Od kdy vás začalo mimino sledovat očima? Na mě nekouká

lucie.luca
31. říj 2007

Můj 8mi týdenní chlapeček mne ještě nesleduje očima, jen chviličku a hned kouká někam vedle mne. Víc ho zajímá táta nebo babička. Ani neudrží moc pohled na hračce, kterou mu dávám před oči a pohybuju s ní. Slepý určitě není. Má reflux žaludku a blinká i dlouho po kojení, takže s ním nemůžu dělat moc blbosti, aby se nepoblinkal, takže je možná v tom sledování věcí trošku pozadu (i nám to říkala neuroložka). Ale co mne zaráží je, že já jsem pro něj vzduch. Stavím mu mou hlavu do jeho zorného pole, aby jsem se "vnutila" 🙂, ale on hlavičku hned odvrací jinam nebo kouká jakoby za mne nebo někam na mé uši, vlasy, ale do obličeje se mi nepodívá. Nevíte, čím by to mohlo být a jaké máte s tímto zkušenosti vy? Díky za rady. Lucka.

berruna
31. říj 2007

v tomto období ti bude reagovat nejvíce na zvukové podněty..dobře vidí jen ty věci, které má blízko sebe..třeba ruce nebo tak..dočkej času a věř že se brzy dočkáš i prvního úsměvu 😉 ve 3 měsíci dokáže už zaostřit, takže maminčin obličej bezpečně rozezná...

petraluk
31. říj 2007

Luci, můj Luky právě ve dvou měsících začal krásně vidět. Bezproblému už zaostří na cokoliv. Nebo když projdu kolem postýlky, tak jde očima se mnou. A teď už mě i pozná, vždycky se jenom na mě začne smát. 😀

natalie77
31. říj 2007

Lucko, každým dnem se to zlepší....oni koukají hodně na tmavé věci....proto třeba ty vlasy,jeslti je máš tmavé...
Malý mě začal sledovat tak od 2,5 měsíce..takže vydrž 😉

misuge
31. říj 2007

Ahoj Naty 😉 😉
Lucko...moje Amálka mi taky čučí na vlasy 😉 .a vypadá to, jako by koukala mimo mne 🙂
Tak malé mimi mají rády kontrastní barvy, jak černou s bílou, proužky, kostičky, červenou..
Zkus si namalovat rty výraznou červenou a mluvit ní 😉 😉

bledulka
31. říj 2007

luci,není problém v tom,že jsi příliš blízko a že se bojí a nebo se mu na tebe špatně dívá? Představ si,že jsi malá a před obličej ti vleze třikrát větší hlava než je ta tvoje-tak asi odvrátíš pohled a koukáš na něco co je dál...nevím...jen úvaha..

niega
1. lis 2007

Lucko, já bych to tak neprožívala. Vem si, že zrak začne miminko používat až po narození, v děloze je mu jaksi na prd. A tak si ho, jak říká manžel, první týdny života musí pořádně seřídit, aby ho bylo schopno řádně používat. Ty kontrastní barvy, jak píšou holky, jsou fakt. A neboj, ono se to bude každý den víc a víc zlepšovat. Kdyby byl nějaký problém, tvoje doktorka by tě už upozornila, tak zůstaň klidná a dej prckovi čas. 😉

anney
1. lis 2007

Ahoj lucko, můj malý měl 9 týdnů žloutenku, byl spavý a hodný a taky koukal stále mimo.Taky jsem se bála, nesmál se, koukal jakoby někam do neznáma.Ale pak se to začalo hodně lepšit, doslova zedne na den a dnes je to uchachtané mimčo až hrůza.Neboj, chce to čas, musejí uplně vše učit i to koukat a vnímat. 😀

sisstin
1. lis 2007

anney: malej je taky ještě trošku žlutej..takže jen spí a čučí mimo..a já jsem mu ukradená 😅

med
1. lis 2007

Luci, my máme taky reflux, ale ve vývoji malý se to nijak neodrazilo... Sledovat začala naopak brzy, už po šestinedělí jí dokázala zaujmout některá chrastítka a plyšová ryba, která byla hodně barevná. Každý mimčo je jiný, takže vydrž, ono to určitě přijde.

markeeta
1. lis 2007

lucko: u nas je to prave naopak, mnou je fascinovana a tatku ignoruje. Natase je tedka 2,5m, ale zaostrit a smat se umela ve 4 tydnech (vim, ze to je brzo, ale je to tak). Past konicky moc neumi, ale ma uplne super oci.

Ocicka ma jinak v proadku? Take musis dockat casu.

lucie.luca
autor
4. lis 2007

Ahoj holky, moc Vám všem děkuju za tolik odpovědí a reakcí. Trošku jste mne uklidnily. Doufám, že se to teda zlepší. Komplikuje mi vše ten reflux. Po kojení s malým nemůžu moc blbnout, protože stačí malý pohyb a už blinká, takže ho radši nechávám u mne na klíně jen tak dřímat. A jelikož blinká i hodinu po kojení, nemůžu s ním blbnout moc ani mimo kojení. Bojím se, že si nedej bože blinkne a nadechne najednou. Navíc se mi teď udělal zánět šlach na obou zápěstí, takže zvedání malého je bolestivé 🙂

iza
4. lis 2007

Luci klid, každé mimi je jiné...některé začne dřív a jiné později...nás Jáchymek sleduje tak od ukončeného 2měsíce, aledaleko víc ho zajímá všechno kolem nás než my...a taky nás už umí ostentativně přehlížet..jo někde jsem četla, že kluci víc šmírujou předněty a holčičky zase naopak lidi(obličeje atd)