz...

megee
18. dub 2008

no právě že se už pomalu začíná zvedat na čtyři jen se tak ještě dlouho neudrží takže zase hned spadne, jinak se přetočí i z bříška na záda

dvojka
18. dub 2008

megee-šikulka to je...Takovýho úsilí co to ty malé dětičky stojí-to my si ani neumíme představit...Je paráda pozorovat jejich úspěchy..

megee
18. dub 2008

jo to máš pravdu, vždy když se mu podaří něco nového tak jsem z toho hotová a mám šílenou radost 😀

dvojka
18. dub 2008

A takhle to půjde celý život 🙂

radost
18. dub 2008

holky, čím déle děti začnou lézt a chodit, tím lépe, pokud to tedy není výrazně opožděné. Dcera strašně brzy stála a lezla, v šesti měsících, když jsem ji držela za ruce tak chodila a skákala jako třeštiprdlo. Musela jsem ji mít neustále na očích, v kočáře to samé, vůbec mi nechtěla sedět. Ted malej na tom není o moc lépe, dělá mi potěšení jen to, že říká táta, máma, bába a umí paci a indiána, ale s tím lezením a stáním, ještě když jsou ty raubíři dva, je to celkem záhul.

megee
18. dub 2008

😀

megee
18. dub 2008

radost tak to ti věřím, ale co s tím člověk nadělá když se to naučí tak brzy sami...

lenkazdenek
18. dub 2008

my musíme nacvičovat trakař ,otáčíme se samy asi 3 dny na bříško,ale od 4 měsíce jsme to musely cvičit 😒

radost
18. dub 2008

nic, jen bych potřebovala další pár očí na zádech 😀

megee
18. dub 2008

lenkazdenek a proč jste to cvičili?

lenkazdenek
18. dub 2008

kvůli záklonu hlavičky jsme začly a teď jsme asi opožděný 😕

megee
18. dub 2008

lenkazdenek promin ale nejak to nechápu v čem jste opožděný?

lenkazdenek
18. dub 2008

jako ve vývoji asi 😅 😕

radost
18. dub 2008

neboj, všechno brzy dožene a možná ještě předběhne. 😉

megee
18. dub 2008

jako, že se neumíte přetáčet, vždyt to má ještě čas...

lenkazdenek
18. dub 2008

my už se přetáčíme,ale jen když chce 😅
čas už právě nemáme 😒

megee
18. dub 2008

vždyt máte necelých 5 měsíců to ještě čas máte...

radost
18. dub 2008

nemyslela to doktorka třeba kvůli pasení koníků?